WOJTYSZKI – KIEDY OPADŁ BITEWNY KURZ...

Wsparło 36 osób
5 488 zł (27,44%)
Brakuje jeszcze 14 512 zł

Rozpoczęcie: 8 Maja 2023

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Schronisko-mordownia w Wojtyszkach przestało istnieć. Po ponad 20 latach. Synonim dręczenia zwierząt za publiczne pieniądze, symbol niemoralnego bogacenia się na krzywdzie i śmierci, symbol okrucieństwa urzędników z ponad 100 gmin, symbol wszystkiego najgorszego, co człowiek może zrobić zwierzętom……

Psy zostały wyzwolone i wyjechały. Akcja ta pochłonęła już mnóstwo pieniędzy, wiele z odebranych prawie 400 psów, już trafiło do nowych domów, organizacji i dobrych schronisk, do adopcji pozostało około 100. Kilkadziesiąt jest w płatnych hotelach. Leczenie, utrzymanie i żywienie tych zwierząt ciągle kosztuje.

Interwencja w Wojtyszkach zaplanowana została w ten  sposób, iż Fundacja Mondo Cane  przejmuje całą prawno-karną procedurę, dlatego psy odbierane z Wojtyszek są „zapisane” w dokumentach na nas. Tylko my podpisywaliśmy  dokumenty  i protokoły odbioru zwierząt. Pogotowie dla Zwierząt organizowało i opłacało transporty, fundacja Liberandum miała zajmować się szukaniem  miejsc dla odebranych zwierząt. 

Gdy opadł już bitewny kurz, psy wyjechały a mordownia przestała istnieć – pozostało wiele zwierząt, które ciągle są w miejscach tymczasowych – w hotelach dla zwierząt i w siedzibie Pogotowia dla Zwierząt w Kuflewie k/Mińska Mazowieckiego. Psy są bezpieczne, ale ciągle kosztują i do momentu znalezienia im nowych domów – będą generować koszty,  choć nikt im już nie zrobi krzywdy – trzeba je karmić i leczyć.

Sunia  Honoratka, odebrana z Wojtyszek, umarła 2 dni temu. W objęciach opiekunki tymczasowej, na nerki. Nigdy nie  leczona, porzucona w brudnym kojcu….  Kiedy otrzymała wszystko, co potrzebne do życia i miłość opiekunki – organizm się poddał. Oby to była ostatnia ofiara tego piekła….

Dwa miesiące po interwencji,  musimy prosić Was o pomoc. Prosimy o pomoc w adopcjach i prosimy o pomoc finansową, do tej pory nie robiliśmy żadnej zbiórki na Wojtyszki, ale okoliczności nas do tego zmuszają.

Na tej stronie są psiaki z hotelu Doroty, tu możecie je obejrzeć:

https://www.facebook.com/psyikotydoroty

Większość psiaków wojtyszaków do adopcji jest na stronie Pogotowia dla Zwierząt, można tam również pojechać i poznać je osobiście.

https://www.facebook.com/pogotowiedlazwierzat

Psiaki ze zdjęć poniżej to psiaki starsze, niektóre spędziły w piekle całe życie. Musza znaleźć odpowiednich, troskliwych ludzi. Nie są najmłodsze. Nie są najpiękniejsze. Ale kochać będą tak samo jak te ładne, młode i rasowe.

Prosimy o pomoc w utrzymaniu tych nieszczęśników do momentu znalezienia im ich miejsc na ziemi.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
33 zakończone zbiórki
Wsparło 36 osób
5 488 zł (27,44%)
Brakuje jeszcze 14 512 zł