Życie albo śmierć! Ostatnia nadzieja dla cierpiących zwierząt!

4 dni do końca
Wsparły 652 osoby
27 272 zł (68,18%)
Brakuje jeszcze 12 728 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 16 Lipca 2021

Zakończenie: 22 Września 2021

16 Września 2021, 18:09
Ratujemy słabszych!

W tym tygodniu Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odwiedzili już stadninę koni, kilka gospodarstw oraz posesje i kamienice w których utrzymywane są psy i koty. We wszystkich przypadkach sprawdziliśmy w jakich warunkach żyją zwierzęta i czy nie dzieje im się krzywda. Opiekunowie zwierząt zostali poinformowani o prawach naszych mniejszych braci oraz zostali zobowiązani do podjęcia działań mających na celu poprawę ich warunków bytowania czy też natychmiastowe podjęcie leczenia u lekarza weterynarii. Dziękujemy wszystkim służbom w tym Policji i Inspekcji Weterynaryjnej za udzielone nam wsparcie i pomoc w skutecznym przeprowadzeniu kontroli.
Dzięki Waszym zgłoszeniom udaje się pomagać zwierzakom i uświadamiać jak należy się nimi właściwie opiekować. RAZEM Z WAMI zmieniamy świat setek zwierząt i przyczyniamy się do lepszego życia naszych czworonożnych przyjaciół! Dziękujemy, że WSPIERACIE NASZE INICJATYWY I POMAGACIE NAM POMAGAĆ!

Pokaż wszystkie aktualizacje

07 Września 2021, 15:11
Interweniujemy gdzie cierpią zwierzaki!

Kolejny tydzień upływa nam na ratowaniu zwierzaków i sprawdzaniu warunków w jakich żyją. Nie zawsze jest tak jak być powinno, co wiąże się z koniecznością podejmowania wielu działań mających na celu realną pomoc naszym mniejszym braciom. Tym razem interweniowaliśmy w sprawach hodowli, zaniedbywanych psów i kotów, zwierząt gospodarskich utrzymywanych w niewłaściwych warunkach bytowania. Odwiedziliśmy kilka powiatów wójewództwa łódzkiego i jak się okazało nasza obecność była tam niezbędna. Brak zapewnienia zwierzętom stałego dostępu do wody i odpowiedniego pokarmu, brudne, pełne odchodów kojce, brak zapewnienia właściwej opieki weterynaryjnej to niektóre z nieprawidłowości ujawnionych przez Inspektorów ŁTOnZ. Na szczęście w kilku przypadkach okazało się że zwierzaki były zadbane i wizyta miała tylko przebieg profilaktyczny. Jednak niektórzy ,,właściciele/opiekunowie" zwierząt wciąż zapominają, że zwierzęta MAJĄ PRAWA i należy ich przestrzegać. Dzięki Waszym zgłoszeniom udaje się pomagać zwierzakom i uświadamiać jak należy się nimi właściwie opiekować. Przykre jest tylko, że w dobie XXI wieku edukacja pro zwierzęca jest wciąż na dość niskim poziomie, co mamy nadzieję RAZEM Z WAMI zmieniać i przyczyniać się do lepszego życia naszych czworonożnych przyjaciół! Dziękujemy, że WSPIERACIE NASZE INICJATYWY I POMAGACIE NAM POMAGAĆ!

25 Sierpnia 2021, 18:53
Ratujemy potrzebujące zwierzęta!

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami od początku tygodnia weryfikują zgłoszenia dotyczące znęcania się nad zwierzętami, które wpłynęły do naszej organizacji. Sprawdzamy czy zwierzakom domowym i gospodarskim nie dzieje się krzywda, czy mają odpowiednią opiekę i właściwe warunki. W kilku przypadkach niestety prawa zwierząt zostały naruszone. Często opiekunowie zapominają, że są zobowiązani do zapewnienia swoim podopiecznym odpowiednich warunków i troskliwej opieki w tym także weterynaryjnej. Stały dostęp do czystej wody, pełnowartościowy pokarm, odpowiednie pomieszczenie chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi to absolutne podstawy tej opieki. Niestety wiele zwierząt nie może liczyć nawet na tak niewiele ... Nasi Inspektorzy na codzień oglądają prawdziwe dramaty zwierząt i ratują je często w ostatniej chwili. Bardzo dziękujemy Wam, że REAGUJECIE NA KRZYWDĘ NASZYCH MNIEJSZYCH BRACI. Reakcja to naprawdę jedyna droga do udzielenia pomocy tym którzy sami nie są w stanie się obronić. Wspierając nasze działania POMAGACIE INTERWENCYJNIE RATOWAĆ SKRZYWDZONE ZWIERZAKI!!!

