Czy naprawdę bezdomne zwierzęta muszą umierać w cierpieniach? Ratunku!

1 dzień do końca
Wsparły 544 osoby
7 949 zł (24,18%)
Brakuje jeszcze 24 921 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 9 Lutego 2023

Zakończenie: 31 Maja 2024

Godzina: 20:20

05 Marca 2023, 14:49
Wyniki Akcji Kastracji

414
To jest ilość kastracji przeprowadzonych podczas naszej Akcji Kastracji Luty 2023 87850zł 28 dni
7 gabinetów wzięło udział w akcji, za co ogromnie dziękujemy
Sfinansowaliśmy kastrację:
286 kotek
103 suczek
23 kocurów
2 psów
Zaczipowanych zostało 314 właścicielskich psów i kotów
Choć ustawy nakazują samorządom pokrywać koszty opieki nad zwierzętami bezdomnymi to władze wywiązują się z tego w niewielkim stopniu.
Pamiętajcie, że cała Akcja odbyła się dzięki Darczyńcom, Weterynarzom i TOZ Suwałki.
W tej zbiórce prosimy o wsparcie na kwoty TYLKO z 4 faktur! Faktury można zobaczyć w plikach na dole zbiórki

Pokaż wszystkie aktualizacje

15 Lutego 2023, 20:36
Bez przerwy kastrujemy!

Codziennie przychodzi do nas kilkanaście zdjęć pokastracyjnych!

No i mamy fakturowy armagedon w marcu! 112 652zł - na taką kwotę przyszły faktury za luty. I nie, nie wliczamy w to kosztów karmy, transportów, utrzymania naszych podopiecznych. Są to faktury z gabinetów weterynaryjnych i hoteliku, w którym mamy 5 psów. Naprawdę sami nie damy rady!

Ilość suczek i kotek umawianych na kastracje w lutym przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Do połowy lutego gabinety nie miały już miejsc na kolejne zabiegi! Wiele osób zostało również zapisanych na marzec, ze względu na wystąpienie cieczki lub rujki u pupila przed zabiegiem...

Nigdy nie mieliśmy jeszcze takiej frekwencji, ogromnie nas cieszy zainteresowanie kastracją, to wspaniała wiadomość, że coraz więcej osób z naszych terenów Suwalszczyzny decyduje się na ten zabieg u swoich podopiecznych... Jednak brakuje nam już funduszy! Błagamy o pomoc! A to są ofiary braku kastracji :( codzienne zgłoszenia ogromnych ilości kociaków w całej Polsce, większość przecież umiera w cierpieniach, prędzej czy później... Tylko te, którymi ktoś się zainteresował trafiają pod opiekę osób prywatnych czy organizacji i fundacji...

Koteczki i suczki ze zdjęć u dołu szczęśliwie są już po zabiegu kastracji. Zwracamy się z prośbą o pomoc w opłacaniu faktur z akcji kastracji.

Lekarze weterynarii z 8 gabinetów biorących udział w naszej akcji kastracji, wykonali w 2022 roku 668 zabiegów w tym kastracje 450 kotek, 70 suczek, 139 kocurków i 9 psów samców. Koszt tych 668 kastracji to 75696 zł! Od początku naszych wspólnych działań, czyli od 3 lat od stycznia 2020 to łącznie 2580 zabiegów Terenem akcji objęte są już 3 powiaty tj. powiaty augustowski (gminy Augustów, Lipsk, Bargłów Kościelny, Sztabin, Nowinka, Płaska), suwalski (gminy Suwałki, Raczki, Bakałarzewo, Filipów, Przerośl, Wiżajny, Rutka Tartak, Szypliszki, Jeleniewo) i sejneński (gminy Sejny, Puńsk, Giby, Krasnopol) oraz miasto Suwałki.

To bardzo duży teren, dzięki naszym działaniom setki osób ma możliwość wykastrowania swoich podopiecznych suczek i kotek. Koszt kastracji kotek i suczek w LUTYM 2023 w całości ponosi TOZ w Polsce Oddział w Suwałkach. Nie mamy ŻADNEGO dofinansowania od gmin, na których terenie, kastrujemy suczki i kotki.

Akcja kastracji TOZ - to jedyna taka akcja w całej okolicy, dlatego mamy dziesiątki chętnych w każdym miesiącu. My nie zamykamy oczu na bezdomność - my chcemy z nią walczyć. Musimy, inaczej nieszczęście nigdy się nie skończy.

Jeśli uważasz, że podstawową sprawą jest zatrzymać to bezsensowne rozmnażanie niechcianych kociąt i szczeniąt - wesprzyj nas. Udostępnij naszą zbiórkę, wpłać choćby najmniejszy datek. Tylko razem możemy zmienić życie zwierząt, a najlepszym sposobem jest kastracja zwierząt właścicielskich i bezdomnych. Tutaj przykład, dlaczego tak ważna jest kastracja:


I to nie są pojedyncze przypadki!

Tutaj zwierzęta wykastrowane w LUTYM 2023, które nie mają pojedynczych zbiórek. Jest dopiero 9 luty, możecie sobie wyobrazić, ile zwierząt wykastrujemy i jaka ogromna kwota będzie na fakturach.

Gdyby wszyscy właściciele kastrowali swoje zwierzęta, nie byłoby tyle cierpienia i zapełnionych po brzegi kociarni, czy schronisk!
Każde wykastrowane zwierzę to nasz wspólny sukces!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

1 dzień do końca
Wsparły 544 osoby
7 949 zł (24,18%)
Brakuje jeszcze 24 921 zł
Adopcje