ZBIÓRKA dla UKRAINY - dla ludzi i zwierząt!

Zbiórka zakończona
Wsparły 1 954 osoby
155 440 zł (31,08%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 25 Lutego 2022

Zakończenie: 31 Marca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
03 Marca 2022, 11:59
Ruszamy!

Ruszamy! Ponad 100 samochodów konwoju rusza na Lwów i cześć dalej. Jedziemy z pomocą dla zwierząt, mamy żywność i leki dla ludzi, wracając zabieramy zwierzęta i ludzi. Bądźcie z nami! Prosimy o wsparcie!

W sobotę rusza kolejny Konwoj. Wszystko na bieżąco na fb: facebook.com/fundacjacentaurus/

Pokaż wszystkie aktualizacje

28 Lutego 2022, 07:38
Aktualizacj

Minęliśmy granice z kolejnymi psami. Psy już w drodze do naszych ośrodków. Kolejne busy od nas zaopatrują punkty graniczne w żywność, koce i leki oraz słodycze dla dzieci. Trwa zbiórka w naszym punkcie we Wrocławiu przy Walbrzyskiej. Organizujemy Konwoj, który wyruszy w czwartek o 10 z medyki - prosimy, zgłaszajcie się! Jedziemy po psy ewakuować schronisko. Chcemy zebrać 50 aut które oflagujemy! 533 139 632 (Ewa). Prosimy, bądźcie z nami!

26 Lutego 2022, 23:57
26.02.22

Załadowaliśmy dziś kolejne 6 busów z darami od Was, które jadą już do punktu kontrolnego w Medyce i pierwszej pomocy na granicy. Ogromnie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w całą akcje! Wspólnie pokazujemy że nawet w obliczy tak tragicznych wydarzeń potrafimy działać i pomagać! 

Przypominamy że w niedzielę również przyjmujemy kolejne dary, przy naszej siedzibie we Wrocławiu na ulicy Wałbrzyskiej 6-8 od godziny 9:00 do  18:00, albo i dłużej jeśli sytuacja tego będzie wymagać! 

Jeśli jednak chcecie pomóc w inny sposób, możecie kontaktować się z nami pod numerem 792 80 60 39,

26 Lutego 2022, 09:53
26.02.2022

Kochani, wczoraj o godzinie 18.00 ruszyliśmy w trasę z Wrocławia - 4 nasze busy z naszymi chłopakami wyruszyły do Medyki. Całą noc zjeżdżaliśmy wszystkie punkty graniczne oferując transporty dla osób które już mają umówione adresy na pobyt, oferując żywność, koce i zbierając psy, które błąkały się przy przejściach granicznych.

Organizujemy transport po psy i ludzi do samego Lwowa - jeśli jesteście chętni, dysponujecie odwagą, czasem i samochodem, prosimy kontaktujcie się z nami! Norbert: +48 535 162 322

Dziś 12-18 (i jutro) w naszym w biurze we Wrocławiu, ul. Walbrzyska 6-8, jesteśmy dla Was jeśli chcecie zwozić dary - pościel, śpiwory, żywność długoterminową, karmę dla psów i kotów oraz smycze, obroże i posłania.

Na naszym Facebooku znajdziecie relacje na żywo z granicy i naszych działań: https://m.facebook.com/fundacjacentaurus/
Są tu już relacje z całej nocy, będą wrzucane kolejne.

Prosimy, bądźcie z nami! Razem dla Ukrainy! Teraz nie ma My - Oni. Jesteśmy wszyscy zjednoczeni.

Za każde wsparcie Wam dziękujemy!

To wielka zbiórka dla naszych przyjaciół z Ukrainy - tam gdzie dziś spadają bomby - dla zwierząt i ludzi. Bo ofiar wojny nie wolno rozdzielać. Ten dramat dotyczy wszystkich. Zbieramy na przyjęcie rodzin z Ukrainy, które szukają schronienia (ubrania, wyżywienie, leki, kupno łóżek czy pościeli), nasi pracownicy również tam są i nie zdążyli do nas przyjechać. Z wieloma tracimy kontakt. Zbieramy na pomoc zwierzętom na Ukrainie, bo telefon od wczoraj pali się do czerwoności od próśb o wsparcie (karma, leki, transporty), i zbieramy na przyjęcie zwierząt, które uda się przetransportować tu, do naszych kilku ośrodków. Zbieramy, aby pomóc Ukrainie, z którą jesteśmy zżyci od 10 lat. Bo to chłopcy z Ukrainy, każdego dnia, pomagają w największym azylu dla koni w Europie. Teraz my musimy pomóc im.     

Działamy od ponad 15 lat, a od 10 nasze działania ściśle związane są z ludźmi z Ukrainy i Białorusi. Przez nasze ośrodki, gdzie ratujemy zwierzęta i tworzymy największy w Europie azyl, przewinęło się 500 osób, dla których Ukraina była do wczoraj domem, względnie bezpiecznym. Większość z nich była u nas w systemie 3 miesięcznym, potem wracali do domu, aby po kilku miesiącach ponownie do nas wrócić. W większości zapraszaliśmy ich z rodzinami, ale byli zbyt związani ze swoim krajem - woleli przyjechać, tu zarobić i wysłać większość pieniędzy żonom i dzieciom.

Dziś szykujemy miejsca dla nich i ich rodzin w trybie pilnym, ale z wieloma nie mamy kontaktu, albo się urywa. Nie wiemy co się dzieje. Nasz stary pałac jest stary, ale pomieści kilka rodzin bez problemu, bo obecni pracownicy z Ukrainy ścieśnią się jeszcze bardziej.

Jest to jedna z setek naszych zbiorek i jest zupełnie inna. Bo nie dzielimy tu pomocy na ludzi i zwierzęta. Tak jak wojna też nie dzieli.

Jeśli mógłbyś przyjąć do siebie rodziny i ludzi, których już znamy - skontaktuj się! Jeśli chcesz udzielić azylu zwierzakom z Ukrainy - koniecznie skontaktuj się z nami, tworzymy już największą bazę adresów domów dla zwierząt z Ukrainy. Możesz zgłosić chęć pomocy pod numer 518 569 487 lub 535 162 322 lub na adres: kontakt@centaurus.org.pl

Możecie również wysyłać paczki z żywnością i ubraniami na adres: Szczedrzykowice 10, 59-230 Prochowice. 

--------------------------------------------------

Jesteśmy na granicy, objeżdżamy wszystkie przejścia:

 --------------------------------
Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1500 ocalonych koni, 100 osiołków, kilkaset psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pomogli

Ładuję...

Organizator
17 aktualnych zbiórek
1413 zakończonych zbiórek
Wsparły 1 954 osoby
155 440 zł (31,08%)
Adopcje