22 Sierpnia 2021, 16:00
Kociak ze złamaniem łapki!

Uratowana z ulicy, cierpiąca, 4 miesięczna koteczka z trudnym złamaniem łapki bardzo potrzebuje naszej pomocy. . Koszt operacji, rtg, leków i konsultacji to łącznie 2500zł. Koteczka obecnie czuje się dobrze, ma usztywnioną łapkę i bark. Za dwa tygodnie przejdzie kolejny zabieg. Mamy jeszcze kilkanaście faktur do uregulowania za leczenie naszych podopiecznych z interwencji. Bardzo prosimy Was o wsparcie, aby móc ratować dalej zwierzaki w potrzebie :(

18 Sierpnia 2021, 16:05
Kolejne faktury :( kolejne zwierzaki :(

Pod naszą opiekę trafiła dzisiaj Psotka, urocza sunia, która od kilku dni głodowała sama w mieszkaniu. Na stałę opuścił je były już właściciel alkoholik, a psa zostawił na pastwę losu, bez jedzenia i wody. Psotka przyjechała dzisiaj pod naszą opiekę. Niestety otrzymaliśmy kolejne faktury :( i nie mamy ich obecnie z czego zapłacić :( pomóżcie :( jak mamy dalej pomagać :( 

14 Sierpnia 2021, 19:36
Walczymy o życie!

Nasi inspektorzy walczyli cały dzień o życie 11 letniego Hermesa! Psiaka zastali w mieszkaniu w stanie agonalnym. Mimo heroicznej walki lekarzy serduszko psiaka nie wytrzymało :( :( Taka sprawa pokazuje jak ważne jest szybkie zgłoszenie interwencji i reakcja na cierpienie zwierzaków! Nie bądźmy obojętni! Bardzo prosimy Was o wsparcie, dla nas to są środki które możemy wykorzystać przy ratowaniu zdrowia i życia! Pomagajmy Razem!

11 Sierpnia 2021, 15:09
Środa pełna interwencji! Ratunku!

Środek tygodnia, wakacje a nasi Inspektorzy znowu w akcji! Cały dzień docieramy w różne zakątki województwa, aby ratować tych którzy sami nie powiedzą że potrzebują pomocy! Niestety wciąż dobija nas proza codzienności :( Otrzymaliśmy wczoraj kolejne faktury na około 6 tyś złotych za leczenie naszych interwencyjnych zwierząt! Bardzo prosimy Was o pomoc w spłacie długów, żebyśmy mieli możliwość istnieć i dalej pomagać :( 

04 Sierpnia 2021, 15:37
Kolejny dzień interwencji! Ratunku!

Dla wielu cierpiących, niechcianych i krzywdzonych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Tak jest każdego dnia od ponad 30 lat. W tym tygodniu choć dopiero środa odwiedziliśmy już kilkanaście miejsc, w których zwierzęta czekały na naszą interwencję. Kontrolowaliśmy zarówno dobrostan i kondycję zwierząt jak i warunki w jakich są utrzymywane. Sprawdzaliśmy stan zwierząt domowych jak i gospodarskich.

Jak pokazuje praktyka w Polsce wciąż wiele osób zapomina, że zwierzęta mają prawa, a przede wszystkim CZUJĄ! W każdej ze spraw, w której zgłoszenie okazało się być zasadne podjęliśmy działania mające na celu POMOC zwierzakom w potrzebie.

