Fundacja RAP

Fundacja RAP

Reprezentant Maria Terlecka

E-mail fundacjarap@gmail.com

Telefon 607606125

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj składa się z dwóch osób, czyli nas: Marii i Pawła. Zaczynaliśmy jako wolontariusze w jednym ze schronisk w woj. mazowieckim. Fundacja otrzymała KRS w październiku 2020r. Ale od początku ...
Fundacja jest pochodną grupy, która powstała z myślą o Pestce, ok. 12-letniej suni (DT mówi że raczej ma 7-8 lat) ze schroniska w Chrcynnie (woj. Mazowieckie), która na początku października 2019r. opuściła z nami schronisko z podejrzeniem raka śledziony.

Grupa miała być dedykowana tylko informacjom o niej. Po wszystkich badaniach okazało się, że dziewczynka jest cała i zdrowa.

I tak przyszedł pierwszy tydzień stycznia 2020 roku i z innymi wolontariuszami ustaliliśmy że to czas na kolejnego psiaka, ale nie bo się nam nudzimy ;D tylko Hermes zaczął być szkieletem i martwiliśmy się bardzo o jego stan. Chłopak po pełnej diagnostyce pojechał do hoteliku w Lesznie. Po 2 miesiącach w hoteliku, cudowna Panie Weterynarz, zapoznała go z jego Mamą   I tak Hermes, od marca 2020r., już ma Mamę i 4-nożną siostrę. 

W październiku 2019r. pojawił się w schronisku Drago i już wtedy nas serce ukuło, ale obawialiśmy się że 3ciego psa nie utrzymamy. Drago przyjechał z wyciętymi na krótko uszami, pociętym pyszczkiem i jednym ślepym oczkiem. Drago w kwietniu pojechał na Śląsk do Pani Karoliny. A w marciu 2021 zamieszkał z behawiorystką, która przełamuje  jego bariery. Drago nie tylko pięknie chodzi na smyczy w środku miasta, podróżuje komunikacją miejską, ale powoli uczy się radości życia i ufać obcym ludziom.

Izolacja związana z Covid-19 spowodowała ze zdecydowaliśmy się na zabranie jeszcze Lori, która w panice przed człowiekiem chowa się za budą. Zamieszkała w hoteliku, gdzie jest Pestunia. Nauczyła się chodzić na smyczy, reagować spokojniej na ludzi
i zainteresowanie, nadal delikatna i pełna obaw, ale już ciekawa Świata. [Lori szuka doświadczonego domku].

Czwartym naszym podopiecznym został Apacz, psiak, który 3 miesiące się błąkał, zabezpieczony przez Milenę i Pawła został zabezpieczony, przebadany i już rok mieszka w swoim domku.

W lipcu 2020 na pokład trafił ok. 11-letni Bufor, pocieszny kundelek wiczlopodobny, który w ciągu kilku miesięcy straci całkowicie wzrok. Przez niecały rok okazało się że ma guzki, przerost prostaty, padaczkę i kłopoty ortopedyczne. Po adopcji stan jego zdrowia się znacznie pogorszył, dlatego nadal go wspieramy. Bufor po adopcji nacieszył się domem 7 miesięcy. Niestety 28.09. udał się za tęczowy most :(.

1 sierpnia 2020r. zabraliśmy staruszka Figaro. Figaro może mieć 12 lat, był bardzo chory i prawie miesiąc mieszkał w Klinice. Obecnie usg mamy już raz na 3 miesiące, a krew co 2 miesiące i mimo mocnego pilnowania jego diety cieszy się w domu tymczasowym szaleństwami, chociaż są dni, gdy zaczyna go dopadać demencja.

Listopad i grudzień 2020r. był dla nas bardzo intensywny (nasza psiaki mieszkają
w hotelikach w calej Polsce). Ares (owczarek niemiecki, początkowo nieśmiały wobec człowieka, i odrobinę lękowym wobec otoczenia), Sunia z trójką szczeniąt (wszyscy z kosteczkami na wierzchu i pękatymi brzuszkami) trafiły pod naszą opiekę. Wszyscy są już szczęśliwie w swoich domkach.

2021r. i znowu marzec i kwiecień intensywny. Do grupy trafiła 8 letnia sunia bez fragmentu Łapki (Łapka przepięknie się otwiera. W trzy miesiące, po 6 latach w schronisku, nauczyła się chodzić na smyczy, uczy się że człowiek jest fajny i że nie trzeba "zygać" każdego nowego psiaka) oraz dwa psiaki ze schroniska w Chrcynnie do całkowitej socjalizacji (Lunka i Gonzo codziennie pracują z Mileną i Pawłem. Przed nimi długa droga, ale nigdzie ich nie pośpieszamy). 

Działamy dalej i dalej szukamy domków psiakom, które już "nadają" się do adopcji.

Pomogli

Ładuję...