Miał 26 pocisków w głowie, drugie tyle w ciele. Człowiek go skatował, niemal zabijając!

PILNE!
Wsparło 1 371 osób
58 878 zł (1070,5%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 5 Lipca 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2021

18 Października 2021, 09:01
Czarny faktura pierwsza za leczenie ,zabiegi ,konsultacje we Wrocławiu u okulisty

Pokaż wszystkie aktualizacje

20 Sierpnia 2021, 08:44
Czarny podczas magnetoterapii

Czarny do kolejnej kontroli we Wrocławiu ma podawane zalecone leki oraz jest poddawany rehabilitacji m.in. magnetoterapii. Terapia potrwa do kolejnej wizyty kontrolnej we wrześniu.

11 Sierpnia 2021, 07:18
Czarny podcza magnetoterapi

08 Sierpnia 2021, 09:01
Czarny po drugiej wizycie u okulisty we Wrocławiu

Po wizycie kontrolnej we Wrocławiu i po dodatkowej diagnostyce neurologicznej mamy kolejne wieść z kliniki, tym razem mniej krzepiące.
"Mimo chwilowej niewielkiej poprawy po pierwszej operacji odbarczającej gałki oczne i po wdrożeniu leczenia miejscowego gałek ocznych, teraz wiadomo już, że nie ma szans na uratowanie wzroku psa, ponieważ proces ma charakter postępujący i nieodwracalny. Na chwilę obecną gałki oczne są już wygojone, na rogówkach znajdują się świeże blizny, które wymagają wyklarowania, natomiast proces utraty wzroku ma podłoże neurologiczne będące powikłaniem pourazowym. Jako dalsze postępowanie zalecono kontynuację leczenia gałek ocznych oraz wdrożono złożone postępowanie w celu wyregulowania funkcji układu nerwowego, polegające na leczeniu farmakologicznym, suplementacji oraz odpowiedniej diecie, a także fizjoterapii, żeby powstrzymać postęp tego procesu. Po ustabilizowaniu funkcji układu nerwowego zostaną podjęte decyzje o kolejnych operacjach mających na celu usunięcie reszty pocisków z pozostałych partii ciała zwierzęcia."
Podobne sytuacje związane z utratą wzroku mogą spotykać także ludzi po ciężkich urazach głowy:
https://www.mp.pl/.../82809,pourazowa-neuropatia-nerwu...

24 Lipca 2021, 09:07
Czarny poczas aplikacji kropli do leczenia oczu .

Czarny pojedzie za kilka dni  na drugą  konsultację do przychodni przy Katedrze i Klinice Chirurgii we Wrocławiu do specjalisty od oczu. Trzymamy kciuki za Czarnego

22 Lipca 2021, 10:27
Czarny

Czarny bardzo grzecznie poddaje się wszystkim zabiegom zarówno weterynaryjnym jak i kosmetycznym:) Zaczyna cieszyć się na swoich opiekunów w klinice. Nieśmiało merda ogonkiem.

16 Lipca 2021, 07:59
Czarny

Czarny wypoczywa po operacji,która była kilka dni temu i po wyjeździe do Kliniki Okulistyki we Wrocławiu.

Ma zakupioną z Państwa wpłat karmę wysoko-mięsną Dolina Noteci . 

WIELKIE DZĘKI !!!!

09 Lipca 2021, 07:27
Czarny

Edit 8.07: Czarny  pojechał na badania i konsultacje do przychodni przy Katedrze i Klinice Chirurgii we Wrocławiu do specjalisty od oczu. Jest cień szansy, że po leczeniu teraz przez 2 tygodnie, będzie widział cienie i kontury. Musi mieć wyleczona rogówkę - musi się ona wyklarować. Ma w niej dużo krwi z ran. Trzymajcie kciuki mocno!!!
Przez następne 14 dni bez operacji, tylko specjalistyczne leczenie oczu.

08 Lipca 2021, 06:23
Czarny

Edit 5.07: Pies przeszedł  pierwszą operację gdzie się udało wyciągnąć z głowy i klatki piersiowej 13 śrutów. Udało się również wyciągnąć z oczu. Wybudził się z narkozy i jest stabilny. Na zdjęciu Czarny druga doba po operacji.

Edit.08.07. Dziś  Czarny jedzie do Wrocławia na konsultację okulistyczną do najlepszych fachowców- sprawdzą czy się uda uratować wzrok.

Czarny, skatowany pies... Ten młody psiak został znaleziony na drodze zakrwawiony, ledwo żywy, ogromnie cierpiący. Jego widok dosłownie łamał serce i budził tak wielką wściekłość, że trudno nam to ująć w słowa...

Od początku lipca 2021 r. mamy na pokładzie Schroniska Azorek w Obornikach młodego psa, który był znaleziony przy drodze w gminie Czarnków. Jako pies po wypadku, z zakrwawioną głową i oczami trafił do weterynarza, z którym gmina Czarnków współpracuje. Po zabezpieczeniu ran zewnętrznych został przekazany do nas. Zaniepokoił na sposób chodzenia i stan oczu Czarnego. Przemieszczał się na ugiętych przednich łapach, a z oczu sączyły się łzy i ropa. Było widać, że pies cierpi i nie jest zdrowy. Natychmiast podjęliśmy decyzję o zawiezieniu psa do kliniki.

W piątek 2 lipca Czarny trafił pod opiekę Kliniki dra Czerwińskiego w Komornikach. To, co zobaczył lekarz, przeszło wszelkie jego i nasze wyobrażenia o okrucieństwie człowieka wobec zwierząt. Pierwsze oględziny wykazały uszkodzenie gałek ocznych – pies nie widzi i raczej nie będzie widział, a zdjęcie RTG wykazało postrzały śrutem. W głowie pies ma 26 pocisków, a w reszcie ciała drugie tyle. Pięćdziesiąt śrutowych kulek nie znalazło się w ciele młodego, rocznego psa przez przypadek. Ktoś dopuścił się bestialskiego działania, strzelał do psa z broni wielokrotnie. Nie ma słów, aby określić to działanie, o zrozumieniu nie ma mowy…

Czarny jest przestraszony, obolały, ma anemię, nie widzi. Mimo przeżyć, które ma już za sobą, jest łagodny, potulny, spokojnie poddaje się wszystkim zabiegom. Czeka go kilka operacji usunięcia pocisków, nauka funkcjonowania bez wzroku (na razie sobie z tym nie radzi), odbudowanie zaufania do ludzi. W przyszłości, gdy jego stan zdrowia nie będzie już zagrażał życiu, będzie potrzebna pomoc behawiorysty, pracującego z psami po traumach.

Sprawa Czarnego jest już nagłośniona w mediach i zgłoszona na policję. Sprawca będzie poszukiwany i mamy nadzieję, że odpowie za swój bestialski czyn.

Celem zbiórki jest pokrycie kosztów leczenia i przyszłej pomocy specjalistów. Kwota wynika ze wstępnej kalkulacji weterynarza prowadzącego leczenie. Nie wiemy, czy to jest suma ostateczna, ale liczymy na Waszą dobroć.

Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i Czarnego.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 1 371 osób
58 878 zł (1070,5%)
Wesprzyj