Czasem jest to tylko pouczenie, wydanie zaleceń do poprawy warunków, a czasem konieczny jest odbiór zwierzęcia i skierowanie sprawy do organów ścigania. Pamiętajmy, że zwierzęta mają prawa, a na ich mocy winny mieć zapewnioną właściwą opiekę i szacunek ze strony człowieka.

Dziękujemy Wszystkim, którzy reagują na krzywdę zwierząt i zgłaszają nam interwencje. Dziękujemy też Wszystkim, który finansowo wspierają nasze działania, bo bez Was skuteczna pomoc nie byłaby zwyczajnie możliwa. Dziękujemy i ruszamy dalej ratować zwierzaki w potrzebie!

02 Sierpnia 2021, 15:47
Kolejny tydzień pełen interwencji!

Kochani! Pomagać możemy tylko dzięki Waszemu wsparciu! Niestety mimo wielkich chęci, zaangażowania i wiedzy naszych inspektorów potrzebujemy środków na leczenie i utrzymanie zwierząt z naszych interwencji! Koszty weterynaryjne, karma i hotele dla zwierząt są drogie i niestety mamy obecnie kilka faktur do spłacenia :(

Z długami ciężko podejmować kolejne zobowiązania finansowe, a dla nas liczy się ZWIERZAK i ciężko jest odmówić pomocy istocie, która liczyć może tylko na nas! Lato to czas wzmożonych interwencji, wyrzuconych zwierzaków. Ostatnio trafiło nam się sporo zwierzaków wymagających specjalistycznego leczenia :( niestety kosztownego leczenia :( (choroby skóry i choroby kotów)

Bez Was naprawdę nie damy rady, a chcemy dać! DLA NICH! Dla naszych mniejszych braci, które często mają tylko nas! Błagamy Was o pomoc!

21 Lipca 2021, 16:41
Kolejny tydzień ostatniej nadziei

W reakcji na Wasze zgłoszenia przeprowadziliśmy w tym tygodniu kolejne interwencje dotyczące możliwości znęcania się nad zwierzętami. Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami sprawdzali w jakich warunkach utrzymywane są zwierzęta. Odwiedziliśmy kilka miejscowości na terenie województwa łódzkiego i niestety nie wszędzie dobrostan zwierząt był zachowany. W okresie letnim wciąż spotykamy zwierzęta, które nie mają zapewnionego dostępu do wody, ani do odpowiedniego schronienia przed warunkami atmosferycznymi zwłaszcza upałem. Przy tak gwałtownej i burzowej aurze wiele ,,bud" nie stanowi też odpowiedniej ochrony przed niebezpieczeństwem. We wszystkich sprawach podjęliśmy odpowiednie działania. Mamy nadzieję, że poprawią one los zwierzaków, które stanęły na naszej drodze. Dziękujemy Wam za REAKCJĘ, która jest najważniejsza! Dziękujemy też za wsparcie finansowe, gdyż to dzięki WAM możemy działać SKUTECZNIE!

40000 zł to kwota, jaką przyszło nam zapłacić za zdrowie i życie tych najbardziej potrzebujących, skrzywdzonych, niechcianych. Otrzymaliśmy właśnie 18 faktur z lecznic weterynaryjnych i hoteli dla zwierząt na taką właśnie kwotę. To koszt leczenia, operacji, specjalistycznych badań dla kilkudziesięciu psów i kotów z naszych interwencji oraz utrzymania odebranych zwierząt w hotelach. To dla nas ogromna kwota, ale czy życie ma cenę...?

Jeśli nie zbierzemy tej kwoty będziemy musieli przestać dalej pomagać! Odbierze to szansę na ratunek wielu zwierzakom, które często mogą liczyć tylko na naszych inspektorów...

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tak, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków.

Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! Teraz kwota prawie 40 tysięcy złotych wydaje się nam nie do udźwignięcia.

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Cały zebrany dochód przeznaczymy na spłatę faktur w kwocie 40000 zł. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe i pomoc, tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać!

Ładuję...

75 zł

PROREST

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
Organizator
3 aktualne zbiórki
225 zakończonych zbiórek
4 dni do końca
Wsparły 652 osoby
27 272 zł (68,18%)
Brakuje jeszcze 12 728 zł
Wesprzyj