Co miesiąc walczymy o lepsze jutro dla nich...

Zbiórka zakończona
Wsparły 132 osoby
6 134,51 zł (40,89%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 3 Lipca 2022

Zakończenie: 30 Października 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Odkąd są pod naszą opieką są bezpieczne, ale czy to oznacza, że walka o ich bezpieczeństwo się skończyła? Nie.

Krasnale, będące pod opieką Grupy Krasnali, to psiaki zniszczone przez ludzi, zniszczone przez schroniska, wyrzucone, porzucone, zapomniane, niekochane. Są takie, które lata  siedziały za kratami, są i takie, które zostały zabrane prosto z ulicy (czy wysypiska śmieci). Pochodzą z Polski, ale też z Ukrainy. Bez względu na to, skąd, są nasze, jedyne, kochane; przebywają w hotelach domowych, otrzymują wsparcie weterynaryjne i szukamy im domów. Kryzys dopada każdego z nas, ale niestety, w pierwszej kolejności przenosi się to na naszą grupę psów. Darczyńcy są w trudnej sytuacji, ale liczymy na to, że nam pomożecie.

Dlatego musimy prosić o wsparcie. Każda! złotówka jest na wagę złota.

Oto nasi podopieczni. To jest Zeus, Zezik, czy też Zenobiusz. Zezio wg karty schroniskowej ma obecnie 20 lat. Został zabrany ze schroniska w grudniu 2019 r., zrezygnowany już życiem za kratami, już nawet się nie cieszył, gdy przyjeżdżał wolontariat. Kłopoty ze stawami, kłopoty z kręgosłupem, przysiadająca dupcia coraz bardziej się pogłębiają (Spondyloza), ale chłopak i tak uwielbia brykać na spacerach. W ostatnich tygodniach mocno nas przeraził, zapalenie ucha środkowego spowodowało zespół przedsionkowy i prawie go straciliśmy. Koszty nas podłamały, leki i leczenie ponad 2200 zł nie licząc hotelu i wyżywienia.

Wojtuś siedział w gminnym kojcu od 2019 r. Trzy lata nie wychodził z kojca. Zmiana miejsca zamieszkania zmieniła zachowanie Wojtusia ♥️ czerpie z życia pełnymi garściami tfu łapkami … Skacze, wygłupia się, wiecznie biega i nie może nacieszyć się wolnością. Waży 18 kg i te 18 kg jest obecnie zdrowe, chociaż nawalczyliśmy się, by „odetkać” mu uszy zalepione maścią srebrną i wyleczyć rany na łapach, które wręcz sobie wygryzał.

Wojtuś i Zezio to przykłady Krasnoludów w świecie Kingsize 😊

Stasiu, Stasieniek. Właśnie jest po operacji oczodołu – poza resztą oka został wyjęty śrut, a oczodół został zaszyty. Nasz słodziak przyjechał prosto z Ukrainy. I mimo piekła, które przeszedł jest największym przytulasem na Świecie.

Kiedy Fanta trafiła do Grupy Krasnali, była kłębkiem nerwów z ząbkami gotowymi do obrony. Na początku nie gryzła jedynie Moniki i Roberta z hoteliku i starszych Pań, obecnie, jeśli nie jest się nachalnym i nie wymusza się na niej bliskości lubi mizianki i kocha szaleństwa i zabawy. Ważne jest dla niej systematyczność dnia, praca nad zaufaniem, i bycie konsekwentnym. 

Szary, niewidoczny dla Świata. 5 lat spędził w schronisku. Iwo. Nauka dotykania jego ciałka, chodzenia na smyczy, niewpadanie w panikę to pierwsze miesiące pracy z nim w hoteliku domowym. A potem operacja biodra  – w dużym napięciu czekaliśmy czy nie ma raka kości. Na szczęście skończyło się optymistycznie.

Jest i Nina (możliwe że w chwili, gdy czytasz psiaków jest więcej, a możliwe, że szczęście się uśmiechnęło i niektórzy z nich w końcu trafiły do domów, które zasługują na ich miłość i zaopiekują się ich wrażliwymi serduszkami).

Ninka, w ciąży była przeganiana przez wszystkich... Ze schroniska została zabrana w fatalnym stanie psychicznym … ucieczki, rozwalanie ścian, klamek, gniazdek. To cud, że nie zrobiła sobie krzywdy. Na szczęście mieszka w hoteliku domowym z behawiorystą, który dba o jej zdrowie psychiczne.

Dziękujemy za zapoznanie się z całym listem od nas. Trochę miłości od nas dla Ciebie! 

Miłostki Niny i Bąbla

Co składa się na zbieraną kwotę? Opłata za hotel 15-18 zł/dziennie od pieska, sucha (Bosch Sensitive i Brite Premium) i mokra karma (najczęściej Dolina Noteci) oraz regularne leki dla Zezia i Iwo. Nie uwzględniamy w zbiórce zapotrzebowania na nagłe leczenie i wydatki.

Nie możesz dołożyć złotówki. Uwierz nam rozumiemy! Ale możesz wpaść i zostać częścią naszej Grupy Krasnali 👉Facebook: grupa Krasnali

PS Zbiórka jest pod parasolem Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj, która użyczyła nam kilka lat temu konto bankowe. Nasza Grupa to grupa osób wspierających Krasnale od lat. A nasze darowizny i wydatki na bieżąco prezentujemy tu👇 

Darowizny i wydatki - grupa Krasnali

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
8 zakończonych zbiórek
Wsparły 132 osoby
6 134,51 zł (40,89%)
Adopcje