Wzruszacze z Fundacji "Dom Tymianka"

Renata Kiełbus
organizator skarbonki

Anonimowy Pomagacz

Są lżejsze niż jesienne mgiełki
i zajmą tylko pół poduszki,
bo mają uszy jak supełki,
ogonki jak cieniutkie strużki
i cicho, zanim się spostrzeżesz,
wejdą ci w serce na paluszkach...

Wzruszacze to istoty zabrane z miejsc najciemniejszych, najbrudniejszych, najokrutniejszych. Utworzony dla nich Dom jest miejscem, w którym odzyskują godność, poczucie bezpieczeństwa i pewność, że są kochane.

Przez kilkanaście lat przez nasz dom przewinęły się setki psów, najczęściej starych i w różny sposób okaleczonych przez życie. Życie z nimi i dla nich to splot radości i zmartwień, a codzienna praca jest trudna, żmudna i... brudna. I nie zamieniłabym tego na żaden splendor ani sukces.

Obecnie mamy pod opieką 75 psich Wzruszaczy i 20 kotów, czyli artystów Kociego Teatrzyku Liryczno-Dynamicznego.

Dostatek materialny, który pozwoliłby bez zmartwień i bezsennych nocy nakarmić, leczyć i zaopatrywać w potrzebne rzeczy cały ten psi i koci dorobek życiowy, jest stałym i wciąż niedościgłym marzeniem. Z jednej strony, mamy serdecznych i pomocnych Przyjaciół, z drugiej podwyżki cen, inflacje i ciągłą niepewność, co będzie dalej.

Skarbonka konkursowa jest szansą, może gwiazdką z nieba, która przegoni ciemne chmury przynajmniej na jakiś czas?

Tym bardziej, że wisi nad nami naprawdę groźna chmura - prastara drewniana chałupka zwana Rezydencją, która służy dzielnie za mieszkanie prawie 50 starym Wzruszaczom, zaczyna bardzo mocno podupadać i musimy jak najszybciej zadbać o nowy dom (gotowy drewniany lub tzw. holenderski).

Wspierając Skarbonkę Wzruszaczy, zabezpieczacie los setki zwierząt, a może los kolejnych, bo ciągle jakieś psie i kocie nieszczęścia pukają do drzwi z prośbą o pomoc.

Wsparli

30 zł

Joanna M

25 zł

Guga

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Ode mnie

Ode nnie
10 zł

Od Sroki

Od Sroki

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
15 741 zł
Wsparły 833 osoby