Złamany kregosłup, przetoka po operacji, amputacja łapy. Co dalej? Pomocy!

Zbiórka zakończona
Wsparło 1 110 osób
35 302 zł (47,06%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 4 Września 2023

Zakończenie: 1 Grudnia 2023

Godzina: 01:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
13 Września 2023, 15:02
Odmień los 5 niepełnosprawnych psów! Dzięki Tobie to możliwe!

Ostatnio usiadłam, by policzyć ile pieniędzy poświęciliśmy już na opiekę nad Kają. Kwota nieco mnie zmroziła, bo oscyluje wokół 40 000 zł...

Nie żałuję jednak ani jednej wydanej złotówki, którą wsparliście nas, by zapewnić Kai komfortowe życie.

Ostatnio myślałam o zimie... Dotarło do mnie, że od tamtego roku w naszym azylu pojawiły się cztery nowe psy wózkowe, a my kompletnie nie jesteśmy przygotowani na nadchodzące zimne dni.

Perspektywa zakładania kolejnej dużej zbiórki, na wybudowanie budynku dla psów przeraziła mnie i postanowiłam doradzić się ekipy RatujemyZwierzaki.pl, co z tym zrobić – czy zakładać nową zbiórkę, czy to w ogóle ma sens? RatujemyZwierzaki.pl zechciała wesprzeć nas w uzbieraniu środków na nowy budynek przeznaczony specjalnie dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych!

Łzy napłynęły mi do oczu, a serce zaczęło bić mocniej. Postanowiłam, że powiększamy zbiórkę Kai, o kwotę potrzebną nam na wybudowanie komfortowego miejsca właśnie dla nich. Wcześniej mieszkał z nami Brendon, ale to właśnie Kaja zainspirowała mnie do tego, że niepełnosprawne psy również mogą żyć normalnie. Kochani, my się wszystkim zajmiemy!

Mamy już plan na wybudowanie 20 m2 ogrzewanego budynku przystosowanego do funkcjonowania zarówno bez wózków, jak i z nimi! Przed budynkiem będzie wybieg z miękkich paneli, które nie będą obcierać wiotkich i niesprawnych nóg bądź tułowia niepełnosprawnych psów.

Mamy czas do końca września, by uzbierać wymarzoną dla nas kwotę! Jeśli się uda, od października ruszamy z budową i już niestraszna będzie nam perspektywa zimnych dni dla tych biednych, chorych zwierząt.

Pod naszą opieką przebywa aktualnie Brendon, który żyje bez dwóch tylnych kończyn i nie kontroluje oddawania kału i moczu. Ma przestrzelony śrutem rdzeń kręgowy.

Black – pies z Ukrainy, żyjący na trzech łapach. Kaja- nasza inspiracja do całego tego projektu – suczka ze złamanym kręgosłupem, która żyje z perspektywą amputacji drugiej tylnej łapy.

Ząbek – pies po wypadku samochodowym, ze złamanym pod kątem 90 stopni kręgosłupem, nie kontroluje oddawania kału i moczu.

Ryszard – pies zabrany przeze mnie z gabinetu weterynaryjnego, przyniesiony na eutanazję. Złamany kręgosłup, brak czucia w tylnych kończynach, brak kontroli nad oddawaniem moczu i kału.

To właśnie dla nich walczymy o środki, żeby sprawić, by ich życie pomimo kalectwa było komfortowe. Dołącz do nas i spraw, że zima nie będzie już dla nas traumą! Wpłać, bo każda kwota ratuje ich komfort!

Kiedy usłyszałam, że Kaja znów musi mieć operacje to świat jakby na chwilę się zatrzymał, wstrzymał oddech wraz ze mną. Ile może przetrwać jeden pies?

