Budujemy flotę sterylkobusów

Wsparło 58 osób
4 160 zł (41,6%)

Rozpoczęcie: 3 Stycznia 2020

Zakończenie: 31 Marca 2020

BUDOWA FLOTY STERYLKOBUSÓW ROZPOCZĘTA! STERYLKOBUS SOZ#2 JUŻ PRZEKAZANY 😊 👍👏

W dniu 3 października 2020 r., przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie, oficjalnie przekazaliśmy Sterylkobus SOZ#2 wraz z wyposażeniem Stowarzyszeniu Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt w Dąbrównie (woj. warmińsko-mazurskie). Niech im dobrze służy i niech wyjeżdżają nim jak najczęściej! Powodzenia!

Po gruntownym przeszkoleniu organizacja obdarowana od razu przystąpiła do jedynego słusznego działania i już następnego dnia przeprowadziła swoją pierwszą akcję sterylkobusem 😁. Ta udała się nad podziw dobrze: opiekunowie dopisali, zwierzęta łaskawe i raczej zadbane (chociaż trafiały się tasiemce i pchły), zdyscyplinowani i pracowici wolontariusze, ekipa weterynaryjna, która szybko pojęła specyfikę pracy w sterylkobusie.
Audytorem przebiegu akcji i wszelkich jej aspektów była Agnieszka Lechowicz - prezes Stowarzyszenia Obrona Zwierząt i pomysłodawczyni projektu "Nadjeżdża sterylkobus...".

Wykastrowano w sumie 43 zwierzęta (jak na pierwszy raz to rekordowo wysoki wynik 😮): 14 suk (1 w ciąży), 3 psy, 14 kocic, 12 kocurów. Zachipowano 19 zwierząt.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
13 zakończonych zbiórek
Wsparło 58 osób
4 160 zł (41,6%)