Zwierzakobus dla DIOZ? To możliwe! Wszystko w...

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jest głosem tych, którzy sami o pomoc nie są w stanie poprosić. Występujemy w charakterze oskarżycieli posiłkowych przeciwko osobom, które znęcają się nad zwierzętami, kontrolujemy, czy schroniska dla zwierząt funkcjonują poprawnie, prowadzimy akcje sterylizacji i kastracji zwierząt domowych, bierzemy także udział w pracach legislacyjnych dotyczących zmian przepisów w zakresie ochrony zwierząt. Oprócz tego wszystkiego naszym głównym celem jest przede wszystkim interweniowanie w przypadkach zaniedbań wobec zwierząt.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

W ciągu każdego tygodnia nasi inspektorzy wykonują dziesiątki interwencji, aby poprawić los braci mniejszych. Swoimi działaniami obejmujemy całe województwo dolnośląskie. Często w ciągu dnia przejeżdżamy setki kilometrów, żeby dotrzeć do zwierząt w potrzebie. W skali roku są to tysiące akcji ratunkowych, podczas których odbierane są skrzywdzone istoty. Pomagamy zwierzętom, które są głodzone i katowane przez swoich oprawców. Wyrywamy je z patologicznych środowisk, zapewniamy opiekę i wdrażamy konieczne leczenie. Czasami wystarczy drobna pomoc z naszej strony i poinstruowanie czy wyedukowanie opiekuna. Innym razem wystarczy pouczyć, aby właściciel podjął się odpowiedniej opieki względem czworonoga. Niestety w większości przypadków należy odebrać cierpiące zwierzę opiekunom, gdyż narażone jest jego zdrowie lub życie. Wtedy otaczamy je opieką, zanim znajdzie nowy, lepszy dom.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz


Obecnie pod opieką Inspektoratu znajduje się niemalże 200 zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich, w tym m.in. psy, koty, krowy, konie, świnki, kozy, łabędzie czy jeże. Niektórym z nich udaje się trafić do nowych domów, a część po rekonwalescencji wraca do naturalnego środowiska.

Stowarzyszenie działa dzięki ludziom, którzy wspierają nas finansowo, rzeczowo oraz poświęcają wolny czas na wolontariat. Nie otrzymujemy pomocy rządowej i gminnej, choć wyręczamy te instytucje w zakresie ochrony zwierząt. 

Wszystko istnieje i dzieje się dzięki Waszemu wsparciu!

Przed DIOZ pojawiła się szansa zdobycia od Fundacji Ratujemy Zwierzaki ZWIERZAKOBUSA, który pomoże nam docierać do kolejnych potrzebujących stworzeń! Każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczył. Czym więcej osób zdecyduje się przekazać nam chociażby symboliczną kwotę, tym większe szanse na zdobycie samochodu dla zwierząt! O wygranej w konkursie decyduje liczba Darczyńców!

Dziękujemy za wsparcie. To Ty piszesz historię każdej uratowanej istoty.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Marta

3 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
160 951 zł
Wsparło 18 580 osób