Miłość to nie wszystko! Ona jest tylko motorem do tego, by wbrew wszystkiemu walczyć o życie zwierząt

Wsparło 1 461 osób
57 141,11 zł (43,95%)
Brakuje jeszcze 72 858,89 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 6 Kwietnia 2021

Zakończenie: 1 Czerwca 2021

Chociaż nadchodzi wiosna, nad nami zebrały się ciemne chmury. Pracujemy bez wytchnienia, by ratować zwierzęta, ale zostaliśmy zmuszeni wstrzymać przyjęcia nowych podopiecznych!

Fundacja Kundelek ma pod swoimi skrzydłami 80 psów i 30 kotów. 110 porzuconych, do niedawna wynędzniałych, bezdomnych istot. Ratowanie im życia to nie tylko zgarnięcie ich z ulicy. To wysiłek, krew i łzy. Codzienna opieka i koszty. KOSZTY, KTÓRE NAS ZABIJAJĄ. Stanęliśmy przed murem, którego bez Waszej pomocy nie przebijemy. Trafiają do nas psy w fatalnym stanie.

Zobaczcie, jak zmieniają się pod naszą opieką.

To tylko kilka przypadków, a są ich setki. Zagłodzone, chore, wyniszczone, potrzebujące natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, diagnostyki i leczenia. Pomagamy nie tylko ślicznym, adopcyjnym pieskom. Przyjmujemy też stare, duże, przegrane. Bo tego potrzebują. Wszystkie nasze zwierzęta idą do adopcji: odrobaczone, odpchlone, zaszczepione, zaczipowane i wykastrowane. To są dla nas ogromne koszty.

Miesięczny koszt utrzymania azylu to około 40 tysięcy zł, w skład którego wchodzą nie tylko koszty leczenia. Musimy również zapłacić za prąd, wodę, ogrzewanie, śmieci, a przecież zwierzęta muszą też jeść. Tylko że znaczna część z nich nie da rady na karmie bytowej. Pod naszą opieką są staruszki, mamy karmiące, zwierzęta z różnymi schorzeniami – potrzebujące specjalistycznej, dedykowanej, często weterynaryjnej karmy, która stanowi ważny element ich terapii. I to też nie wszystko. Sezon na kleszcze w pełni, a my mieścimy się wśród łąk i lasów. Wszystkie psy potrzebują przecież spacerów. Dwoje naszych podopiecznych dopadła babeszjoza. Musimy zabezpieczyć je wszystkie.

Koszt Bravecto, w zależności od wagi psa waha się od 105 do 145 zł. Pomnóżcie to przez 80! Brodline dla kotów to 38 zł. Niby niewiele, ale x30 daje naprawdę pokaźną kwotę. Każde z tych zwierząt trzeba też odrobaczyć. Aby nie skrzywdziły ich pasożyty – ani te zewnętrzne, ani wewnętrzne musimy wydać aż 15 tys zł!

Miłość to nie wszystko. Ona jest tylko motorem do tego, by wbrew wszystkiemu walczyć o życie każdego z tych zwierząt. Zawiódł je człowiek. Człowiek może zmienić ich los. Ale proza życia weryfikuje każdą ideę. Jeśli nie będziemy mieli środków na zabezpieczenie bytu zwierząt, przebywających pod naszą opieką, miłością nie zapewnimy im leczenia profilaktyki i jedzenia.

Jesteśmy na granicy – gotowi, by nieść pomoc do upadłego (tuż przed świętami trafiło do nas 14 psów, w tym mama z miotem szczeniąt), a jednocześnie bezsilni – bo bez pieniędzy nie będziemy w stanie o nie zadbać, ani nie pomożemy kolejnym.

Więc choć z całych sił broniliśmy się przed tym rozwiązaniem - zakładamy zbiórkę, która pomoże przetrwać nam i naszym zwierzętom przez następne 3 miesiące. 130 tys. zł - kwota na to, że Kundelek dalej będzie ratunkiem dla niechcianych, chorych, porzuconych, zaniedbanych...

Prosimy, Pomóż nam Pomagać! 110 kundelkowych istnień bez Ciebie nie ma szans!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
207 zakończonych zbiórek
Wsparło 1 461 osób
57 141,11 zł (43,95%)
Brakuje jeszcze 72 858,89 zł
Wesprzyj