Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko Celestynów

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko Celestynów
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Ewa Bieniek

E-mail bieniek.e@gmail.com

Telefon 227897061

Lokalizacja Celestynów , mazowieckie

Historia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie ma swój początek w Pruszkowie. Tam w 1958 r. powstało pierwsze społeczne schronisko dla bezdomnych zwierząt w Polsce. Od 1963 r. prowadzone było z pełnym poświęceniem i ofiarnością przez Państwa Helenę i Stanisława Falińskich. W związku z rozbudową Pruszkowa postanowiono przenieść schronisko do odziedziczonej po Pani Zofii Płachcińskiej posiadłości w Celestynowie. 29 grudnia 1971 r. rozpoczęła się przeprowadzka, która trwała trzy dni. Warunki były trudne, psy jechały w budach na przyczepach, a warszawskie schronisko gotowało karmę już dla Celestynowa i jeszcze do Pruszkowa, dowożąc ją i pracowników do pomocy. 31 grudnia 1971 r. wszystkie 130 psów było już w Celestynowie. W czerwcu 1972 r. schronisku oficjalnie nadano imię Adolfa Dygasińskiego polskiego pisarza, miłośnika zwierząt oraz członka Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Od początku istnienia schronisko przyjmowało psy najbardziej potrzebujące, wyrzucone, kalekie, ranne, a także po śmierci opiekunów zapewniając im bezpieczeństwo i sytość. Od początku również utrzymywało się dzięki ofiarności darczyńców i organizacjom zbiórek społecznych, oraz ze środków Zarządu Głównego TOZ w Polsce. Obecnie Schronisko jako jednostka terenowa Towarzystwa jest organizacją pożytku publicznego. Myślą przewodnią działalności placówki jest dobro zwierząt i zapewnienie im godnych warunków życia. W schronisku prężnie działa wolontariat, który zapewnia psom sobotnie spacery. Wolontariusze biorą udział w prowadzeniu akcji adopcyjnej i socjalizacji psów. Ze szczególną uwagą podchodzimy do adopcji zwierząt i znalezienia im po ciężkich przeżyciach bezpiecznej przystani u boku kochającego opiekuna. Nad stanem zdrowia naszych podopiecznych czuwa trzech lekarzy weterynarii, którzy mają w schronisku do dyspozycji gabinet lekarski, salę operacyjną i pooperacyjną. Schronisko od lat propaguje sterylizacje i kastracje zwierząt, co zapobiega szerzeniu się bezdomności na terenie przyległych gmin.

Od 2014 r. dyrektorem schroniska jest Łukasz Balcer, który od tego czasu przeprowadził modernizację schroniska by poprawić warunki bytowe przebywających tu prawie 200-tu psów i kotów. Pragniemy dalej je modernizować, dlatego prosimy o systematyczne wspieranie naszych działań.

Ładuję...

51 zł

LileTink - nosidełka dla zwierzaków

29 darowizn na tę organizację, ostatnia