Miko - ofiara kleszczy. Pomóż go wyleczyć!

Zbiórka zakończona
Wsparło 17 osób
870 zł (145%)

Rozpoczęcie: 5 Marca 2020

Zakończenie: 1 Kwietnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Wolno żyjący Kocur Miko zaglądał ostatnio do piwnicy naszego wolontariusza. Był dość czujny i wolał jeść, gdy nikogo nie było w pobliżu. Ostatnio wolontariusz zauważył, ze kocur wygląda z dnia na dzień coraz gorzej...

Kocur był już osłabiony, udało się go złapać i zawieźć do lecznicy weterynaryjnej. Miko był blady, odwodniony, pogryziony przez kleszcze. USG wykazało kilkukrotnie powiększoną śledzionę. Pobrano krew, a kocur trafił do szpitalika. Wyniki badań wyjaśniły przyczyny powiększenia śledziony. Miko ma mykoplazmę, którą zaraziły go kleszcze. Konsekwencją choroby jest potworna anemia (Miko ledwie stoi na nogach, głównie leży). Szczęściem w nieszczęściu było to, ze mimo stresu i choroby Miko nie przestał jeść.

Obecnie czeka go 4 tygodnie antybiotykoterapii. Dodatkowo kocur ma podawane witaminy oraz żelazo. Po kilkudniowym pobycie w szpitaliku Miko trafi pod opiekę wolontariusza. Czekają go kontrolne wizyty, badania krwi i USG, odrobaczanie. Póki co skupiamy się na tym, by Miko zareagował na leczenie. Chcielibyśmy podarować mu jeszcze wiele szczęśliwych lat życia.

Mamy pod opieką kilkadziesiąt kotów, a faktury za ich leczenie i utrzymanie przekraczają nasze możliwości. Pomóżcie nam uratować Miko, rudzielec jest już na dobrej drodze, a z Waszą pomocą na pewno się uda!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
66 zakończonych zbiórek
Wsparło 17 osób
870 zł (145%)