❗️Połamany kręgosłup, zwichnięte biodro, uszkodzony pęcherz. Konała w upale!

Zbiórka zakończona
Wsparło 226 osób
6 275 zł (59,76%)

Rozpoczęcie: 23 Czerwca 2021

Zakończenie: 1 Września 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
02 Lipca 2021, 20:52
Codzienna opieka nad Kają

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Lipca 2021, 20:52
Kaja juz w azylu

25 Czerwca 2021, 01:24
Jutro operacja..

Trzymajcie kciuki - jutro operacja ❤

Połamany kręgosłup, zwichnięte biodro, uszkodzony pęcherz. Konała w upale.

Otrzymaliśmy telefon ze zgłoszeniem. Po drugiej stronie były dwie nastoletnie dziewczyny. Znalazły u siebie w miejscowości psiaka z wypadku. Nie przeszły obojętnie, znalazły do nas numer i bez wahania to zgłosiły. Popędziliśmy na ratunek. Na miejscu zastaliśmy nastolatki, które dzwoniły, konającego z bólu zwierzaka i kilku robotników pracujących w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Okazało się, że suczka została potrącona około trzech godzin wcześniej. Z ustaleń wynikało, że sprawca wypadku sprawdził tylko stan auta i odjechał z miejsca zdarzenia. Suczkę znaleźliśmy dyszącą pod jednym z aut. Przeczołgała się tam samodzielnie po wypadku... Dziewczyny, które zainteresowały się psem, przekazały nam, że tylne nogi w trakcie przemieszczania się wisiały bezwładnie. Podjęliśmy próbę złapania. Założenie smyczy było łatwiejsze, niż myśleliśmy, ale niestety przy próbie podniesieni suczka z przerażenia i ogromnego bólu zaczęła gryźć i wyć. Wyobrażacie sobie ten ból...?

Po ponad 3h od wypadku, w trakcie próby załadowania psa do auta, pojawił się gminny weterynarz. Zostały podane leki przeciwbólowe i uspokajające i na sygnale popędziliśmy do weterynarza. Po dotarciu na miejsce, weterynarze od razu zajęli się psiakiem. Temperatura psa sięgała prawie 40,5 stopnia. W oczekiwaniu na jakąkolwiek pomoc, leżąc prawie 3h w ogromnym upale, dostał jeszcze udaru.

Natychmiast podjęto próbę obniżenia temperatury ciała. Zostało również wykonane USG, z którego wynikało, że jest uszkodzony pęcherz, co skutkowało pojawieniem się krwiomoczu.

Po ustabilizowaniu temperatury zostały wykonane dalsze badania, w których okazało się, że suczka ma połamany kręgosłup na wysokości siódmego kręgu i zwichnięte biodro.

Stan psa jest bardzo ciężki, najbliższe godziny pokażą, czy suczka przeżyje i czy da radę przetrwać operacje kręgosłupa i biodra.

Pomóżmy jej wrócić do zdrowia.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
22 aktualne zbiórki
33 zakończone zbiórki
Wsparło 226 osób
6 275 zł (59,76%)