Zima zabija! Uratuj zwierzęta z interwencji!

Wsparło 315 osób
5 793 zł (19,3%)
Brakuje jeszcze 24 207 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 4 Października 2023

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

03 Grudnia 2023, 09:06
Kolejny dzień walki :(

Następny dzień zimowych interwencji! Mrozy jak widać nie sprawiły aby co niektórzy opiekunowie zwierząt pomyśleli o właściwym, ciepłym schronieniu dla swoich podopiecznych.

Brak wody i pokarmu, kojce pełne odchodów i ostrych elementów, krótkie łańcuchy, brak bud to tylko niektóre z nieprawidłowości jakie dzisiaj ujawniliśmy.

We wszystkich sprawach w których stwierdziliśmy formy znęcania się nad zwierzętami lub innych naruszeń Ustawy o Ochronie Zwierząt zostały podjęte działania, które mają na celu poprawę ich losu. Dziękujemy że REAGUJECIE i zgłaszacie nam nieprawidłowości. To dzięki Wam możemy dotrzeć w różne zakątki naszego województwa i zmieniać świat zwierząt na lepszy.

Pokaż wszystkie aktualizacje

28 Listopada 2023, 08:00
Zima atakuje :( zwierzęta cierpią

Zima nadchodzi wielkimi krokami, a to nie tylko czas śnieżnych krajobrazów i przytulnych wieczorów przy kominku. To także trudny okres dla zwierząt.

Srogie temperatury i trudniejszy dostęp do pożywienia sprawiają, że nasi mniejsi towarzysze mają coraz trudniej.

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pracują nieustannie, aby pomóc tym potrzebującym. Codziennie wychodzą na zimowy front, ratując zwierzęta z opresji, zapewniając im schronienie, opiekę i ciepło. Jednak potrzeb jest tak wiele, że sami nie są w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Dlatego dzisiaj zwracam się do Was, moi drodzy, o wsparcie. Każda pomoc ma ogromne znaczenie.

21 Listopada 2023, 07:57
Zima coraz bliżej :(

❄️ Zima zbliża się wielkimi krokami, a dla naszych podopiecznych jest to czas szczególnie trudny. Zwierzęta, które znalazły się w trudnych sytuacjach, potrzebują naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. ❄️

W tych mroźnych dniach, zapewnienie ciepła, pożywienia i opieki dla naszych podopiecznych staje się kluczowe. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o Waszą pomoc. Każda wpłata, nawet najmniejsza, może spowodować ogromną zmianę w życiu tych zwierząt.

Wasze wsparcie umożliwi nam zakup niezbędnych środków, karmy, leczenia, bud, opłacenia hotelików które pomogą naszym podopiecznym przetrwać te trudne chwile. Twoja darowizna może oznaczać ciepłe miejsce dla zwierzaka, pełne brzuszki i nadzieję na lepsze jutro.

Jeśli masz możliwość, dołącz do naszej walki o dobrostan zwierząt. Każdy gest ma znaczenie. Dzięki Twojej pomocy możemy sprawić, że ta zima będzie łagodniejsza dla naszych podopiecznych.

09 Listopada 2023, 08:13
Zima zabija - za oknem coraz zimniej :(

Za oknem coraz chłodniej! PROSIMY WAS O SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ I REAKCJĘ! Jeśli widzicie zwierzęta w prowizorycznych budach, stodołach, bez schronienia REAGUJMY! Bardzo prosimy Was też o wsparcie naszej zbiórki na zimowe interwencje :( Bez Was nie damy rady :( 


Okres zimowy zawsze wiąże się z wzmożonymi działaniami interwencyjnymi. Oprócz ogólnego dobrostanu zwierząt szczególnie skupiamy się w tym czasie na pomieszczeniach czy budach w jakich w czasie mrozów będą musiały przetrwać zwierzęta domowe i gospodarskie. Pamiętajmy, że zimą zwierzaki potrzebują wyjątkowej ochrony i opieki. Zadbajmy więc o własnych podopiecznych ale też o koty wolno żyjące czy ptaki. Zwracajmy uwagę na najbliższe otoczenie.


Dziękujemy Wam za każdą złotówkę!!!!!

