Kitka - kotka z chorą trzustką i jelitami błaga o wsparcie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 38 osób
877 zł (43,85%)

Rozpoczęcie: 8 Kwietnia 2019

Zakończenie: 8 Lipca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kitka to starsza koteczka po przejściach, z bogatą historią obejmującą schronisko i adopcje, z której została oddana. W nowym domu otoczoną ją czułością. Jednak z uwagi na brak środków finansowych nie udzielono jej odpowiedniej pomocy weterynaryjnej i tak trafiła do naszej fundacji. Kotka od lat choruje, trzustka nie pracuje prawidłowo, jelita również, są pogrubione na całej długości, wątroba powiększona. Przynajmniej od 2 lat nie była leczona (ostatni wpis w książeczce).

Wszystko, co koteczka zje, w zasadzie przez nią przelatuje, organizm prawie nic nie wchłania z pokarmu - kotka waży zaledwie 2,4 kg. Kitka oddaje kał w różnych miejscach, jest on bardzo luźny, czasem też z krwią.

Pierwsze kilka dni spędziła w fundacyjnej kociarni, gdzie podbiła serca wszystkich wolontariuszy swoją gadatliwością i miziakowatością. Uwielbia być głaskana, kocha kontakt z człowiekiem. Dostała leki na poprawę pracy jelit oraz trzustki, a także antybiotyk i lek na powstrzymanie biegunki. Niestety, w piątek 05.04.2019 musiała zostać w klinice, kotka zaczęła popuszczać z odbytu śluzem z krwią, stała się apatyczna, nic nie jadła. Szybko dostała kroplówkę oraz kolejną dawkę leków. Na zdjęciach widać, jak czuła się w dniu przyjęcia do lecznicy, gdzie przebywa do teraz.

Postaramy się z wszelkich sił odbudować jej zdrowie, by mogła żyć komfortowo, a nie ciągle umazana w kale, z bolącym od biegunki odbytem, niknąca w oczach i umierająca powoli. Kitka bardzo chce żyć i mieć kogo kochać, ma w sobie dużo czułości i miłości.

Do tej pory Kitka miała wykonane badanie krwi oraz badanie usg, dostaje leki na trzustkę (enzymy odciążające jej pracę), leki na wątrobę, na jelita, kroplówki wzmacniające oraz preparat na zatrzymanie biegunki. Za miesiąc potrzebne będą badania kontrolne. Obecnie przebywa w szpitaliku w lecznicy. Przyjmuje też specjalistyczną karmę gastro intestinal. To wszystko kosztuje, a konto fundacji świeci pustkami...

Prosimy o wsparcie finansowe dla kochanej Kitki. Dzięki, że jesteście z nami!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
85 zakończonych zbiórek
Wsparło 38 osób
877 zł (43,85%)