Zwierzęcy Zakątek

Prywatnie pomagaliśmy już od wielu lat, jednak, aby móc więcej od 27.09.2017 istniejemy, jako Gorzyckie Stowarzyszenie “Zwierzęcy Zakątek”. Dzięki wspaniałym wolontariuszom i darczyńcom, prowadzimy przytulisko dla bezdomnych psów. Ciągle prężnie się rozwijamy i mamy nadzieję, na coraz to większe możliwości pomocy!

Anonimowa Pomagaczka

Poza Zarządem w naszym Stowarzyszeniu mamy wspaniałych członków i wolontariuszy! Bez nich niczego nie udałoby się osiągnąć!  Jesteśmy organizacją non profit.

Psy mieszkają nie tylko we wszystkich kojcach, ale również w Domach Tymczasowych. Obecnie przebywa u nas 17 psiaków. Edit: na dzień 13.12.22 jest 22 psy.

Utrzymujemy naszych Przytulnych z darowizn rzeczowych i finansowych od osób prywatnych, organizacji prozwierzęcych, szkół, przedszkoli. Zapewniamy im opiekę medyczna oraz warunki lepsze nieraz niż w niejednym domu.

Psiaki, gdy trafiają do nas są poddawane diagnostyce podstawowej, w razie konieczności rozszerzonej, są odrobaczane,  szczepione p/wściekliźnie i chorobom zakaźnym,  zabezpieczane p/kleszczom i pchłom,  kastrowane i czipowane. Koszty prowadzenia przytuliska rosną, koszty leczenia też, a stan przyjmowanych psów makabrycznie się pogarsza.

Dyżury w Przytulisku są 2 razy dziennie, podczas których psy są karmione, wyprowadzane na spacery, są wypuszczane na wybiegi.  

Psy karmione są według zaleceń lekarza weterynarii. Psy z problemami żywieniowymi, seniorzy i szczenięta - jedzą karmy specjalistyczne.

Używamy, misek spowalniających, kongów, mat węchowych, szarpaków, smaczków. Zapewniamy odpowiednie szelki, obroże i smycze.

Anonimowa Pomagaczka

Staramy się dopasować psa do rodziny. Wszystkie adopcje poprzedzane są ankietami i wizytami przed adopcyjnymi.

Chcemy dalej się rozwijać, aby móc pomagać większej ilości psiaków.

Wszyscy Wiemy, jak teraz jest ciężko i jaka jest sytuacja.

Naszym marzeniem jest dokończyć ogrodzenie terenu przytuliska, zbudować tam plac zabaw dla psiaków i wstawić jeszcze kilka boksów. Koszty ogrodzenia są dla nas ogromnym wyzwaniem to prawie 30 tys. złotych.

Solidne ogrodzenie jest podstawą funkcjonowania przytuliska. To właśnie tutaj psy po przejściach, skrzywdzone w różny sposób uczą się jak ponownie zaufać człowiekowi. Przygotowujemy je do tego, aby mogły znaleźć nowy, bezpieczny dom.

Nie mamy pomieszczenia socjalnego, bieżącej wody oraz prądu, mimo to nie narzekamy, ogromną radość sprawia nam pomaganie psiakom i przebywanie z nimi. Największą motywacją do dalszego działania są zdjęcia i filmiki z nowych domów, w których psiaki obecnie mieszkają.

Mamy również pod opieką psy i koty właścicielskie z okolicznych miejscowości.

Anonimowa Pomagaczka

Założyliśmy skarbonkę z myślą, że jeśli uda nam się cokolwiek zebrać będzie to dla nas ogromnym wsparciem.

Pamiętajcie, że liczy się ilość Darczyńców!

Ps.  Przekażcie wiadomość rodzinie, znajomym, niech będzie nas jak najwięcej. Gdybyśmy jednak nie wygrali konkursu Wasza pomoc nie pójdzie na marne, ponieważ każdą wpłaconą przez Was kwotę i tak otrzymamy. Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

G.Pęzioł

1 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Ozi i Tymon

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
1 450 zł
Wsparło 99 osób