Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant fundacja medor w Zgierzu

E-mail schronisko.medor@op.pl

Telefon 506761221 lub 042 7154933

Lokalizacja Zgierz, łódzkie

Sprawdzę, jak to jest na tym co Never użytkuje, no powiem wam, że trochę ciasno, ale może się przyzwyczaję
Margaret. Jest po cieżkiej operacji nowotworu trzymajcie kciuki Można jeszcze wesprzeć wojwniczkę link na dole

https://pomagam.pl/y3k44k?fbclid=IwAR30pX7OTHefjo1ZAh9Isvqbpq0ScwFjYkOTNjs3xfk2WvX8tSMkfQ0m2yk_aem_Aahmotd6_wtCo7CtHcoJVBaHyhaH2BF-_eRsdlXybEGFn6A5-z_UIfbHZLReOZSCbaDfJYvCVW7mk8qvPy3xReyj

Druga to zaglodzona owczarka

Kot Pingwinek porzucony w Zgierzu.

Lumen niestety nie widzi , jest bardzo łagodny ,dobrze aby w domu była druga suczka,która będzie dla niego przewodnikiem . Szukamy miłośnika rasy

Czego potrzebujemy najbardziej? Oto lista potrzebnych rzeczy

Potrzeby naszego schroniska określają potrzebujące zwierzęta oraz ich gatunek. Przeważają psy i koty ale zdarzają się papugi, szczury, bywały też kozy i mała krówka. Psy, które zgarniamy z ulic lub innych schronisk są zaniedbane i chore, wymagają specjalistycznej karmy, dlatego zarówno sucha jak i mokra karma Gastro intenstinal  dla psów z  jest na wagę złota.

Nie chcielibyśmy nikogo z państwa urazić, ale często w schronisku mniej znaczy więcej, czyli lepiej podarować małą paczkę dobrze zbilansowanej karmy niż  worek marketowej, w której nie ma mięsa, a produkty pochodzenia zwierzęcego.

Dla Wolontariuszy przygarniemy chleb tostowy,pączki ,drożdżówki,ciasta ,słodycze ,kawę ( rozpuszczalna i mielona )herbatę owocowa i zwykła.  Przydadzą się np. udka z kurczaka lub piersi, ponieważ dużo gotujemy, dodajemy ryż kasza jaglana  i makaron- może być spaghetti ,cienki -każdy  (z marketu na kilogramy). makaron bez gotowania dla psa. Nasze psy bardzo chętnie jedzą karmę BRITT, a te które biorą udział w  biegach potrzebują karmy dla psów aktywnych -Adult Active

Fitmin For Life Adult All Breeds - dla psów i kotów, brakuje nam tej suchej karmy. PURINA PRO PLAN, DOG SHAW.  Przyda się  też Ser biały a nawet jajka. płatki owsiane,mąka pszenna  oraz mleko w kartonie  - wszystkie te rzeczy dodajemy do karmy.Puszki dla psów ROCCO, karma dla psów i kotów Animonda, Josera oraz Eukanuba dla psów i kotów, Royal Canin dla psów i kotów. Friskies dla psów i kotów. Karma Royal Canin Digestive Low Fat dla psów. Karma Alpha Spirit dla psów. Bosch karma dla psów, kotów i szczeniaków.

Potrzebujemy też olej (dodajemy go do karmy), jogurty, naturalne  , smaczki dla psów np. kabanosy, ucha preparowane. Potrzebujemy parówek do oswajania psiaków oraz aby podawać im leki.

Z kotami bywa różnie, one są bardziej grymaśne i wymagające, często mieszkały w domach i jadły określony rodzaj karmy i po prostu tanie karmy im nie smakują. 

Staramy się na bieżąco informować o naszych potrzebach i kiedy mamy małe kociaki, po prostu piszemy, że jest potrzebna karma junior. Dlatego najprościej pytać, dzwonić i pisać jakie zapotrzebowanie jest obecnie potrzebne.

