OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

 OTOZ Animals Inspektorat Warszawa
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Magdalena Silska

E-mail interwencja@otoz-warszawa.pl

Telefon 723-300-200

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Warszawski Inspektorat OTOZ Animals działa od ponad dekady. Do naszych głównych zadań należą wyjazdy na interwencje, by reagować wszędzie tam, gdzie jest podejrzenie niehumanitarnego traktowania zwierząt. To jednak wierzchołek góry lodowej i początek pracy, którą wkładamy, by czworonogi odzyskały psychiczne i fizyczne zdrowie. Generuje to ogromne koszty leczenia weterynaryjnego i jest niezbędne, by przygotować skrzywdzone stworzenia do adopcji.

Rdzeniem naszej działalności jest prowadzenie domów tymczasowych oraz ich wspieranie (behawiorystyczne, finansowe etc.), dzięki czemu uratowane przez nas zwierzęta dochodzą do siebie po przejściach. Tytaniczną pracą, którą wykonujemy, jest również poszukiwanie odpowiedzialnych domów stałych dla naszych podopiecznych.

Ponadto prowadzimy akcje edukacyjne i zmieniamy świadomość ludzi w zakresie traktowania zwierząt. Działamy charytatywnie – potrzebę pomagania zwierzętom mamy we krwi. Współpracujemy z Policją, Inspekcją Weterynaryjną, samorządami, organizacjami pozarządowymi, schroniskami i sektorem oświaty.

Tylko w ubiegłym roku organizacji OTOZ Animals (w całej Polsce) udało się znaleźć nowe domy dla blisko 7 tysięcy uratowanych czworonogów. W kraju funkcjonuje 30 inspektoratów OTOZ Animals, prowadzimy też 10 schronisk dla zwierząt.

Codziennie staramy się zmieniać los psiaków podwórzowych, które przez całe życie przetrzymywane są na krótkich łańcuchach lub ciasnych kojcach. Ratujemy również zwierzęta z gospodarstw rolnych, w których są one źle traktowane lub krzywdzone, co w wielu przypadkach prowadzi do spraw z finałem w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.

W ciągu długich lat istnienia staliśmy się jedną z największych organizacji pożytku publicznego działających na rzecz zwierząt w Polsce. Współpracujemy także z międzynarodowymi organizacjami World Society for Protection of Animals, RSPCA oraz Compassion in World Farming.

Jako organizacja non-profit działamy w 100% charytatywnie, nie prowadzimy działalności gospodarczej. Ratujemy i utrzymujemy zwierzęta dzięki środkom pozyskanym z darowizn i wpływom z tzw. 1,5% podatku.

Dla naszych podopiecznych kupujemy dobrej jakości karmę i suplementy, niezbędne leki i szczepionki, potrzebne akcesoria. Finansujemy zabiegi weterynaryjne dla zwierząt uratowanych podczas naszych interwencji, a także walczymy o życie bezdomnych czworonogów. 

To dzięki Wam – osobom wrażliwym na los żywych stworzeń – inspektorzy i wolontariusze OTOZ Animals mogą regularnie reagować w przypadkach karygodnego traktowania zwierząt.

Dziękujemy za Waszą pomoc i liczymy na dalsze wsparcie, które świadczy o wrażliwości i świadomości potrzeb cierpiących stworzeń. Razem z Wami reagujemy na niegodziwość i przemoc wobec czworonogów oraz znajdujemy kochające domy dla skrzywdzonych zwierząt. Pomózce nam działać dalej!

„Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem”

Pomogli

Ładuję...