OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

4 Stałych Pomagaczy
Jagoda Firla
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Magdalena Silska

E-mail interwencja@otoz-warszawa.pl

Telefon 723-300-200

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Warszawski Inspektorat OTOZ Animals działa od ponad 6 lat. Do naszych głównych zadań należą oczywiście wyjazdy na interwencje, gdzie jest podejrzenie niehumanitarnego traktowania zwierząt. Prowadzimy również działania edukacyjne i zmieniające świadomość ludzi na temat traktowania zwierząt. Jest nas kilkanaście osób – działamy społecznie z potrzeby pomagania zwierzętom. Współpracujemy z Policją, Inspekcją Weterynaryjną oraz samorządami lokalnymi.

W ubiegłym roku OTOZ Animals Inspektorat Warszawa przeprowadził ponad 600 interwencji! Dotyczyły one psów, kotów, a także agam, papug, saren, koni, krów, kóz i żółwi.
Kupujemy dla naszych podopiecznych dobrą karmę, leki, szczepionki, nowe ocieplone budy. Finansujemy zabiegi weterynaryjne ratujęce życie bezdomnym zwierzętom po wypadkach komunikacyjnych oraz uratowanych podczas naszych interwencji.
Zmieniamy los psiaków podwórzowych, często przetrzymywanych całe życie na krótkich łańcuchach,
reprezentujemy pokrzywdzone zwierzęta przed sądem,
to dzięki Wam inspektorzy OTOZ Animals regularnie reagują w przypadkach złego traktowania zwierząt!
Zwracamy uwagę również na dobrostan zwierząt gospodarskich. Udaje nam się ratować zwierzęta z gospodarstw rolnych, w wielu przypadkach sprawy znajdują swój finał w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa przeciwko humanitarnej ochronie zwierząt, zwłaszcza związanych z naszymi interwencjami.

Prowadzimy zajęcia edukacyjne, regularnie odwiedzamy warszawskie szkoły i tłumaczymy dzieciom, że choć zwierzęta nie mówią, to ból i strach odczuwają dokładnie tak samo jak my! Rozwijamy empatię u najmłodszych i uczymy dobrych postaw wobec zwierząt.

Nasz udział w pracach komisji sejmowych zaowocował przyjęciem przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Walcząc o zmianę polskiego prawa dotyczącego ochrony zwierząt, podejmujemy różne inicjatywy i bierzemy udział w protestach.

W 2018 r. OTOZ Animals w całej Polsce uratował i znalazł domy dla 5432 psiaków i 2785 kotów oraz 190 innych gatunków, a także przeprowadził 5994 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Ponadto OTOZ Animals w Polsce prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Oświęcimiu, Ostródzie, Słupsku oraz Dąbrówce koło Wejherowa. Obecnie pod  opieką OTOZ Animals Polska znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt. Udało się uzyskać 78 wyroków skazujących w stosunku do osób znęcających się nad zwierzętami.

Dziękujemy za pomoc. Liczymy na dalsze wsparcie, które świadczy o wrażliwości na potrzeby cierpiących zwierząt.

Wsparli

200 zł

marzenka

10 zł

Anna Hajduś

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Lumi

30 zł

Wiola

Pokaż więcej

4 Stałych Pomagaczy
Jagoda Firla
5 zł miesięcznie