Seniorzy ze Schroniska Azorek w Obornikach i ich chore serca. Bez tych leków nie mogą dalej żyć!

Wsparło 87 osób
3 530 zł (88,25%)
Brakuje jeszcze 470 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 2 Lipca 2019

Zakończenie: 31 Grudnia 2019

Kochani, Schronisko Azorek w Obornikach nam się postarzało. Większość psiaków jest w wieku 7+, czyli i sami seniorzy.

Dzięki uprzejmości jednej z kliniki przebadanych zostało kilkanaście staruszków na serce. Wybraliśmy te, u których objawy były widoczne – kaszel, omdlenia, apatia, ciężki oddech i te, które muszą wkrótce przejść operacje. Z badań EKG wyszło, że większość z nich to „lewokomorowcy” – przypadłość starych psów, ale mamy też wyjątki - np. Jurka, którego serce bije zbyt wolno, co powoduje niedotlenienie mózgu i napady padaczkowe. Tolo, najstarszy z dużych psiaków, który poza sercem ma farmakologicznie wspieraną wątrobę i układ odpornościowy. . Bunia, Tolo i Lord dostają lek, który usprawnia przepływ krwi w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych, co poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych i mózgu.

Bardzo słabiutkie serca mają Lord, Kama, Dzik, Maja i Sarka. Maja dodatkowo zmaga się z chorą tarczycą, stąd jej wielki brzuch, a Sarka z czyraczycą odbytu.

 

Pięć naszych psiaków muszą być poddane zabiegom, ponieważ narosły im guzy, ale najpierw trzeba przygotować ich serce przez kilka tygodni, to Tabasco, Diego, Wiko, Żwirek i Sarka. Jedyny wyjątek z całej grupy stanowi Soso, który ma serce jak dzwon, ale trzustkę ledwie działającą. Przyszedł do nas bardzo chudy (zdjęcie „przed”), a przy lekach wspomagających pracę trzustki i stałej, niskotłuszczowej karmie zmienił się nie do poznania (zdjęcie „po”). To nadaje sens naszej pracy.

Do grupy sercowców doszedł niewidomy Henio widoczny na ostatnim zdjęciu.

Każdemu staruszkowie trzeba pomóc, a to spory koszt. Podajemy dla ciekawości zestawienie ile tabletek danego leku potrzebujemy na miesiąc. Robi wrażenie:

Furosemid - 260 tabletek

Cardisure - 250 tabletek

Lotensin - 135 tabletek

Kreon - 30 tabletek

Tridigest - 60 tabletek

Karsivan - 90 tabletek

Encorton - 10 tabletek

Fortyron - 30 tabletek

Zentolin - 30 tabletek

Renavet - 90 tabletek

Digoxin - 52 tabletek

Miesięczny koszt za te leki to kilku bardzo duży koszt. Każda złotówka ofiarowana przez Was pomoże nam w ich zakupie. Dziękujemy serdecznie za wsparcie.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 87 osób
3 530 zł (88,25%)
Brakuje jeszcze 470 zł
Wesprzyj