Dla kotów mogą być takie karmy jak: Whiskas, Kitekat, Felix, Sheba, WINSTON dla psów i kotów oraz Gourmet dla kotów, ANIMONDA KITCHEN dla kociąt. Jest również dobra marka karmy Darling zarówno dla psów jak i kotów - sucha lub w puszkach. WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z SERCA DZIĘKUJEMY!

Zawsze brakuje nam gryzaków, suszonego mięsa, ciastek i innych frykasów,smaczkow

Oprócz oczywistych rzeczy dla zwierząt, w schronisku potrzebne są artykuły chemiczne takie jak: płyny do mycia podłóg, środki do dezynfekcji toalet typu agent kostki do wc , płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe, proszki do prania( do kolorów) , płyny do mycia szyb, tabletki do zmywarek fairy tzw kapsułki

 papier toaletowy, chusteczki nawilżające, nawilżany papier toaletowy. Kret do udrożniania rur (umywalek) lub soda kaustyczna. Worki na śmieci na małe i duże kosze. Kolejne potrzeby dotyczą  artykułów biurowych np.  papieru do ksero, tuszu do drukarki, ołówków, długopisów, mazaków itp.

Od wielu lat w naszym schronisku nie używamy kołder, kocy i poduszek, bo się nie sprawdziły, psy miały wprawdzie zabawę, ale my wyłącznie sprzątanie, dlatego budy naszym psiakom ocieplamy słomą – dobrze izoluje i jest ekologiczna, bardzo się ucieszymy, jeśli ją nam państwo podarują.

wymienione dary można wysyłać na adres

FUNDACJA MEDOR UL UROCZA 9 

95-100 ZGIERZ TEL DLA KURIERA 

506 761 221

Potrzebne są puszki doliny Noteci
Numery kont:
Nr konta: 91 10501461 1000002289529931
Nr konta zagranica:
SWIFT: INGB PL PW
PL 91 10501461 1000002289529931
na str www.medor.org mamy płatności dotpay

https://www.facebook.com/groups/1964873237171350/

zapraszamy też do naszej grupy bazarkowej jest dużo ciekawych rzeczy

pozyskane Srodki przeznaczamy na ratowanie zwierząt

Obecnie pod opieka mamy ponad 118   psów i kilkanascie  kotów.

Pomagamy zwierzakom z wielu miejsc -ratujemy je z lańcuchów i ulic . Nie mamy dotacji działamy przy pomocy dobrych ludzi takich jak wy. Schronisko choćby najlepsze nigdy nie bedzie domem ,ale zwierzęta mają u nas dobre warunki. Za dar serca dziekujemy :)  każda nawet najmniejsza miesieczna wpłata pomaga nam w dzalaniu i pomaganiu kolejnym...

Fundacja "Medor" - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Organizacja Pożytku Publicznego
w skrócie OPP wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego
dnia 19.01.2005

pod numerem KRS 0000226639
REGON 473303346NIP 732-20-15-488

Fundację założyła grupa wolontariuszy, która nie zważając na biedę i sytuację społeczną panującą w Zgierzu zajęła się problemem, którego nie dostrzegały żadne władze, a który należy do zadań własnych każdej gminy - a mianowicie - bezpańskimi zwierzętami.
Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów, wybudowano kociarnię oraz rozpoczęto remont budynku, w którym mieściłyby się kuchnia, izolatka, pomieszczenia gospodarcze i inne niezbędne w schronisku pomieszczenia. Cała ta inwestycja została przeprowadzona prywatnymi środkami finansowymi. Do chwili obecnej trwa rozbudowa zarówno części gospodarczo-administracyjnej azylu, jak i "mieszkalnej" dla zwierząt.

Do 2007r. nie otrzymywaliśmy żadnej dotacji od władz miasta Zgierza! Do chwili obecnej schronisko istnieje dzięki wsparcu Państwa czyli Darczyńców.
 Miasto Zgierz i obecne władze nie dotują nas. Każda nawet drobna wpłata pozwala nam przetrwać.
Teren na którym obecnie  znajduje się schronisko dzierżawimy

Pomogli

Ładuję...

Adopcje