Fundacja Grey Animals

Fundacja Grey Animals

Reprezentant Marta Wanetzky Matuszczyk

E-mail fundacja@greyanimals.org

Telefon 500162535

Lokalizacja Byczyna, opolskie

Fundacja Grey Animals działa na rzecz zwierząt bezdomnych i krzywdzonych, głównie psów i koni.
  
Pod naszą opieką jest kilka koni, które udało się zawrócić z ich ostatniej drogi, a także stado psów, które czekają na nowych właścicieli. Ich los już został odmieniony na lepszy. Teraz czekają na swoich nowych opiekunów, niektóre zapewne pozostaną u nas dożywotnio.
 
Dążymy do stworzenia schroniska dla zwierząt w północnej części woj. opolskiego - obszarze, gdzie nie istnieje żadna tego typu placówka. Nasz ośrodek ma znacznie więcej zadań niż typowe schronisko - chodzi o szeroko pojętą edukację, która w perspektywie czasu przyniesie skuteczną pomoc zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Już teraz prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą w bardzo wielu szkołach powiatu kluczborskiego. Uczymy podstaw opieki nad zwierzętami i zasad bezpieczeństwa w ich obecności, w niektórych placówkach sami uczniowie szkolą psa, ucząc się współpracy i budowania partnerskich relacji. Na zajęcia zabieramy specjalnie przygotowane i przeszkolone psy. 
 

Propagujemy sterylizację jako najlepszą metodę ograniczania bezdomności zwierząt domowych. Zapraszamy do poznania i wspierania naszego Programu Sterylizacji, który przyczynia się do ograniczenia ilości psów bezdomnych na naszym terenie.

Interweniujemy w przypadkach gdy łamane są prawa zwierząt - zarówno tych domowych, jak i gospodarskich.


Osoby, które chciałyby pomóc, a nie mają możliwości rzeczywistego adoptowania zwierzęcia gorąco zachęcamy do adopcji wirtualnej - pomoże nam ona zapewnić zwierzętom wszystko to, co jest im potrzebne aby mogły bezpiecznie i szczęśliwie czekać na adopcję realną.
 
Staramy się działać tak, aby pomagając zwierzętom uczyć ludzi współczucia i szacunku dla zwierząt, aby otaczający nasz świat powolutku zmieniał się na lepsze.

Pomogli

Ładuję...