Kocia Łapka

Kocia Łapka
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Kocia Łapka

E-mail dtkocialapka@gmail.com

Telefon 228284329

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Kocia Łapka to dom tymczasowy, w którym bezdomne koty mają szansę poznać życie takim, na jakie zasługuje każdy zwierzak! W spokoju, miłości i poczuciu bezpieczeństwa. Wtedy wracają do zdrowia, a także od nowa się uczą, że człowiek nie tylko krzywdzi, ale przede wszystkim bezgranicznie kocha i dba. Nasi podopieczni mieszkają z nami, bo dom tymczasowy to nie schronisko, i to jest jego największa zaleta.

Kocia Łapka to grupa lokalna Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2013 r. na terenie Pruszkowa, z czasem jednak zaczęliśmy pomagać kotom z okolicznych miejscowości i Warszawy. Naszą misją jest pomoc bezdomnym i wolno żyjącym kotom. Tym dzikim zapewniamy profilaktykę i zabiegi kastracji. Budujemy domki i współpracujemy z karmicielami. Oswojonym kotom szukamy bezpiecznych i odpowiedzialnych domów stałych. Poza kotami opiekujemy się też psem Luną, zostawioną przez człowieka w lesie, i klaczą Żelką, która miała trafić do rzeźni we Włoszech.

Poza tym staramy się edukować i zwracać uwagę ludzi na tematy dotyczące odpowiedniego traktowania zwierząt: konieczności kastracji zwierząt domowych i wolno żyjących, wypadków z udziałem kotów wynikających z braku zabezpieczeń, otwierania okien piwnicznych, zapewnienia opieki i budek kotom wolno żyjącym, a także prowadzimy kampanie edukacyjne zwracające uwagę na problemy behawioralne kotów, w tym staramy się obalić mity dotyczące kocich zachowań.

Swoją działalność opieramy wyłącznie na nieodpłatnej pracy wolontariuszy i wsparciu finansowym ze strony Darczyńców. Aby nasza pomoc miała odzwierciedlenie w rzeczywistości, musimy stale pozyskiwać środki na ten cel. Jeśli chciałbyś nam w tym pomóc, możesz przekazać darowiznę, 1% podatku lub wesprzeć naszych podopiecznych poprzez wpłatę choć symbolicznego grosika na ich zbiórkach.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje