Fundacja Centaurus

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Ewa Mastyk

E-mail kontakt@centaurus.org.pl

Telefon 518 569 487

Lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku w wielu krajach świata.

Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach, aktywnie działa na rzecz ekologii, przyrody i zdrowego stylu życia w zgodzie z naturalnym środowiskiem, jakie nas otacza.

Stado prawie 3000 ocalonych koni, w tym prawie 300 osiołków, parę tysięcy psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe to zasługa prawie 1000 000 Darczyńców z całego świata, którzy zaangażowali się w działalność organizacji i zaufali nam.

Działają z nami ludzie z kilkunastu krajów świata:

Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) nabyty przez Centaurusa w 2012 roku stanowi obecnie największy azyl dla koni w Europie, gdzie otoczonych opieką jest kilkaset koni i parędziesiąt osiołków. Fundacja prowadzi również ponad 400 hektarowy rezerwat dla koni i osłów w Przemkowskim Parku Krajobrazowym gdzie opiekuje się pozostałymi końmi i kilkuset osłami. Od roku 2022 Fundacja jest także właścicielem 130 hektarowego ośrodka w Modlimowie, który stanowi międzynarodowe centrum wolontariatu i buduje swoją moc na wolontariacie miłośników zwierząt z całego świata oraz 140 ha terenu w Wojcieszowie koło Jeleniej Góry. Za te hektary z całego serca dziękujemy naszym Darczyńcom!

Drugi nasz ośrodek dla koni znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego. 

Obecnie Centaurus prowadzi swoje filie w Szwecji, a bardzo aktywne działania podejmuje w Niemczech, Czechach, USA, Hiszpanii, na Filipinach, w Egipcie i Maroku, na Ukrainie i wielu innych krajach świata promując tam prawa zwierząt, szukając wsparcia dla inicjatyw oraz poszukując najlepszych domów adopcyjnych.

Fundacja jest niezależna politycznie i religijnie. Działalność realizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Liczne projekty tematyczne przynoszą dochód, który w całości przeznaczony jest na realizację celów statutowych oraz utrzymanie zwierząt w ośrodkach fundacji, a także regularne wsparcie dla innych organizacji pro zwierzęcych.

Nasi działacze, pracownicy i wolontariusze pochodzą z całego świata. Na co dzień współpracujemy z cudownymi ludźmi z Ukrainy, Nepalu, Turkmenistanu, Tadżykistanu, Maroka, Filipin, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Niemiec - to oni opiekują się wraz z nami naszymi zwierzętami. Mówimy w kilku językach i łączymy kultury i doświadczenia.

Dołącz do nas!

 

One żyją dzięki Wam.

Prosimy, wesprzyj nas!

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!

Ładuję...

2 250 zł

Hi-Lashes

45 darowizn na tę organizację, ostatnia
20 zł

brandsoo.pl

10 zł

Google Pay

Adopcje

Aktywne zbiórki

Pokaż więcej

Zakończone zbiórki

Pokaż więcej

Skarbonki

Pokaż więcej