Alia - kalekie dziecko potrzebuje rehabilitacji

Wsparły 44 osoby
1 437 zł (47,9%)
Brakuje jeszcze 1 563 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 23 Stycznia 2021

Zakończenie: 5 Maja 2025

Godzina: 23:59

09 Marca 2021, 19:46
Alia po konsultacji ortopedycznej

Alia była w lecznicy na konsultacji ortopedycznej, zostały wykonane zdjęcia RTG, które niestety wykazały, że głowa kości udowej naszego maleństwa jest poza stawem biodrowym, a to powoduje u niej duży ból i dyskomfort.
Alia musi przejść operację: resekcję głowy i szyjki kości udowej.

Wypis z lecznicy:
sztywna lewa kończyna miedniczna z przeprostem w stawie kolanowym, pies obarcza łapę.
Wyczuwalna palpacyjnie deformacja kości udowej , ograniczony niefizjologiczny zakres ruchu w stawie biodrowym.
w projekcji RTG ( bez sedacji) głowa kości udowej poza staw em biodrowym , kość udowa dłuższa i węższa wyraźnie od praw ej kości udowej
Wskazana resekcja głowy i szyjki kości udowej i następnie fizjoterapia.

Konsultacja i zdjęcia RTG Alii to koszt: 
196 zł, fvat numer 31/2021.

Alusia potrzebuje pomocy, musimy spłacić fvat za konsultację ortopedyczną i zebrać pieniądze na opłacenie operacji maleństwa, żeby już nie cierpiała.

Pokaż wszystkie aktualizacje

31 Stycznia 2021, 17:45
Alia po 3 rehabilitacjach i badaniach

Alia zaczęła chodzić na rehabilitację, na razie ma tylko bieżnię wodną, po której już widać poprawę w chodzeniu.

Po konsultacji u lekarza ortopedy i wykonaniu zdjęć RTG zostanie podjęta decyzją, jaką jeszcze rehabilitację może mieć Alusia.

Kilka dni temu Alia była w lecznicy, pobrano jej mocz z punkcji pęcherza, ponieważ zaczęła częściej posikiwać. Wynik posiewu wykazał obecność bakterii Escherichia Coli, Alia dostała antybiotyk. Sunia miała też pobraną krew, wyniki morfologii i biochemii są dobre.

Wizyta, badania i leki dla Alii w lecznicy to koszt:
365 zł, fvat numer A5/1/2021.

Rehabilitacje to koszt:
85 zł, fvat numer 1/01/2021
85 zł, fvat numer 5/01/2021
85 zł, fvat numer 18/01/2021

SUMA: 620 zł

Filmik z Alią:

https://youtu.be/NJ9dsCDmBTg 

Alia jest maleństwem w typie rasy buldog - trafiła do nas z krwistą biegunką, nie chciała jeść. Wykonany w lecznicy test w kierunku wirusa parwowirozy jest na szczęście ujemny. Test w kierunku lamblii okazał się dodatni, sunia była ogromnie zarobaczona (wykryto pasożyt Giardii). Nie jest to jednak największy problem Alii.

Sunia ma zdeformowaną lewą kończynę miedniczną z zanikami mięśni: ograniczona ruchomość w stawie skokowym, kolano przemieszczone przyśrodkowo. Prawa kończyna miedniczna ustawiona na zewnątrz, iksowato. Kalekie dziecko ma duży przodozgryz. 

Alia była 28-10-2020 na konsultacji ortopedycznej. W badaniu manualnym przeprost stawu kolanowego; krepitacja w stawie kolanowym; nawykowe zwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni prostowników stawu kolanowego.

Alia musi być rehabilitowana, sunia obecnie ma zaleconą bieżnię wodną, po dokładnej konsultacji ortopedycznej z wykonanymi w znieczuleniu zdjęciami RTG lekarz ortopeda oraz rehabilitant podejmą decyzję, jaką dodatkowo rehabilitację musi mieć Alusia.

Filmik.

Rehabilitacja na bieżni wodnej daje już pierwsze pozytywne rezultaty! Alusia zaczyna używać łapki, nie jest ona wyprostowana i sztywna jak wcześniej.

Bez regularnej rehabilitacji Alia nie będzie mogła normalnie funkcjonować, możemy jej pomóc i poprawić jej komfort życia - sprawić, że będzie coraz lepiej chodzić. Koszt jednej sesji na bieżni: 85 zł!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
62 zakończone zbiórki
Wsparły 44 osoby
1 437 zł (47,9%)
Brakuje jeszcze 1 563 zł
Adopcje