Fundacja Centaurus

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Ewa Mastyk

E-mail kontakt@centaurus.org.pl

Telefon 518 569 487

Lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku.

Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach.

Stado prawie 3000 ocalonych koni, w tym ponad 200 osiołków, parę tysięcy psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe to zasługa prawie 1000 000 Darczyńców z całego świata, którzy zaangażowali się w działalność organizacji i zaufali nam.

Poznaj nas:

Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) nabyty przez Centaurusa w 2012 roku stanowi obecnie największy azyl dla koni w Europie, gdzie otoczonych opieką jest kilkaset koni i parędziesiąt osiołków. Fundacja prowadzi również ponad 400 hektarowy rezerwat dla koni i osłów w Przemkowskim Parku Krajobrazowym gdzie opiekuje się pozostałymi końmi i kilkuset osłami. Od roku 2022 Fundacja jest także właścicielem 130 hektarowego ośrodka w Modlimowie, który stanowi międzynarodowe centrum wolontariatu i buduje swoją moc na wolontariacie miłośników zwierząt z całego świata.

Obecnie Centaurus prowadzi swoje filie w Szwecji, a bardzo aktywne działania podejmuje w Niemczech, USA, Hiszpanii, na Ukrainie i wielu innych krajach świata promując tam prawa zwierząt, szukając wsparcia dla polskiego ośrodka oraz poszukując najlepszych domów adopcyjnych.

Drugi nasz ośrodek dla koni znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego. 

Fundacja jest niezależna politycznie i religijnie. Działalność realizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Liczne projekty tematyczne przynoszą dochód, który w całości przeznaczony jest na realizację celów statutowych oraz utrzymanie zwierząt w ośrodkach fundacji, a także regularne wsparcie dla innych organizacji pro zwierzęcych.

Nasi działacze, pracownicy i wolontariusze pochodzą z całego świata. Na co dzień współpracujemy z cudownymi ludźmi z Ukrainy, Nepalu, Turkmenistanu, Tadżykistanu, Maroka, Filipin, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Niemiec - to oni opiekują się wraz z nami naszymi zwierzętami. Mówimy w kilku językach i łączymy kultury i doświadczenia.

Dołącz do nas!

Działalność Centaurusa wsparło wielu artystów, dziennikarzy i publicystów.

Są ich setki... setki czekają na Twoją pomoc.

Poznajcie kilku z naszych podopiecznych. Zobaczcie, jak się zmienili dzięki Waszemu wsparciu.

 

One żyją dzięki Wam.

Prosimy, wesprzyj nas!

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!

Ładuję...

1 850 zł

Hi-Lashes

37 darowizn na tę organizację, ostatnia
20 zł

brandsoo.pl

10 zł

Google Pay

Adopcje

Skarbonki

Pokaż więcej

Aktywne zbiórki

Pokaż więcej

Zakończone zbiórki

Pokaż więcej