Lekarze skrajnie zaniedbali psa!

Wsparło 225 osób
7 620 zł (108,85%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 1 Sierpnia 2021

Zakończenie: 1 Listopada 2021


Wczorajszej nocy pod opiekę #DIOZ trafiła suczka, która wegetowała u rodziny lekarzy i medyków z Wałbrzycha. Całodniowe próby skontaktowania się z właścicielami will, przed którą dogorywała Yoko, skończyły się niepowodzeniem. Po kilku godzinach oczekiwania na reakcję ze strony domowników osoby zgłaszające poprosiły o naszą pomoc.

Na miejscu zastaliśmy obraz nędzy i rozpaczy - śpiąca na osikanej kołdrze i rozpadającej się palecie suczka, bez dostępu do wody, z licznymi odleżynami na ciele, brudna i niewyobrażalnie śmierdząca. Właściciele kolejny raz nie kwapili się do rozmowy z nami, dlatego zapadła decyzja o jej odbiorze...

Apatyczna, ledwo stojąca na łapach Yoko trafiła do kliniki weterynaryjnej, w której potwierdzono jej krytyczny stan. Anemia, apatia, z trudem utrzymywana równowaga, odleżyny, PRZERAŹLIWE zapalenie pęcherza, przerośnięte pazury, gnój w uszach i śmierdząca  trupem sierść tylko potwierdziły, że pies został po prostu SKRAJNIE ZANIEDBANY.

Lekarze podejrzewają u niej również chorobę autoimmunologiczną, którą jednak można skutecznie leczyć❗️Specjalistami w dbaniu o takie psy są przedstawiciele organizacji Akity w Potrzebie, którzy widząc stan psa - załamali ręce i powiedzieli „skrajny dramat”. W ramach ratowania suczki będziemy współpracować z tą organizacją, aby najlepiej zadbać o psiaka.

Po odbiorze skontaktowali się z nami opiekunowie, którzy zapewniali o świetnej opiece sprawowanej nad psem. Ostatni raz Yoko miała być u lekarza w ubiegłym roku, a jej zaniedbanie tłumaczyli podeszłym wiekiem i chorobą. Na każdy zarzut mieli wytłumaczenie, jednak nie byli w stanie wskazać chociażby karmy weterynaryjnej, którą pies miał być rzekomo karmiony.

Pseudowłaścicielom za zaniedbanie psa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Mimo OGROMNEGO niezadowolenia rodziny medyków, psa im NIE ODDAMY, będziemy o niego walczyć, a o pomoc w tej walce poprosimy Was, bo na właścicieli chyba nie ma co liczyć.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
22 aktualne zbiórki
236 zakończonych zbiórek
Wsparło 225 osób
7 620 zł (108,85%)
Wesprzyj