Żeby mogła normalnie żyć

Zbiórka zakończona
Wsparło 30 osób
1 411 zł (88,18%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 8 Października 2022

Zakończenie: 16 Grudnia 2022

Godzina: 20:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kwietniowy deszczowy dzień... Do naszej centrali przyjeżdża pan, ale nie przyjechał sam… przywiózł ze sobą psiaka po wypadku komunikacyjnym. Wystraszona, przemoczona, ze strachu posikująca pod siebie.

Szybko została zabrana do gabinetu weterynaryjnego. RTG, badania… miednica połamana oraz krzywo pozrastana, stare złamanie kości udowej, uszkodzenie nerwu kulszowego w lewej kończynie miedniczej... niedowład lewej tylnej kończyny… Jest jednak dobra wiadomość! Czucie głębokie jest zachowane! To dobry znak! Lecz staw skokowy nie ustawia się prawidłowo.

Nasza Mantra została przewieziona do kliniki, gdzie specjalizują się w pomocy psom ortopedycznym, z zaleceniem przeprowadzenia zabiegu FHO.

Czym jest zabieg FHO?

To najpopularniejsza metoda leczenia nieodprowadzalnie zwichniętego stawu biodrowego - Femoral Head Osteotomy (FHO). Metoda ta polega na amputacji głowy oraz szyjki kości udowej oraz doprowadzeniu do powstania łączno-tkankowego zrostu panewki z przynasadą bliższą kości udowej.

Miesiące rehabilitacji za Mantrą. Raz progres, raz regres… Zalecenia: orteza, ponieważ ona stabilizuje staw skokowy i paliczki zmuszając do poprawnego chodu. To dzięki ortezie Mantra zaczęła używać tej kończyny, bez niej lewa noga jest całkowicie nieużywana.

To w późniejszym czasie może nieść za sobą fatalne skutki również w stawach drugiej tylnej łapy. Chcemy zapewnić Mantrze komfort życia, a orteza jej w tym pomoże.

Mantra jest wesołym młodym psiakiem kochający wszystkich dookoła, po tamtej wypełnionej suni nie ma obecnie śladu! Chce biegać z innymi psiakami, bawić się!

Pomóżcie nam uzbierać pieniążki na nową ortezę!!! To koszt ponad 1600 zł. Wynagrodźmy jej to, co zniszczył człowiek!!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
12 zakończonych zbiórek
Wsparło 30 osób
1 411 zł (88,18%)
Adopcje