Budujemy sieć domów tymczasowych! Zapomniane psy proszą o wsparcie i szansę na szczęśliwe życie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 835 osób
30 830 zł (61,66%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 27 Marca 2021

Zakończenie: 6 Grudnia 2022

Godzina: 09:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Domy tymczasowe to szczególne miejsca, do których trafiają psy schorowane, wycofane, zniszczone przez życie i lata zaniedbań. Miejsca, gdzie psy odzyskują zdrowie, nabierają odwagi, wiary w człowieka, gdzie zaczynają funkcjonować normalnie i poznają, jak wygląda szczęśliwe życie. 

Mamy jeden  cel -  stworzyć sieć zaufanych domów tymczasowych, które dadzą ciepło i bezpieczeństwo psom, które nie mają szansy na adopcję w schroniskach lub żyją w złych warunkach i wymagają interwencyjnego odbioru od dotychczasowych "opiekunów".  Nieustannie poszerzamy bazę osób i miejsc, gotowych do wspólnych działań mających na celu polepszenie jakości życia dziesiątek zwierząt.... brakuje nam tylko jednego - środków finansowych.

Domy tymczasowe współpracujące w ramach projektu mają za zadanie przygotowanie psa do adopcji. Tymczasowi opiekunowie pomagają psom odzyskać wiarę w człowieka, zapomnieć o traumach i złych doświadczeniach z przeszłości. Uczą życia w mieście, socjalizują. Dbają o wysoki komfort życia czworonoga, pomagają dojść do zdrowia psom chorym i zaniedbanym. 

Niestety - wiele osób boi się adopcji psów bezpośrednio ze schronisk lub interwencji. Inni, mają dobre intencje, lecz brak im wiedzy i umiejętności, by żyć z psem po przejściach. Opiekunowie tymczasowi biorą na swoje barki zrozumienie psa i jego problemów, trudności. Podejmują pracę od podstaw, by pomóc psom, które mają najmniejsze szanse znaleźć kochające domy stałe na resztę życia. 

Potrzebujemy pomocy finansowej - same chęci nie wystarczą. Średni koszt opieki tymczasowej nad psem to kwota wahająca się pomiędzy 1000, a 2000 zł. W kwotę tę wchodzą:
- koszty diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego;
- konsultacje i szkolenia pod okiem behawiorysty;
- pobyt w hotelu w wyjątkowych przypadkach;
- transport zwierząt;
- bezpieczny, antyucieczkowy sprzęt spacerowy;
- jedzenie i akcesoria. 

Mamy wiele sił, by pomagać, natomiast bez środków nie jesteśmy w stanie przygotować psa na nowy start. To tylko i aż pieniądze. Razem możemy uratować dziesiątki psich, zapomnianych istnień.

Luna odebrana interwencyjnie w czasie 20 stopniowych mrozów w domu tymczasowym. Znalazła już nowy dom.

Skipper - zabrany ze schroniska po 5 latach "odsiadki". Zlękniony, z zaburzeniami nerkowymi. Przebywa w domu tymczasowym.

Alf - psi senior, zabrany ze schroniska po kilku latach pobytu. Przebywa w domu tymczasowym.

Jeden z 7 szczeniąt znalezionych w norze, na polu, pokrytych ziemią. Wszystkie znalezły opiekunów stałych po kilkutygodniowym pobycie w domu tymczasowym.

Spajki - odebrany interwencyjnie. Nie leczony, spał na dworze, na betonie. Przebywa w domu tymczasowym.

Szyszka, wraz z kilkunastoma psiakami trafiła d schroniska. Dzika sunia, która nie była obyta z człowiekiem, lękowa, cały czas pod opieką behawiorysty, leczona okulistycznie.

Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
29 zakończonych zbiórek
Wsparło 835 osób
30 830 zł (61,66%)
Adopcje