Dżekuś- obcięte ucho i ogon, cudem przeżył! W...

kielechkarina
organizator skarbonki

11.04.16r dostaliśmy informacje z prośba o pomoc dla porzuconego mikropieska w jednej z miejscowości położonej niedaleko Chełma.

Z relacji mieszkańców wynika, że Dżekuś (bo tak dostał na imię) jakiś czas temu został tam wyrzucony.. To chodzące nieszczęście.. kilkukrotnie pogryziony.. Wpadł także pod pociąg i stracił kawałek ucha i ogona. Cud że w ogóle przeżył.. - opowiadali... 

Wpuszczano go na klatkę schodową by się ogrzał.. Czuć było od niego straszny odór.. Jedni go dokarmiali inni natomiast przeganiali..
-------------------------------------------------- ----------------
12.04.16r 

Dżekuś został przetransportowany do domu tymczasowego w Lublinie, okazało się, że przy prawym uchu (tym obciętym) ma pozlepianą sierść ropą i ewidentnie go boli.
W trybie natychmiastowym udaliśmy się do kliniki.

Na miejscu okazało się, że Dżekuś ma infekcje ucha (spowodowaną najprawdopodobniej uszkodzeniem mechanicznym) :( Mimo, że uszko go bardzo bolało - był dzielny ! Dostał antybiotyki i krople (do ucha) na 9 dni + kołnierz ochronny. Dodatkowo zostały obcięte wilcze pazury, które były tak zakręcone, że sprawiały mu ból.. 
Na koniec okazało się, że Dżekuś jest wnętrem :(

Wnętrostwo - polega na niewłaściwym umieszczeniu jednego lub obu jąder w jamie brzusznej lub kanale pachwinowym zamiast w mosznie. Niezstąpienie jąder grozi ich przegrzaniem, co sprzyja powstawaniu nowotworów jądra.

Także po zakończeniu leczenia, Dżekuś będzie musiał przejść jeszcze zabieg.. Plus oczywiście szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom wirusowym.. Koszty zapowiadają si e dosyć wysokie :( :( Pomożecie? :( Prosimy... :(

I jeszcze kilka słów o Dżekusiu:
Ma +/- 4 lata, jest mikropieskiem waży 7 kg :) Ładnie chodzi na smyczy, grzecznie jeździ samochodem :) Jest bardzo przyjazny w stosunku do dorosłych oraz dzieci :) Z suczkami dogaduje się bez problemu, natomiast jeśli chodzi o samców jest dominujący.. Stosunku do kotów nie znamy.. 

Wsparli

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Magda

Wierzę, że będzie dobrze
20 zł

Paulina Dunaj

Trzymam kciuki za szczęśliwy powrót do zdrowia Dżekusia
30 zł

dragi

Zdrówka Dżekusiu :*
Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
23%
140 zł Wsparło 6 osób CEL: 600 ZŁ