Wypadek samochodowy i nierówna walka o życie, nieodwracalnie złamany kręgosłup, a gdy już wychodziła na prostą znów zaniemogła. Śruby w kręgosłupie się rozluźniły i konieczna była natychmiastowa, kolejna już operacja. Dzięki pomocy darczyńców nie musieliśmy poddawać Kai eutanazji, obolała, ale ze swoim wrodzonym optymizmem wróciła do azylu. Co rano miała zmieniane opatrunki, jedzonko, a do jej ekipy dołączyło dwóch kumpli, którzy też doznali trwałego paraliżu po złamaniach kręgosłupa.

Kaja ma niepowtarzalną wolę przetrwania, lekarze podkreślali, że ten pies ma 5%  szans, by chodzić, a ona i tak po swojemu stawiała pierwsze kroki. Dostała buciki ortopedyczne, do tego bandaże, ale odciski na łapach zmusiły nas do szukania innej metody, by pomóc tej zdeterminowanej suczce.

W pewnym momencie zauważyliśmy, że nogi Kai zaczynają puchnąć, któregoś dnia pojawiła się ropa, a następnie ciecz rozsadziła łapę i wylała się odsłaniając paskudną ranę, wdała się martwica i odpadły dwa opuszki, zeszła skóra. Widok był katastrofalny, ani my, ani pies nie rozumieliśmy, co jest grane.

Robiliśmy wszystko, by uśmierzyć ból psa, który cały czas patrzył na nas z niepohamowaną ufnością… Ona wierzy nam bezgranicznie.  Oczyszczaliśmy rany, dyskretnie ocierając łzy. Po tylu latach w azylu wiemy, że psy odczuwają nasze nastroje, chociaż czasem ich nie rozumieją. Nie chcieliśmy, by Kaja myślała, że zrobiła coś źle, że płaczemy przez nią, chociaż to właśnie jej widok tak bardzo rozkładał nas na kawałki.

Zagryzaliśmy zęby, bo mieliśmy świadomość, ze to ona jest najważniejsza, że to jej należy się wsparcie, pocieszenie i pomoc… Po prześwietleniu chorej nogi weterynarz zamyślił się, milczał dłuższą chwilę, a my zamarliśmy w oczekiwaniu na diagnozę. Stało się coś, czego nikt nawet nie podejrzewał, kości w nodze zaczęły zanikać. Lekarz zadecydował o konieczności amputacji zainfekowanej kończyny.

Postanowiliśmy prześwietlić też drugą nogę, z którą nic się do tej pory nie działo, ku naszej konsternacji w drugiej nodze również kości zaczęły zanikać, na szczęście stan zapalny jeszcze się nie pojawił, więc o tą nogę walczymy. Wyniki badań krwi są fatalne, tak jak i nasza sytuacja finansowa. Kaja nie mogła czekać nawet kilku dni, bo mogła nie dożyć.

Konieczna była operacja następnego dnia, to wyścig z czasem i kompletnie nieznaną przypadłością. Stańcie z nami jeszcze raz w tej nierównej walce, błagamy o pomoc, przecież to nie może się tak skończyć, ten pies nie zasłużył na tyle cierpienia. Nie pozwólcie by objęcia śmierci zabrały naszą ukochaną podopieczną, tak bardzo chcemy by tuliła się do nas ze swoją wrodzoną delikatnością, patrząc swoimi niewinnymi oczkami… nie dajmy jej zabrać na drugą stronę tęczowego mostu, jeszcze ani ona, ani my nie jesteśmy na to gotowi. Kaja miała nie chodzić, ale dźwignęła swoje ciałko z ziemi, miała nie żyć, ale do dziś jest z nami, teraz walczy z przypadłością, która wydaje się być bardzo, ale to bardzo niecodziennym przypadkiem.

Musieliśmy opłacić operację z góry, zapożyczyliśmy się, dlatego konieczne jest szybkie uzbieranie całej kwoty. Zaległe długi jeszcze nie są spłacone, a teraz to... 

Pani doktor prowadząca Kaję powiedziała "tutaj skończyła się medycyna, musimy próbować". Pomóżcie nam przywrócić Kaję do zdrowia!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
90 zakończonych zbiórek
Wsparło 1 110 osób
35 302 zł (47,06%)
Adopcje