Fabryka bezdomności! Pomóżcie nam z tym skończyć!

PILNE!
4 dni do końca
Wsparły 172 osoby
5 281 zł (52,81%)
Brakuje jeszcze 4 719 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 7 Marca 2023

Zakończenie: 31 Marca 2023

Godzina: 19:00

DRAMAT! FABRYKA BEZDOMNOŚCI! POMÓŻCIE NAM TO PRZERWAĆ!

Dostałyśmy informację od jednej z mieszkanek gminy Wyszogród, że na pobliskiej niezamieszkałej posesji znajduje się 18 bezdomnych kotów. W tym 15 kocic! Gmina odmówiła pomocy, ponieważ posesja ma właściciela. I tu jest racja. MA WŁAŚCICIELA. I CO Z TEGO? CZY TO REALNIE ZMNIEJSZYŁO LICZBĘ TYCH ZWIERZĄT? Co my w tej sytuacji mamy zrobić?! Droga Gmino, TO NIE JEST NASZ OBOWIĄZEK!

TO W WASZYM INTERESIE POWINNO LEŻEĆ TO, ŻEBY ZA CHWILĘ TYCH KOTÓW NIE BYŁO 100! Jeśli 15 kotek urodzi po 5 kociąt to za jakieś 2-3 miesiące może być 75 samych kociąt! Kotka osiąga dojrzałość mając 4-5 miesięcy więc jeszcze w tym roku kotów może być tam grubo ponad 200!

A w komentarzach czytamy, że "przecież jest 500+ na psa i kota" i wystarczy zgłosić do gminy. I potem się dziwicie, że my się denerwujemy. My po prostu wiemy jak realnie pomoc wygląda. A może po prostu jak realnie NIE MA POMOCY!

DOBRA, KONKRETY

1. Na gminę nie ma co liczyć, straciłyśmy tylko 3 tygodnie na czekanie na odpowiedź.

2. Nie mamy funduszy na kastrację, leczenie, czipowanie, odrobaczenie i odpchlenie tego stada.

3. Nie chcemy zostawić kociej karmicielki bez pomocy.

ROZWIĄZANIE:

Jesteśmy w stanie wyłapać do kastracji całe stado, ale musi odbyć się to na raz. Nie możemy wyłapywać i wypuszczać pojedynczo kotów, bo potem będą nam wchodzić do klatek kastrowane i ciężko będzie wyłapać te jeszcze niewykastrowane. Możemy koty: wyłapać, dowieźć do weterynarza a po zabiegu zabezpieczyć je na tydzień. Dopiero wygojone wrócą w miejsce bytowania.

Nie pomożemy dopóki nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty - czyli prawie 10 tysięcy złotych. NIE MAMY TAKICH PIENIĘDZY. Jeśli tych kotów w tym roku będzie 200, trudno. My już nie mamy sił. Mamy otwartych obecnie 5 zbiórek, z czego 4 właśnie na koty.


BŁAGAMY WAS O POMOC. JESTEŚCIE ICH OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU!

Pomogli

Ładuję...

4 dni do końca
Wsparły 172 osoby
5 281 zł (52,81%)
Brakuje jeszcze 4 719 zł
Adopcje