Zbieramy na wybieg dla uratowanych lisów. Dołącz do nas!

Zbiórka zakończona
Wsparło 490 osób
19 438 zł (64,79%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 2 Lipca 2021

Zakończenie: 15 Marca 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
21 Lutego 2023, 15:13
Kończymy prace! Pomóżcie :)

Drodzy sympatycy Lisiego Azylu! Z przyjemnością informujemy, że prace nad nowym wybiegiem są na ukończeniu Oto, co zrobiliśmy ostatnio:

1. Osiatkowaliśmy gawrę dla Jarusia. Naprawiliśmy i zabezpieczyliśmy ściany oraz dach.
2. Dospawaliśmy specjalne „odboje", które zabezpieczają przed wyjściem z terenu nowego wybiegu.
3. Odeskowaliśmy część wybiegu od strony schroniska, na której wolontariusze wychodzą na spacery z psami.
4. Oczyściliśmy teren z zakrzaczeń - zostawiliśmy drzewa. Usunęliśmy pozostałości po materiałach budowlanych i gruzie.

Dziękujemy za Wasze wsparcie. Wierzymy, że wspólnymi siłami zakończymy zbiórkę z sukcesem, a lisy otrzymają nowy, przestronny azyl.

Pokaż wszystkie aktualizacje

20 Maja 2022, 22:54
BUDOWA RUSZYŁA!

Z przyjemnością informujemy, że ruszyła budowa dużego wybiegu dla lisów :) Bardzo się cieszymy! Chcielibyśmy ją dokończyć tak szybko, jak to będzie możliwe. Do tej pory zebraliśmy już ponad połowę niezbędnych środków. Brakuje nam jeszcze 12.898 zł. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłatę.

Pomóż uratowanym lisom odzyskać lisie życie.

Lisi Azyl to miejsce na ziemi, w którym wyjątkowo skrzywdzone zwierzęta mogą żyć i odzyskiwać swoje zdrowie. Lisy odebrane z farm futrzarskich, chore lub porzucone i wykorzystane, to dla nich powstał AZYL bezpieczeństwa, dzikości, ich zwierzęcej natury.

Każdego uratowanego lisa otaczamy specjalistyczną opieką i leczeniem, a naszym celem jest zapewnienie im jak najlepszych warunków, by choć trochę zrekompensować im dotychczasowe - zniszczone przez ludzi życie. 

Pod opieką Lisiego Azylu przebywają obecnie lisy, które PILNIE potrzebują nowego wybiegu. Większa przestrzeń pozwoli im nie tylko na lepszą rehabilitację, ale i obniżenie poziomu agresji. Dla lisów, które całe życie spędziły w klatkach wolna, bezpieczna przestrzeń jest na wagę złota! Mamy wolny teren, pomóżcie nam go zagospodarować.

Jak sami możecie zobaczyć  - te próby walki, mimo że oczka w kratach są małe - mogą być niebezpieczne, a podczas rozdzielania lisy w amoku potrafią przenieść agresję na opiekunkę azylu – co w normalnych okolicznościach by im się nie zdarzyło. Takie sytuacje mają negatywny wpływ na z trudem budowane relacje między lisami, a opiekunką.

Nie chcemy się poddawać! Codziennie walczymy o ich lepszy los! Z Waszym wsparciem mamy szansę zapewnić im dużo lepsze warunki!


Mamy:
- kilkaset m2 nieużywanego, zarośniętego terenu, którego przystosowanie na wybieg przekracza nasze możliwości finansowe;
- mnóstwo zapału i serca dla naszych podopiecznych
- lisy, które mają szansę na lepsze życie;

Dzięki nowemu wybiegowi będziemy w stanie wypuszczać więcej lisów na spacery w tym samym czasie, co przełoży się na większy komfort ich życia.

Zebrane środki wykorzystamy na:
- wykarczowanie i wyrównanie terenu o powierzchni około 400m2
- ogrodzeniu go siatką z murowaną podmurówką zabezpieczającą przed przekopaniem
- częściowym - od strony schroniska - ogrodzeniu deskami do wysokości 2m co da izolację azylu od uczęszczanej części schroniska
- zabezpieczeniu góry wybiegu siatką na specjalnych “odbojach”, co zapobiegnie wspinaniu się lisów
- zmiana dachu na murowanym budynku oraz niezbędne prace ślusarskie i spawalnicze, żeby dostosować go na wolierę dla lisa Jarusia

Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparło 490 osób
19 438 zł (64,79%)
Adopcje