Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Fundacja Medor - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt
Adopcje
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant fundacja medor w Zgierzu

E-mail schronisko.medor@op.pl

Telefon 506761221 lub 042 7154933

Lokalizacja Zgierz, łódzkie

Czego potrzebujemy najbardziej
-- Czego potrzebujemy?

Potrzebujemy kawę ( rozpuszczalna i sypana),herbatę- czarna,owocowa, zielona ,czerwona) sypana lub w torebkach 
oraz słodycze dla wolontariuszy lub słodkie bułki czy drożdzówki .pączki itp 
Gotujemy szczeniakom lane kluski:) 
a Wolontariuszom ulubione naleśniki:) wiec jesli ktoś z Panstwa może zakupić mąkę np Szymanowską to chetnie przygarniemy :)
Potrzeby naszego schroniska określają potrzebujące zwierzęta , oraz ich gatunek .
przeważają psy i koty ale zdarzają się , papugi , szczury ale bywały też kozy, i mała krówka .
Psy , które zgarniamy z ulic lub innych schronisk są zaniedbane i chore i wymagają specjalistycznej karmy .dlatego zarówno sucha jak i mokra karma INTENSTINAL. RENAL dla psow z chorobą nerek  jest na wagę złota.
Nie chcielibyśmy nikogo z państwa urazić , ale często w schronisku mniej znaczy więcej , czyli lepiej podarować mała paczkę dobrze zbilansowanej karmy  niż  worek marketowej.
w której nie ma mięsa a produkty pochodzenia zwierzęcego.
Przydadzą sie np udka z kurczaka lub piersi ,ponieważ duzo gotujemy , dodajemy ryż i makaron
Nasze psy bardzo chętnie jedzą karmę BRITT a te ,które biorą udział w  biegach potrzebyja karmy dla psów aktywnych . Na specjalnej diecie jest ATUŚ- pies z padaczką , który je karmę bez węglowodanów.
Fitmin For Life Adult All Breeds -też brakuje nam tej suchej karmy.
PURINA PRO PLAN , DOG SHAW.  Ser biały a nawet jajka.płatki owsiane oraz mleko w proszku ( wszystkie te rzeczy dodajemy do karmy)
Puszki dla psów ROCCO , karma dla psów i kotów Animonda , Josera oraz Eukanuba dla psów i kotów. royal canin dla psów ikotów. Friskies dla psów i kotów. Karma Royal Canin Digestive Low Fat-dla psów
Ryż , makaron ( z marketu na kilogramy) Dużo gotujemy zwłaszcza w okresie zimowym dlatego przydadzą się też kurczaki lub udka. Potrzebujemy też olej ( dodajemy go do karmy) yogurty mleko w kartonie ( ma długo trwałość)
Z kotami bywa różnie , one są bardziej grymaśne i wymagające , często mieszkały w domach i jadły określony rodzaj karmy i po prostu tanie karmy im nie smakują. 
Staramy się na bieżąco informować o naszych potrzebach i kiedy mamy małe kociaki, po prosu piszemy ,że jest potrzebna  karma junior. Dlatego najprościej będzie pytać , dzwonić i pisać a wtedy wszyscy będziemy zadowoleni. dla kotów mogą być takie karmy jak : whiskas, kitekat, Felix, Sheba ,WINSTON dla psów i kotów. oraz gourmet dla kotów  Pilnie potrzebna die ANIMONDA KITCHEN dla kociat
. Jeszcze jest dobra marka karmy Darling zarówno dla psów jak i kotów- sucha lub puszki. Wszystkim Darczyńcom z serca dziekujemy
Zawsze brakuje nam gryzaków,  suszonego mięsa, ciastek i innych frykasów .
Oprócz oczywistych rzeczy dla zwierząt ,w schronisku potrzebne są artykuły chemiczne w postaci :płynów do podłóg , środków do dezynfekcji, płynów do mycia naczyń , ręczników papierowych, proszków do prania.
Koleje potrzeby dotyczą  artykułów biurowych np.  papieru do ksero, tuszu, do drukarki ołówków , długopisów , mazaków itp.
Od wielu lat w naszym schronisku nie używamy kołder, kocy i poduszek, bo się nie sprawdziły , psy miały wprawdzie zabawę ale my wyłącznie sprzątanie , dlatego budy naszym psiakom ocieplamy słomą jest ciepła i ekologiczna i bardzo się ucieszymy jeśli nam ja państwo podarujecie. 

