Kogo odwiedził Aniołek...?

1 dzień do końca
Wsparło 35 osób
1 050 zł (52,5%)
Brakuje jeszcze 950 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 6 Stycznia 2022

Zakończenie: 5 Lipca 2022

Godzina: 23:59

01 Lutego 2022, 19:01
Aniołek już po zabiegu kastracji

Kastracja w przypadku ANIOŁKA to nie była bułka z masłem, bo Aniołek miał jedno jądro uwięzione w brzuszku... Pozostawał przez 48 godzin po zabiegu w klinice w Radomiu, ale teraz już się czuje dobrze.  Uczymy go chodzić w szelkach, do których, mówiąc łagodnie - nie jest przekonany. Ale w mieście i w samochodzie nie wykazuje lęków, w domu jest grzeczny. Jednakowoż nie jest to pieszczoch na każde wezwanie. Lubi być głaskany wtedy kiedy chce. A kiedy nie chce - ostrzega warknięciem i chowa się w ciemny kąt. Trochę jeszcze mamy z nim pracy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc. Koszt pobytu Aniołka w hotelu to 350 zł miesięcznie plus karma. Zabiegi na razie pokryła zbiórka. Prosimy nie rezygnować z dalszej pomocy!

Malutki, biały piesek chodził od domu do domu, były święta. Wszyscy czekali na Aniołka, a on przecież był za progiem. U nas też stał za furtką, ale psy go wystraszyły. Szukaliśmy go, ale zniknął. Odnalazł się miesiąc później na podwórku sołtysa. Dostawał jeść i mógł się schronić w kojcu przy stodole. Niestety zaczął gonić kury, a z kurami nie ma żartów.

Poproszono nas o pomoc. W przeciwnym razie - powiedział sołtys z żalem - musiałbym go wywieźć. Gdzie? Do kogo? Jak by to miało wyglądać? Lepiej nie pytać, ale fakt jest faktem, że pies, który goni kury i jeszcze na dodatek się przybłąkał stanowi problem i rozwiązaniem tego problemu jest pozbycie się psa. Zanim zaczniemy kogoś osądzać,  podejmijmy refleksję bardziej ogólną. Takich zagubionych Aniołków na czterech łapkach jest w Polsce setki tysięcy, ludzie się już do nich przyzwyczaili. Przyzwyczailiśmy się w Polsce do widoku bezdomnych psów. Uważamy, że to nie nasza wina.

Jest inaczej, to nasza wina i my ponosimy odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Gdyby nagle w wyniku jakiejś strasznej klęski w kraju zaroiło się od osieroconych dzieci - byłoby jasne, że należy je otoczyć opieką,  adoptować, zapewnić start w życiu i objąć państwowym mecenatem. Oraz na wszelkie sposoby zbadać przyczyny takiego nieszczęścia, żeby się już nigdy nie powtórzyło.  Niestety pies to tylko pies, chociaż dawniej dzieci były podobnie postrzegane. Udało się to zmienić zmieniając świadomość. 

Chcemy zabrać Aniołka, ale nasza fundacja puchnie od rezydentów. Prosimy o pomoc w utrzymaniu i zabiegach. Miejsce w hotelu zwolni się w weekend, więc ma chłopak szczęście, że nie trafił po świętach prosto do nieba, tylko do sołtysa, bo stamtąd trafi do fundacji. Prosimy o pomoc, on już swoje prezenty rozdał, nie  ma niczego ani nikogo, ma tylko nas. 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
11 aktualnych zbiórek
154 zakończone zbiórki
1 dzień do końca
Wsparło 35 osób
1 050 zł (52,5%)
Brakuje jeszcze 950 zł
Adopcje