Drugi w Polsce azyl dla gadów egzotycznych! One też są ofiarami ludzkiej bezmyślności...

Zbiórka zakończona
Wsparło 246 osób
6 470 zł (32,35%)

Rozpoczęcie: 29 Listopada 2019

Zakończenie: 1 Maja 2020

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Hej!

Tutaj Fundacja Help4Herps. Taka mała nowość wśród fundacji, bo naszym celem jest pomoc nietypowym zwierzakom, jakimi są gady. Działamy na terenie Trójmiasta. Szerzymy wiedzę, wsparcie merytoryczne, a teraz chcemy iść o jeden krok dalej... Bardzo duży krok...

Celem zbiórki jest stworzenie azylu, do którego trafiać mogą zwierzęta z interwencji, porzucone, niechciane. Wąż czy wielki jaszczur nie łapie za serce tak jak cierpiący pies i kot, ale uwierzcie, że cierpienie jest uniwersalne i dotyczy wszystkich zwierząt. Bezmyślność ludzka nie wybiera - taki smutny truizm.

Help4Herps jest właśnie ich głosem. Póki co jeszcze cichym, ale liczymy, że każdego dnia coraz głośniejszym. Nie wyrażamy zgody na męczenie tych zwierząt, wykorzystywanie ich do zarobku, sprowadzenia do rangi rzeczy. 

Placówka, którą chcemy utworzyć, ma być drugim takim miejscem w Polsce. Częste interwencje straży miejskiej, zwierzęta porzucone w parkach i śmietnikach lub dostarczane do lecznic weterynaryjnych wymuszają wręcz utworzenie takiego miejsca.  Zwierzęta w naszej placówce będą mogły w spokoju doczekać do przemyślanej adopcji. Opatrzone, wyleczone z szansą na lepszą przyszłość.

Dzięki współpracy z klinikami weterynaryjnymi, lekarzami specjalistami, hodowcami i opiekunami zwierząt egzotycznych wierzymy, że nam się uda. Potrzebujemy jednak oprócz chęci i dobrej woli wsparcia finansowego - stąd idea zbiórki. 

Potrzebujemy lokalu, specjalistycznego sprzętu (terraria, lampy, termostaty), aby zapewnić idealne warunki naszym podopiecznym:

- utworzona kwarantanna w której będziemy mogli mieć pod obserwacją nowo przyjęte zwierzęta, niwelując ryzyko rozprzestrzenienia chorób

- małe ambulatorium do wykonywania podstawowych czynności medycznych (kąpiele lecznicze, podawanie leków)

- kącik sanitarny oraz miejsce do przygotowywania posiłków dla zwierząt pod opieką fundacji

Wiele osób już wyraziło wsparcie i dostarczyło nam część akcesoriów, ale obecnie cały czas szukamy miejsca na naszą placówkę. 

W gadzim imieniu dziękujemy za wsparcie!

Znajdź nas na facebooku: Help4Herps

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
8 zakończonych zbiórek
Wsparło 246 osób
6 470 zł (32,35%)