Ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych Runy powoduje wielki ból. Konieczne jest wstawienie dwóch drogich endoprotez❗️

Zbiórka zakończona
Wsparły 862 osoby
35 216 zł (100,61%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2023

Zakończenie: 30 Września 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
26 Września 2023, 19:46
[Aktualizacja] 26 września 2023

Kochani, minęło już sześć tygodni po pierwszej operacji wstawienia endoprotezy prawego stawu biodrowego. W najbliższy piątek tj. 29 września Runa wraz z opiekunami jedzie na wizytę kontrolną do kliniki Verum w Grudziądzu, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Suczka jest dopiero w połowie rekonwalescencji po pierwszej operacji, ale najcięższy etap ma już za sobą. Z każdym dniem czuje się coraz lepiej i wraca do pełni swoich sił.

Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli swobodnie i bez obaw pójść na wspólny spacer, aby wyszaleć się za te wszystkie miesiące, w których Runa nie mogła w pełni cieszyć się swoim pieskim życiem” – piszą do nas jej opiekunowie.

A my dziękujemy za wielki odzew Darczyńców i nieśmiało przypominamy, że przed Runą jeszcze jedna operacja, tym razem wymiana lewego stawu biodrowego – na tą drugą operację ciągle brakuje nam pieniędzy...

Pokaż wszystkie aktualizacje

15 Sierpnia 2023, 11:31
[Aktualizacja] 15 sierpnia 2023

Kochani, bardzo dziękujemy, że daliście Runie szansę na zdrowe życie!

W poniedziałek 14 sierpnia 2023 roku dzięki pomocy i Waszemu zaangażowaniu Runa przeszła pierwszą z dwóch operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. Runa czuje się dobrze, kilkanaście godzin po operacji psiak prawidłowo obciąża operowaną kończynę.

Przed nami operacja na drugą endoprotezę. Zbliżamy się do celu małymi kroczkami, dzięki którym Runa będzie cieszyć się dobrym życiem. Ma wokół siebie tak dużo dobrych ludzi!12 Sierpnia 2023, 14:46
[Aktualizacja] 12 sierpnia 2023

To już dosłownie za chwilę... Runa przechodzi właśnie ostatnie przygotowania i badania kwalifikujące ją do pierwszej operacji, która odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia w Klinice Weterynaryjnej VERUM w Grudziądzu. Operację wstawienia pierwszej endoprotezy wykona dr. Jacek Mederski. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wpłaty i nieśmiało prosimy o więcej. Pamiętacie, że Runę czeka jeszcze operacja drugiego biodra, na którą niestety cały czas brakuje nam pieniędzy...

01 Lipca 2023, 13:08
RUNA odwiedziła Radio Kraków!

W sobotę 1 lipca 2023 roku gościem specjalnym audycji "Klinika Zdrowego Chomika" emitowanej na żywo, na antenie Radia Kraków była suczka imieniem Runa, która wraz ze swoimi opiekunami przybyła do radiowego studia, aby opowiedzieć o dwóch czekających ją bardzo poważnych operacjach wszczepienia stawów biodrowych. Koszt operacji jest gigantyczny. Dziękujemy panu dr. Jackowi Mederskiemu z Kliniki Weterynaryjnej Verum Grudziądzu za telefoniczny udział w naszej audycji.

Niespełna roczna Runa choruje na ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych. Suczka cierpi, codziennie przyjmuje silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które przynoszą jej ulgę w bólu. Pomóc jej mogą bardzo drogie operacje wstawienia endoprotez stawów biodrowych. Termin pierwszej operacji wyznaczono na początek lipca. Opiekunowie błagają o pomoc w pokryciu gigantycznych kosztów!

Suczka imieniem Runa to niespełna roczny mieszaniec. Mimo swojego młodego wieku przeszła w swoim życiu bardzo ciężką chorobę. Będąc szczeniakiem otarła się o śmierć chorując ma parwowirozę. Rokowania były złe, jednak jej opiekunowie nie szczędząc sił i środków zrobili wszystko, co można było, aby Runa wróciła do zdrowia.