wymienione dary można wysyłać na adres

FUNDACJA MEDOR UL UROCZA 9 

95-100 ZGIERZ TEL DLA KURIERA 

506 761 221

Potrzebne są puszki doliny Noteci
Jesli ktos chciałby wesprzeć leczenie Racucha Prosimy o dopisek Racuch
Numery kont:
Nr konta: 91 10501461 1000002289529931
Nr konta zagranica:
SWIFT: INGB PL PW
PL 91 10501461 1000002289529931
na str www.medor.org mamy płatności dotpay
Walczymy…. Nowy rok, jak na razie obfituje w same dramatyczne historie. Kolejne nieszczęście to Racuch. Jest u nas drugi dzień i na razie leży ale zaczął zmieniać pozycję i walczymy. Racuch wpadł pod samochód i w szoku wbiegł na stare wyrobisko, które nie zamarzło. Było dramatycznie, pies ranny, brak sprzętu i odległość. Ale dzięki łańcuchowi dobrych ludzi i nieocenionej OSP w Grabowie. Pies został ściągnięty z pękającego lodu i przetransportowany do lekarza. Wykonano badania i pocerowano , Czy nie doszło do poważniejszych urazów nie wiemy. Jeśli w ciągu najbliższych dni, nie uda nam się postawić go na nogi będziemy musieli pomyśleć o dalszej diagnostyce. Racuch ma apetyt, dostaje leki, których koszty pokrywa Medor. Trwożliwie rozgląda się na boki, reaguje na każdy odgłos czekając na swojego człowieka . A my nie umiemy go odszukać, a on widać, że bardzo tęskni. W was kochani nadzieja, szukajcie, ogłaszacie, pytajcie czy ktoś gdzieś szuka Racucha. Na razie dysponujemy takimi zdjęciami. Racuch leży na podgrzewanej podłodze i nie chce leżeć na legowisku. Gdyby ktoś chciał mu podarować większą wycieraczkę, będziemy wdzięczni. Za wsparcie w leczeniu Racucha jeszcze bardziej. No nie miał szczęścia w tym Nowym Roku….

Karolek zamieszkuje kuchnie przyjmuje leki na nerki

również na stałe

poldus choruje na padaczke regularnie na stałe przyjmuje olej cbd który jest bardzo drogi

Michas szuka domu 

Wester niestety ma adaczkę musi przyjmować leki 

Daruś niestety wrócił z adopcji...

Ma dom :) 

 

 

Ostatni Golden Rambo 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dobrus-i-rambo
Przypominamy historię Rambo
Przyjechał do nas kulejąc na nogę z dziwnym kaczym chodem, pojechaliśmy na konsultacje do Dr. R. Owczarka #Vethause . Operacja Rambo chociaż obarczona dużym ryzykiem była konieczna. Po trzech miesiącach rekonwalescencji, wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, Rambo wraca do sprawności a noga sie prostuje.
Dzięki uprzejmości #AgnieszkaWojteraFotografia, która opiekuje się nim po tym trudnym zabiegu, jesteśmy podwójnie spokojni.
Niestety zbiórka stanęła w miejscu a w tym samym czasie Dobruś i Rambo przeszły kosztowne zabiegi i leczenie.
Bardzo potrzebne wsparcie finansowe dla rekonwalescentów.

https://www.facebook.com/groups/1964873237171350/

zapraszamy też do naszej grupy bazarkowej jest dużo ciekawych rzeczy

pozyskane Srodki przeznaczamy na ratowanie zwierząt

 

Obecnie pod opieka mamy ok 60 psów i kilka kotów.

Pomagamy zwierzakom z wielu miejsc -ratujemy je z lańcuchów i ulic . Nie mamy dotacji działamy przy pomocy dobrych ludzi takich jak wy. Schronisko choćby najlepsze nigdy nie bedzie domem ,ale zwierzęta mają u nas dobre warunki. Za dar serca dziekujemy :)  każda nawet najmniejsza miesieczna wpłata pomaga nam w dzalaniu i pomaganiu kolejnym...

Fundacja "Medor" - Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Organizacja Pożytku Publicznego
w skrócie OPP wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego
dnia 19.01.2005

pod numerem KRS 0000226639
REGON 473303346NIP 732-20-15-488

Fundację założyła grupa wolontariuszy, która nie zważając na biedę i sytuację społeczną panującą w Zgierzu zajęła się problemem, którego nie dostrzegały żadne władze, a który należy do zadań własnych każdej gminy - a mianowicie - bezpańskimi zwierzętami.
Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów, wybudowano kociarnię oraz rozpoczęto remont budynku, w którym mieściłyby się kuchnia, izolatka, pomieszczenia gospodarcze i inne niezbędne w schronisku pomieszczenia. Cała ta inwestycja została przeprowadzona prywatnymi środkami finansowymi. Do chwili obecnej trwa rozbudowa zarówno części gospodarczo-administracyjnej azylu, jak i "mieszkalnej" dla zwierząt.

Do 2007r. nie otrzymywaliśmy żadnej dotacji od władz miasta Zgierza! Do chwili obecnej schronisko istnieje dzięki wsparcu Państwa czyli Darczyńców.
 Miasto Zgierz i obecne władze nie dotują nas. Każda nawet drobna wpłata pozwala nam przetrwać.
Teren na którym obecnie  znajduje się schronisko dzierżawimy od Miasta
( Dzierżawa jest przedłużona na okres 3 lat)

 

 

Pomogli

Ładuję...

Adopcje