Maleńka, 5 miesięczna Bulba walczy o życie i potrzebuje naszej pomocy!

Wsparło 159 osób
5 270 zł (105,4%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 31 Lipca 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Pięciomiesięcznej Bulbie nie zostało dane szczęśliwe dzieciństwo.

Zamiast poznawać świat, jak inne szczeniaki, musi teraz walczyć o życie. Nie wiemy jaka dokładnie jest jej przeszłość, ale jak wiele innych psów, już na samym początku swojej historii została zawiedziona i zraniona przez ludzi, którzy powinni byli ją chronić.

Bulba została znaleziona w ciężkim stanie na przystanku autobusowym, była bardzo wycieńczona i odwodniona, na jej skórze widać były pchły i ich odchody. Od razu zauważyliśmy też, że sunia nie otwiera oczu i nie ma siły samodzielnie utrzymać się na nogach. Momentalnie zabraliśmy ją do kliniki weterynaryjnej, gdzie zdiagnozowano u dziewczynki uraz czaszki. Badanie krwi wskazuje na anemię, na podstawie obrazu USG wykluczono krwotok wewnętrzny, ale nie udało się ustalić przyczyny jej koszmarnego stanu, czy została pobita, czy uległa wypadkowi pozostaje w tej chwili w sferze domysłów.

Bulba dostała kroplówkę i została skierowana na dalszą diagnostykę – już teraz wiemy, że potrzebuje pilnej konsultacji okulistycznej i bardziej zaawansowanych badań – tomografii komputerowej oraz konsultacji neurologicznej.

Obecnie Bulba znajduje się w domu tymczasowym. Jest bezbronnym, delikatnym szczeniakiem, który szuka i potrzebuje bezpieczeństwa i bliskości. Mimo trudnych doświadczeń Bulba od razu zaufała nam całkowicie i musimy teraz zrobić wszystko, żeby tego zaufania nie zawieść. Koszty badań i leczenia Bulby będą bardzo wysokie i potrzebujemy wsparcia finansowego, żeby dać jej szanse na nowy początek. Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty, jak zawsze każda złotówka będzie na wagę złota!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
173 zakończone zbiórki
Wsparło 159 osób
5 270 zł (105,4%)
Adopcje