Ratujemy łapki Dobrusia i Rambo

Wsparło 85 osób
2 750 zł (27,5%)
Brakuje jeszcze 7 250 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 3 Lutego 2021

Zakończenie: 30 Czerwca 2021

14 Maja 2021, 17:14
Zbiórka Stanęła w miejscu pomóżcie

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dobrus-i-rambo
Przypominamy historię Rambo
Przyjechał do nas kulejąc na nogę z dziwnym kaczym chodem, pojechaliśmy na konsultacje do Dr. R. Owczarka #Vethause . Operacja Rambo chociaż obarczona dużym ryzykiem była konieczna. Po trzech miesiącach rekonwalescencji, wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, Rambo wraca do sprawności a noga sie prostuje.
Dzięki uprzejmości #AgnieszkaWojteraFotografia, która opiekuje się nim po tym trudnym zabiegu, jesteśmy podwójnie spokojni.
Niestety zbiórka stanęła w miejscu a w tym samym czasie Dobruś i Rambo przeszły kosztowne zabiegi i leczenie.
Bardzo potrzebne wsparcie finansowe dla rekonwalescentów.

Pokaż wszystkie aktualizacje

12 Kwietnia 2021, 20:46
pierwsze faktury za leczenie Rambo I Dobrusia

zbiórka niestety stanęła w miejscu 

a my niestety musimy uregulować dwie pierwsze faktury 

za leczenie psiaków :((((((((

Ratujemy łapki Dobrusia i Rambo. Obydwa psiaki trafiły do nas po przebytych wcześniej złamaniach, które zdeformowały kości.

Dobruś przyszedł złamanie, będąc jeszcze szczeniakiem i chociaż nóżka się zrosła, to krzywy zrost spowodował jej skrócenie, wygięcie i uszkodzenie rzepki. Wykonanych zostało kilka projekcji zdjęć RTG, które jednak nie dały pełnej odpowiedzi, o rodzaju zabiegu dopiero po wykonaniu TK można było dokładnie zobaczyć, jaki zabieg jest możliwy, żeby przywrócić Dobrusiowi sprawność.

Ponieważ kalectwo psa utrudniało mu poruszanie, a jego młody wiek bardzo dobrze rokował, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu trudnego i skomplikowanego zabiegu, który pozwoliłby wrócić Dobrusiowi do pełnej sprawność. Właśnie minęło 7 dni od operacji i śmiało możemy napisać, że jest świetnie i będzie coraz lepiej. W załączeniu udostępniamy kartę informacyjną z kliniki, w której został przeprowadzony zabieg.

Rambo jest młodym prawie golden retriverem, który tak samo przebył w dzieciństwo złamanie kości. U niego zabieg prostowania kości był również niezbędny z uwagi na dysplazję stawów biodrowych. I chociaż z tym nic już nie możemy zrobić, to zabieg prostowania skróconej i wygiętej kości, oszczędzi dysfunkcyjny staw biodrowy. Rambo to młody i dynamiczny psiak i takie podwójne kalectwo było dla niego ogromnym obciążeniem. 

Zdajemy sobie sprawę, ze obydwie operacje były bardzo trudne i kosztowne, ale przed tymi młodymi psiakami całe życie i możliwy powrót do sprawności. Barierą są tylko pieniądze. Dlatego postanowiły prosić o pomoc w opłaceniu leczenia i rekonwalescencji Dobrusia i Rambo.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 85 osób
2 750 zł (27,5%)
Brakuje jeszcze 7 250 zł
Wesprzyj