01 Listopada 2023, 09:42
Potrzebna każda złotówka :(

Z trwogą patrzymy na prognozy pogody i boimy się pierwszego uderzenia zimy :( Tak wiele psich istot będzie skazana na zimno, cierpienie, a nawet śmierć :( Błagamy Was o wsparcie :( bo chcemy być gotowi za wczasu :( aby skutecznie pomagać. Oczywiście cały czas jesteśmy w akcji w terenie i pomagamy jak możemy. RATUJMY RAZEM :(

22 Października 2023, 11:35
Zbliża się zima, wzrasta ilość zgłoszeń

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie :( Odbieramy coraz więcej telefonów z prośbami o interwencje na wsiach, gdzie zwierzęta stoją na krótkich łańcuchach w rozwalających się budach :( zaczyna brakować też karmy :( Prosimy o pomoc!

Zima jest surowa dla wszystkich istot żyjących na naszym świecie, ale zwierzęta, które nie mają dostępu do ciepła i schronienia, cierpią jeszcze bardziej.

Wiele z tych stworzeń żyje w niesprzyjających warunkach, często w prowizorycznych budach, które nie zapewniają im ochrony przed zimnem, wiatrem i deszczem. Ich sytuacja staje się szczególnie dramatyczna, gdy temperatury spadają, a warunki atmosferyczne stają się niebezpieczne.

To tutaj wchodzimy my, Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Nasza misja polega na niesieniu pomocy i ochronie zwierząt w potrzebie, a zima to czas, gdy nasza praca jest jeszcze ważniejsza. Dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy w stanie dostarczać wysoko energetyczną karmę, ocieplone budy dla zwierząt, zapewnić im leczenie w razie potrzeby, a także organizować akcje ratunkowe, aby uratować te, które są w największym niebezpieczeństwie.

Na tej zbiórce zbieramy środki na interwencje w okresie zimowym: na leczenie, zakup wysoko energetycznej karmy, ocieplanych bud, opłacenie hotelików dla odbieranych interwencyjnie zwierząt.

Nasi inspektorzy oglądają tam często widoki, które trudno sobie wyobrazić w XXI wieku. Psy przycumowane do drzewa, śpiące na gołej ziemi, dziurawa skrzynka mająca spełniać rolę budy, zamarzające, wyziębione żywe istoty to tylko niektóre z nich. Serce ściska, że "człowiek" wciąż jest w stanie zgotować naszym mniejszym braciom tak okrutny los.

Interwencje jakie każdego dnia podejmują Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami są często jedyną szansą na ratunek dla maltretowanych zwierząt. Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota.

Na jednej z interwencji, na której odbieraliśmy psią staruszkę usłyszeliśmy stwierdzenie, że jak kilka zim przeżyła śpiąc na zamarzniętej glebie to jeszcze jedną też przetrzyma. Jest to przerażające, jaką znieczulicą potrafią być zmrożone ludzkie serca. Choć w takich sytuacjach trudno mówić o jakimkolwiek sercu. Przykre jest, że "właściciele" zwierząt sami przebywają w ciepłych pomieszczeniach, a zwierzętom nie wrzucą nawet słomy do budy, w której mogłyby się trochę ogrzać. Zwierzaki często nie mają też dostępu do wody, która szybko zamarza i nie jest wymieniana. To bardzo przykre sytuacje, z którymi walczymy każdego dnia.

Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca. Działalność interwencyjna wymaga od naszych inspektorów odpowiedniego przeszkolenia, dużej wiedzy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej, znajomości przepisów dotyczących ochrony praw zwierząt, stalowych nerwów, ale przede wszystkim empatii i ogromnej miłości wobec zwierząt. Nic byśmy jednak nie zrobili bez pomocy ludzi reagujących na krzywdę zwierząt.

Dzięki temu, że nie przechodzą obojętnie obok cierpienia słabszych i zgłaszają przypadki znęcania, mamy szanse pomóc biedny i pokrzywdzonym zwierzętom, które często żyją w strasznych i urągających żywym istotom warunkach przez całe życie, bez szansy na lepsze jutro.

Trzeba też powiedzieć jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Nie jednokrotnie jest potrzebna pomoc policji. Interwencje często są przeprowadzane w miejscach, które są brudne, śmierdzą, jest ciemno lub są to po prostu obory, które są zaniedbane i niesprzątane przez wiele lat. W niektórych sytuacjach nawet najbardziej doświadczeni inspektorzy mają łzy w oczach, patrząc na krzywdę zwierząt.

Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! 

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc w ratowaniu zwierzaków w okresie zimowym. Cały zebrany dochód przeznaczymy na zimowe interwencje w tym leczenie i utrzymanie odebranych zwierząt. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
275 zakończonych zbiórek
Wsparło 315 osób
5 793 zł (19,3%)
Brakuje jeszcze 24 207 zł
Adopcje