Suczka pokonała parwowirozę, stałą się wspaniałym, towarzyskim, nad wyraz aktywnym psem. Pod koniec kwietnia tego roku Runa zaczęła kuleć na tylne łapki. Przestała chodzić. Jej opiekunowie udali się do lekarza weterynarii. Szereg skomplikowanych badań, zdjęcia RTG i konsultacja z kilkoma lekarzami weterynarii nie pozostawiła złudzeń. Diagnoza zarówno dla Runy jak i jej opiekunów była tragiczna i druzgocąca – ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych.

Jak się okazało, choroba Runy jest tak zaawansowana, że tkanka kostna prawej i lewej kości udowej uległa już znacznej degradacji. Lekarz weterynarii przeprowadzający badanie i konsultacje stwierdził, że najlepszym i prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem na uratowanie zdrowia i pozbawienia bólu będzie przeprowadzenie operacji wstawienia endoprotezy prawego i lewego stawu biodrowego.

Po konsultacji u dr. Mederskiego opiekunowie Runy otrzymali stanowcze skierowanie na operację wstawienia endoprotezy prawego stawu biodrowego, a w odstępie od 3 do 12 miesięcy musi nastąpić druga operacja – tym razem lewego stawu biodrowego. Rekomendowany jest jak najszybszy termin pierwszej operacji.

Operacja tylko jednego stawu biodrowego to koszt ok. 20 tysięcy złotych, do tego dochodzi koszt specjalnej płytki wzmacniającej kość (ok. 2 tysiące), która będzie musiała zostać zastosowana na prawą kość udową. Jak łatwo policzyć łączny koszt wstawienia dwóch endoprotez wynosi ok. 45 tysięcy złotych. Jeśli doliczyć do tego dodatkowe badania, konsultacje pooperacyjne, rehabilitację kwota robi się zawrotna.

Opiekunowie Runy nie poddali się, będą walczyć. Już raz, cudem wyrwali suczkę z objęć śmierci. We własnym zakresie zebrali 10 tysięcy złotych. Brakująca ciągle kwota 35 tysięcy złotych jest dla nich kwotą całkowicie nieosiągalną.

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Prosimy, pomóżcie nam przywrócić naszemu wspaniałemu przyjacielowi zdrowie, żeby znowu mogła beztrosko i radośnie cieszyć się życiem!

"Jesteśmy osobami, które kochają zwierzęta, dlatego od zawsze marzyliśmy, żeby w naszej rodzinie był pies. Wyznajemy zasadę, że dom bez psa jest tylko zwykłym mieszkaniem. Bycie opiekunami dla naszej Runy, to dla nas coś więcej niż tylko posiadanie psa. Odkąd Runa pojawiła się w naszym życiu wypełnia nasze dni, a my cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem. Wspólne zabawy, wspólne spacery, wspólne treningi i wspólne poznawanie otaczającego nas świata. Nasz czworonożny przyjaciel jest wspaniałym, wiernym i oddanym towarzyszem. Runa, której dajemy ogrom miłości jest członkiem naszej rodziny, bez którego już nie wyobrażamy sobie życia"... – piszą w liście do nas opiekunowie Runy.

W ich imieniu zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów bardzo drogich operacji. Liczymy na Waszą hojność i z góry dziękujemy za każdą otrzymaną wpłatę.

---------------------------------------------

Dzięki uprzejmości dr. Mederskiego otrzymaliśmy zdjęcia Runy wykonane podczas pierwszej z dwóch operacji. Nie zawsze jest możliwość, aby "podglądnąć" zabieg operacyjny "od kuchni".

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
123 zakończone zbiórki
Wsparły 862 osoby
35 216 zł (100,61%)
Adopcje