Budujemy sieć domów tymczasowych! Zapomniane psy proszą o wsparcie i szansę na szczęśliwe życie!

Wsparło 828 osób
30 575 zł (61,15%)
Brakuje jeszcze 19 425 zł

Rozpoczęcie: 27 Marca 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2022

Godzina: 23:59

Domy tymczasowe to szczególne miejsca, do których trafiają psy schorowane, wycofane, zniszczone przez życie i lata zaniedbań. Miejsca, gdzie psy odzyskują zdrowie, nabierają odwagi, wiary w człowieka, gdzie zaczynają funkcjonować normalnie i poznają, jak wygląda szczęśliwe życie. 

Mamy jeden  cel -  stworzyć sieć zaufanych domów tymczasowych, które dadzą ciepło i bezpieczeństwo psom, które nie mają szansy na adopcję w schroniskach lub żyją w złych warunkach i wymagają interwencyjnego odbioru od dotychczasowych "opiekunów".  Nieustannie poszerzamy bazę osób i miejsc, gotowych do wspólnych działań mających na celu polepszenie jakości życia dziesiątek zwierząt.... brakuje nam tylko jednego - środków finansowych.

Domy tymczasowe współpracujące w ramach projektu mają za zadanie przygotowanie psa do adopcji. Tymczasowi opiekunowie pomagają psom odzyskać wiarę w człowieka, zapomnieć o traumach i złych doświadczeniach z przeszłości. Uczą życia w mieście, socjalizują. Dbają o wysoki komfort życia czworonoga, pomagają dojść do zdrowia psom chorym i zaniedbanym. 

Niestety - wiele osób boi się adopcji psów bezpośrednio ze schronisk lub interwencji. Inni, mają dobre intencje, lecz brak im wiedzy i umiejętności, by żyć z psem po przejściach. Opiekunowie tymczasowi biorą na swoje barki zrozumienie psa i jego problemów, trudności. Podejmują pracę od podstaw, by pomóc psom, które mają najmniejsze szanse znaleźć kochające domy stałe na resztę życia. 

Potrzebujemy pomocy finansowej - same chęci nie wystarczą. Średni koszt opieki tymczasowej nad psem to kwota wahająca się pomiędzy 1000, a 2000 zł. W kwotę tę wchodzą:
- koszty diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego;
- konsultacje i szkolenia pod okiem behawiorysty;
- pobyt w hotelu w wyjątkowych przypadkach;
- transport zwierząt;
- bezpieczny, antyucieczkowy sprzęt spacerowy;
- jedzenie i akcesoria. 

Mamy wiele sił, by pomagać, natomiast bez środków nie jesteśmy w stanie przygotować psa na nowy start. To tylko i aż pieniądze. Razem możemy uratować dziesiątki psich, zapomnianych istnień.

Luna odebrana interwencyjnie w czasie 20 stopniowych mrozów w domu tymczasowym. Znalazła już nowy dom.

Skipper - zabrany ze schroniska po 5 latach "odsiadki". Zlękniony, z zaburzeniami nerkowymi. Przebywa w domu tymczasowym.

Alf - psi senior, zabrany ze schroniska po kilku latach pobytu. Przebywa w domu tymczasowym.

Jeden z 7 szczeniąt znalezionych w norze, na polu, pokrytych ziemią. Wszystkie znalezły opiekunów stałych po kilkutygodniowym pobycie w domu tymczasowym.

Spajki - odebrany interwencyjnie. Nie leczony, spał na dworze, na betonie. Przebywa w domu tymczasowym.

Szyszka, wraz z kilkunastoma psiakami trafiła d schroniska. Dzika sunia, która nie była obyta z człowiekiem, lękowa, cały czas pod opieką behawiorysty, leczona okulistycznie.

Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
11 aktualnych zbiórek
7 zakończonych zbiórek
Wsparło 828 osób
30 575 zł (61,15%)
Brakuje jeszcze 19 425 zł