Kotka połknęła kawałek smoczka podczas karmienia butelką!

Wsparły 24 osoby
1 385 zł (55,4%)
Brakuje jeszcze 1 115 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 30 Czerwca 2022

Zakończenie: 30 Sierpnia 2023

Godzina: 23:58

Maleńka Canucia i dwójka jej braci zostały znalezione w słomie, w psiej budzie, na terenie schroniska dla zwierząt w Dopiewie, koło Poznania. Nie wiemy, skąd maluszki się tam wzięły, czy ktoś je podrzucił, czy kocia mama była z nimi, ale nie wróciła? Ale są - trzy czarne węgielki, maluszki około 3-4 tygodniowe.

Trafiły w trybie pilnym do domu naszej wolontariuszki, kociaki musiały być jeszcze karmione mleczkiem z butelki, stały pokarm dopiero próbowały same jeść, ale jeszcze nieudolnie.

Sobota wieczór, mała Canucia dostała butlę mleka, piła bardzo łapczywie, gryząc przy tym smoka od butelki.... odgryzła kawałek i połknęła! Opiekunka obserwowała ją kilka godzin, w nocy na cito pojechała do kliniki całodobowej, ponieważ koteczka stała się osowiała, mało aktywna i zaczęła się "zawieszać". W klinice kotka została zbadana, nawodniona, wykonano badania krwi i RTG brzuszka - w jelitach jest kawałek ciała obcego, wielkość ok 8 mm (w takim maleńkim brzuszku to dużo!)

Niestety połknięty kawałek smoczka sam nie wyjdzie, trzeba operować! W ten sam dzień koteczka przeszła zabieg usunięcia ciała obcego z jelit.

Koszty samego zabiegu 1800,00 zł! Na szczęście zabieg się udał, kicia ładnie się wybudziła i czuje się dobrze. Ale trzeba zapłacić za operację, do tego dochodzą koszty kontroli i leków...

Maleńka Canucia bardzo prosi Was o wsparcie. Pięknie prosi maleńkimi łapkami o każdą złotówkę na pokrycie kosztów!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
30 aktualnych zbiórek
150 zakończonych zbiórek
Wsparły 24 osoby
1 385 zł (55,4%)
Brakuje jeszcze 1 115 zł
Adopcje