Budujemy sieć domów tymczasowych - II edycja

Zbiórka zakończona
Wsparły 273 osoby
18 366 zł (61,22%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 6 Stycznia 2022

Zakończenie: 6 Grudnia 2022

Godzina: 09:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Uruchomiłyśmy II edycję zbiórki. Środki finansowe z poprzedniej edycji były sukcesywnie wypłacane i pokrywały koszty weterynaryjne, behawioralne,karmę, transport. Każda złotówka zostaje rozliczona i idzie na ratunek psów w potrzebie.

Domy tymczasowe to szczególne miejsca, do których trafiają psy schorowane, wycofane, zniszczone przez życie i lata zaniedbań. Miejsca, gdzie psy odzyskują zdrowie, nabierają odwagi, wiary w człowieka, gdzie zaczynają funkcjonować normalnie i poznają, jak wygląda szczęśliwe życie. 

Mamy jeden  cel -  stworzyć sieć zaufanych domów tymczasowych, które dadzą ciepło i bezpieczeństwo psom, które nie mają szansy na adopcję w schroniskach lub żyją w złych warunkach i wymagają interwencyjnego odbioru od dotychczasowych "opiekunów".  Nieustannie poszerzamy bazę osób i miejsc, gotowych do wspólnych działań mających na celu polepszenie jakości życia dziesiątek zwierząt.... brakuje nam tylko jednego - środków finansowych.

Domy tymczasowe współpracujące w ramach projektu mają za zadanie przygotowanie psa do adopcji. Tymczasowi opiekunowie pomagają psom odzyskać wiarę w człowieka, zapomnieć o traumach i złych doświadczeniach z przeszłości. Uczą życia w mieście, socjalizują. Dbają o wysoki komfort życia czworonoga, pomagają dojść do zdrowia psom chorym i zaniedbanym. 

Niestety - wiele osób boi się adopcji psów bezpośrednio ze schronisk lub interwencji. Inni, mają dobre intencje, lecz brak im wiedzy i umiejętności, by żyć z psem po przejściach. Opiekunowie tymczasowi biorą na swoje barki zrozumienie psa i jego problemów, trudności. Podejmują pracę od podstaw, by pomóc psom, które mają najmniejsze szanse znaleźć kochające domy stałe na resztę życia. 

Potrzebujemy pomocy finansowej - same chęci nie wystarczą. Średni koszt opieki tymczasowej nad psem to kwota wahająca się pomiędzy 1000, a 2000 zł. W kwotę tę wchodzą:
- koszty diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego;
- konsultacje i szkolenia pod okiem behawiorysty;
- pobyt w hotelu w wyjątkowych przypadkach;
- transport zwierząt;
- bezpieczny, antyucieczkowy sprzęt spacerowy;
- jedzenie i akcesoria. 

Mamy wiele sił, by pomagać, natomiast bez środków nie jesteśmy w stanie przygotować psa na nowy start. To tylko i aż pieniądze. Razem możemy uratować dziesiątki psich, zapomnianych istnień.

Poniżej kilku z naszych podopiecznych.

MICHU - zabrany interwencyjnie z łańcucha z uwłaczających warunków trafił do naszego cudownego domu tymczasowego, gdzie wreszcie żyje w czystym i godnym miejscu. 

BINGO- maluszek, który trafił do nas z siostrą i szuka ciepłego domu.

LILI I DOLORES - sunia, której opiekunka chorowała i trafiła pod skrzydła fundacji oraz jej obecna kompanka, która trafiła do nas ze schroniska. Nadal czekają na swoje domy stałe.

KAPSEL I GUZIK - dwóch braci, którzy już przeszli Wojtyszki.... 

BIANCA I FELA  - świeże podopieczne fundacji, których opiekunka nie może zajmowac się nimi. Sunie umieszczone w domu tymczasowym. Czeka nas przegląd weterynaryjny, szczepienia na choroby zakaźne.

BARI - odebrany interwencyjnie, zaniedbany.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
29 zakończonych zbiórek
Wsparły 273 osoby
18 366 zł (61,22%)
Adopcje