Donia - leczenie i rehabilitacja

Zbiórka zakończona
Wsparły 54 osoby
1 692 zł (67,68%)

Rozpoczęcie: 20 Marca 2022

Zakończenie: 10 Lipca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
07 Maja 2022, 13:42
Udało się!

Historia z happy endem :)
Leczenie Doni zakończyło się sukcesem, a sama żółwica zamieszkała już w nowym domu (a właściwie na wielkim wybiegu). Apetyt jej dopisuje, co możecie zobaczyć na zdjęciach z jej nowej rezydencji ;)
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc oraz tym, którzy wsparli jej leczenie i rehabilitację.
To dzięki Wam możliwa była skuteczna pomoc!

Pokaż wszystkie aktualizacje

06 Kwietnia 2022, 09:22
Aktualizacja w sprawie Doni:

Aktualizacja w sprawie Doni.

Żółwica jest już po zabiegu i dochodzi do siebie w Przychodni weterynaryjnej Rex.

Zabieg był rozległy, z uwagi na wielkość i długość trwania procesu, istniało poważne ryzyko uszkodzenia istotnych struktur kończyny. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie, a po wygojeniu żółwica nie powinna mieć problemu z pełną sprawnością kończyny.

Na chwilę obecną czeka ją jeszcze rehabilitacja i rekonwalescencja, po której będzie szukać odpowiedzialnego domu.

Poznajcie Donię, naszą nową, około 40-letnią żółwicę. Jej dotychczasowe warunki życia i dieta pozostawiały sporo do życzenia.

Wg relacji dotychczasowych opiekunów, dziewczyna od ok. 10 lat chodzi z widoczną na zdjęciu zmianą na kończynie i nie przeszkadza jej ona w funkcjonowaniu, co podobno potwierdził lekarz weterynarii który ją kiedyś badał. Podobno również nie należy tego usuwać, bo żółwie nie przeżywają narkozy. Z oboma stwierdzeniami śmiemy się nie zgodzić.

Donia na chwilę obecną przechodzi pełną diagnostykę i jest przygotowywana do zabiegu. Po badaniach krwi widać, że jest nad czym pracować. Regenerujemy wątrobę, pozostałe wyniki świadczą o fakcie, że "guz" może być efektem dny moczanowej.

Dziewczyna ma też za sobą badanie RTG oraz USG.  Po zabiegu i ustabilizowaniu będzie szukała nowego odpowiedzialnego domu. Tymczasem, możecie nam Państwo pomóc w opłaceniu jej leczenia  i dorzucić cegiełkę od siebie. Zachęcamy również do przekazania 1% na naszą fundację.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparły 54 osoby
1 692 zł (67,68%)