Celestyniaki dla klimatu - klimat dla Celestyniaków

Wsparły 354 osoby
19 390 zł (10,77%)
Brakuje jeszcze 160 610 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 6 Grudnia 2020

Zakończenie: 27 Października 2021

07 Marca 2021, 20:02
Zbiórka twa! Nie poddajemy się!

Szczególne podziękowania dla firmy Inter Energia S.A. należącej do Grupy NDI, która dokonując wpłaty na zbiórkę poparła nasz pomysł i przybliżyła nas w realizacji tego projektu.
Dziękujemy za pomoc! Dzięki takim gestom mamy szansę uratować wiele potrzebujących pomocy zwierząt, dla których Schronisko w Celestynowie jest ostatnią deską ratunku!

Kochani, Zima się skończyła. Przetrwaliśmy ją tylko dzięki Waszej pomocy, ale co będzie za rok??? Czy damy radę? Boimy się o nasze Schronisko, ponieważ kolejna fala mrozów odkryła przed nami potrzebę pilnego remontu pomieszczeń w których ratujemy naszych podopiecznych. Czasu jest niewiele a potrzeb bardzo dużo. Jeżeli szybko uda nam się wyremontować dach, który obecnie jest w opłakanym stanie i umieścić na nim panele fotowoltaiczne to przywrócimy do funkcjonowania pomieszczenia, które obecnie ze względu na zły san techniczny zostały wyłączone z użytku. Powstaną tam ogrzewane pokoje dla psich seniorów, psów w trakcie
rekonwalescencji czy szczeniąt. 

Obecnie bardzo brakuje nam pomieszczeń do długotrwałej rekonwalescencji, nasz szpitalik przy ogromie potrzebujących zwierząt, jakie do nas trafiają niejednokrotnie pęka w szwach. 


Zbiórka na naszą fotowoltaikę trwa! Nie poddajemy się! Mamy szansę wybudować nowoczesną minielektrownię, dzięki której zyskamy zieloną energię na potrzeby Celestyniaków! Dzięki panelom fotowoltaicznym uzyskamy bezpłatną energię elektryczną dla Schroniska. Umożliwi nam to:
- ogromne oszczędności przez kilkadziesiąt lat;
- ogrzanie boksów dla staruszków oraz innych psów, które bardzo źle znoszą ujemne
temperatury;
- ogrzanie, oświetlenie i funkcjonowanie biura, budynku gabinetu weterynaryjnego,
sali operacyjnej, szpitala oraz nowej kociarni;

Kochani, mamy szansę jako pierwsze schronisko w Polsce wybudować własną minielektrownię, dzięki której zyskamy zieloną energię na potrzeby Celestyniaków! Dzięki panelom fotowoltaicznym uzyskamy bezpłatną energię elektryczną dla Schroniska. Umożliwi nam to:

- ogromne oszczędności przez kilkadziesiąt lat;

- ogrzanie boksów dla staruszków oraz innych psów, które bardzo źle znoszą ujemne temperatury;

- ogrzanie, oświetlenie i funkcjonowanie biura, budynku gabinetu weterynaryjnego, sali operacyjnej, szpitala oraz nowej kociarni;

- zmniejszenie emisji CO2 o nawet 30 ton rocznie!, co jest niezwykle ważne w związku sąsiedztwem Otwocka, który co roku bije rekordy w alarmie smogowym.

Co roku do naszego schroniska trafia blisko 0,5 tysiąca zwierząt, niejednokrotnie w ciężkim stanie. Oszczędności wynikające z własnej minielektrowni pozwolą nam na niesienie pomocy jeszcze większej liczbie psów i kotów, i to przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Projekt budowy i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej prowadzony będzie przez firmę Green Solar sp. z o.o pod nadzorem firmy Elektra S.A., która od wielu lat z powodzeniem działa na rynku energii. Już teraz nasze Schronisko otrzymało wsparcie od firmy Elektra w postaci energii elektrycznej za 1 zł! Umowa będzie obowiązywać do czasu uruchomienia paneli słonecznych. Dodatkowo firma ta zapewni nam bezpłatne wsparcie techniczne i prawne całego projektu :) 

Niestety mimo tak znaczącego wsparcia, koszt inwestycji dla Schroniska będzie ogromny. Musimy we własnym zakresie wyremontować dach, który obecnie jest w opłakanym stanie. Remont przyniesie natomiast dodatkowe korzyści - przywrócimy do funkcjonowania pomieszczenia, które obecnie ze względu na zły san techniczny zostały wyłączone z użytku. Powstaną tam ogrzewane pokoje dla psich seniorów, psów w trakcie rekonwalescencji czy szczeniąt. 

Obecnie bardzo brakuje nam pomieszczeń do długotrwałej rekonwalescencji, nasz szpitalik przy ogromie potrzebujących zwierząt, jakie do nas trafiają niejednokrotnie pęka w szwach. 

Kwota 180 tys. złotych to koszt remontu dachu, wzmocnienie go pod montaż fotowoltaiki oraz zakup paneli elektrycznych. Bardzo nam na tym zależy, ponieważ w perspektywie lat kwota ta zwróci się nam a nasze psiaki zyskają niesamowity komfort i namiastkę ciepłego domu. 

Zostań Świętym Mikołajem dla Celestyniaków, przyczyń się do poprawy jakości życia porzuconych zwierząt, i pomóż nam chronić środowisko naturalne dla siebie i przyszłych pokoleń!

Kwota jest ogromna, ale wierzymy że małymi kroczkami uda się nam ją uzbierać. Dla 25 najbardziej hojnych darczyńców firma Elektra przygotuje indywidualną propozycję kontraktu na bardzo korzystnych warunkach :) 

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 354 osoby
19 390 zł (10,77%)
Brakuje jeszcze 160 610 zł
Wesprzyj