Wielka wola życia Tequili

Zbiórka zakończona
Wsparło 30 osób
310 zł (7,75%)

Rozpoczęcie: 8 Maja 2018

Zakończenie: 8 Sierpnia 2018

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W sobotę 21 kwietnia br. maleńka Tequila (York) wagi 2,8 kg znalazła się w pysku psa ważącego 20 kg. Cudem uniknęła śmierci! Kiedy zadzwoniono do Fundacji w Obronie Zwierząt „MAJA” natychmiast podjęłam działania, bo czy można w takiej sytuacji odmówić?

Zasada fundacji jest prosta: jeśli da się uratować - ratujemy, jeśli nie – usypiamy, by nie narażać  zwierzęcia na cierpienie.


Ratowania psinki podjęli się chirurdzy Kliniki przy ul. Książęcej 3 w Warszawie. Dwóch chirurgów pracowało blisko pięć godzin, kończąc zszywanie psa po północy dnia następnego. Teraz nastąpiły godziny oczekiwania czy  w ogóle przeżyje.


Po pierwszej dobie, we wszystkich wstąpiła nadzieja. Maleństwo żyje!


Obrażenia były liczne, połamane żebra, stłuczone narządy wewnętrzne. Na śledzionie w trakcie operacji ujawnił się guz nowotworowy. Trzeba było ją usunąć, jak też część wątroby. Przez ranę w boku, dostano się do tych narządów. To mistrzostwo świata i wielki ukłon w stronę tych chirurgów. Malutka powoli powraca do zdrowia. Czarne oczka coraz radośniej patrzą na świat.


W dalszym ciągu trwa troskliwa opieka i obserwacja. Pomóżmy pieskowi na powrót do zdrowia. To, co do tej pory zrobiono kosztuje ponad 3200 zł.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
7 zakończonych zbiórek
Wsparło 30 osób
310 zł (7,75%)