Potrącona, pozostawiona bez pomocy - zdeformowana łapka do amputacji!

Zbiórka zakończona
Wsparło 719 osób
3 268,80 zł (108,96%)

Rozpoczęcie: 7 Października 2018

Zakończenie: 14 Listopada 2018

Godzina: 01:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

[Aktualizacja 17.10.2018]

Celestynka jest już po konsultacjach ortopedycznych. Opis badania: kończyna w przeproście stawów skokowego i kolanowego. Kość udowa skrócona i znacznie zdeformowana. RTG wskazuje na segmentowe złamanie kości udowej z krańcowym skróceniem i zrośnięciem odłamów w nieprawidłowym położeniu. Rekonstrukcja kości udowej ze względu na zmiany w tkankach miękkich nie jest możliwa. Wskazana wysoka amputacja, która znacznie poprawi komfort życia kotki.

W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o kotce która ma problemy z poruszaniem się. Kicia pojawiła się na jednej z posesji w Celestynowie. Po przybyciu na miejsce zabezpieczyliśmy kotkę, a następnie przewieżliśmy do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu lekarz przeprowadził badanie i wykonał zdjęcia RTG.

Okazało się, że kotka ma złamaną kość udową. Mogło do tego dojść w wyniku wypadku.  Nie wiadomo jak długo biedactwo błąkało się po okolicy, złamanie zaczęło się już nieprawidłowo zrastać. Ponieważ nikt z mieszkańców jej nie kojarzy, przypuszczamy, że została wyrzucona przy Schronisku w Celestynowie. Kicię nazwaliśmy Celestynka.

Tego typu złamania nie powstają od byle upadku/wypadku… Wyobraźcie sobie ból, gdy kotka chodziła ze złamaną łapką, bez żadnych leków czy usztywniaczy, a łapa się zrastała... 

Zaproponowano nam dwa wyjścia: amputację tylnej łapki bądź kosztowną operację i długą, również kosztowną rehabilitację. Bez namysłu podjęliśmy dezyzję o zabiegu! Ta koteczka jest jeszcze młodziutka, ma około 2 lat, musimy dać jej szansę!

W przyszłym tygodniu kotka będzie  konsultowana przez najlepszego lekarza ortopedę w Warszawie - profesora Sterna. Zrobimy wszystko, aby przywrócić jej sprawność.

Celestynka jest również niedożywiona. W fatalnym stanie są jej uszy. Takiego świerzba, lekarz który ją przyjmował jeszcze nie widział! Kotka bardzo cierpi.

Prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia, operacji i rehabilitacji Celestynki. Pomóżmy jej razem! 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
109 zakończonych zbiórek
Wsparło 719 osób
3 268,80 zł (108,96%)