Celestyniaki dla klimatu - klimat dla Celestyniaków

Wsparło 387 osób
21 129 zł (11,73%)
Brakuje jeszcze 158 871 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 6 Grudnia 2020

Zakończenie: 27 Października 2021

Drodzy pomagacze o wielkich sercach,

jesteśmy Schroniskiem, które od przeszło 60 lat pomaga bezdomnym zwierzakom w odnalezieniu nowego domu, dajemy zwierzakom przysłowiowy ciepły kąt, leczymy je z wszelakich schorzeń, jesteśmy dla nich po prostu domem, którego nigdy nie miały albo zostały pozbawione.

Miłość jaką zwierzęta obdarowują człowieka jest absolutnie wyjątkowa i niesamowita, w szczególności tzw. „adopciaki”. Dlatego też chcemy żeby w oczekiwaniu na nowe domy nasi podopieczni mogli mieli jak najlepsze warunki i abyśmy dzięki mądremu zarządzaniu mogli pomóc jak największej liczbie zwierząt.

W tym miejscu wracamy się do Was o pomoc w spełnieniu marzenia o tym aby zostać pierwszym schroniskiem w Polsce z własną mini elektrownię, dzięki której zyskamy zieloną energię na potrzeby Celestyniaków! Dzięki panelom fotowoltaicznym uzyskamy bezpłatną energię elektryczną dla Schroniska.

Umożliwi to nam:

·       ogrzanie boksów dla staruszków oraz innych psów, które bardzo źle znoszą ujemne temperatury

·       ogrzanie, oświetlenie i funkcjonowanie biura, budynku gabinetu weterynaryjnego, sali operacyjnej, szpitala oraz nowej kociarni

·       zmniejszenie emisji CO2 nawet o 30 ton rocznie! co jest niezwykle ważne w związku z sąsiedztwem Otwocka, który co roku bije rekordy w alarmie smogowym.

Korzyści:

·       ogromne oszczędności - pomogą nam na niesienie pomocy jeszcze większej liczbie psów i kotów, i to przez kilkadziesiąt kolejnych lat!

·       remont nieużywanych boksów - przywrócimy do funkcjonowania pomieszczenia, które obecnie ze względu na zły san techniczny zostały wyłączone z użytku. Powstaną tam ogrzewane pokoje dla psich seniorów, psów w trakcie rekonwalescencji czy szczeniąt.

·       bezpieczna przyszłość – nie będziemy się bali o przyszłość Schroniska, a kolejna sroga zima nie będzie już dla nas takim wyzwaniem.

Niestety, koszt takiej inwestycji dla Schroniska jest OGROMNY. Co warto nadmienić - nie możemy uzyskać dofinansowanie na fotowoltaiki ponieważ nie jesteśmy jednostką budżetową ani osobą prytwatną, co wyklucza nas jako schornisko z możliwości starania się o dotacje. 

Musimy również we własnym zakresie wyremontować dach boksów, który obecnie jest w opłakanym stanie.

Kwota 180 tys. złotych to:

·       koszt remontu dachu, wzmocnienie go pod montaż fotowoltaiki oraz

·       zakup paneli elektrycznych.

Bardzo nam na tym zależy, ponieważ w perspektywie lat kwota ta zwróci się nam, a nasze psiaki zyskają niesamowity komfort i namiastkę ciepłego domu. 

Przyczyńmy się wspólnie do poprawy jakości życia porzuconych zwierząt, i pomóżmy chronić środowisko naturalne dla siebie i przyszłych pokoleń!

W projekt zaangażowana już jest firma Green Solar sp. z o.o. pod nadzorem firmy Elektra S.A, która do czasu uruchomienia paneli słonecznych wspomaga Schronisko. Dla 25 najbardziej hojnych darczyńców firma Elektra przygotuje indywidualną propozycję kontraktu na bardzo korzystnych warunkach :) 

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 387 osób
21 129 zł (11,73%)
Brakuje jeszcze 158 871 zł
Wesprzyj