Na dobry start dla naszych podopiecznych.

Wsparły 144 osoby
5 635 zł (56,35%)
Brakuje jeszcze 4 365 zł

Rozpoczęcie: 6 Stycznia 2022

Zakończenie: 30 Czerwca 2024

Godzina: 11:07

Kochani, kolejny raz prosimy Was o pomoc i wsparcie w kontynuowaniu naszych działań statutowych: kastracji oraz dokarmiania kotów wolnożyjących.

Akcję Ciach!bezdomność prowadzimy od 15 lat... W ramach tej akcji do końca roku 2020 wykastrowaliśmy ponad 4300 kotów! To ogrom pracy naszych wolontariuszy, karmicieli, weterynarzy i darczyńców... DZIĘKUJEMY!

Wyrzucane za drzwi w chwili, kiedy przestają przypominać puchatą kulkę z reklamy kociej karmy albo z powodu mającego pojawić się w domu dziecka, przeganiane z miejsca na miejsce, głodzone, bite, podtruwane, ginące pod kołami samochodów – to realia, w których bezdomne zwierzęta walczą o przetrwanie. Nie pasują do zadbanych osiedli, nie ma dla nich miejsca w piwnicach. Ludzie kojarzą je z pchłami, toksoplazmozą, zasikanymi piaskownicami i, nie ukrywajmy, specyficznym kocurzym zapachem. Nie wnikają jednak w istotę problemu.

Jeśli chodzi o dokarmianie kotów bezdomnych, to mamy w naszym gronie kilku karmicieli, którym staramy się regularnie pomagać. Większość kotów z ich rejonów jest już po kastracji, części znaleźli domy, w paru miejscach rok temu rozstawiliśmy budki na zimę. Ale karma to coś, co bardzo szybko się kończy i zawsze jest potrzebne. W tym roku nie dostałyśmy dotacji z Urzędu Miasta, wszelkie zapasy robimy z własnych środków, a środki mamy... od Was.

Adopcje wirtualne, darowizny, wpłaty na zbiórki, zakupy w bazarkowej grupie i wreszcie 1% z podatku za zeszły rok. Za każdą złotówkę jesteśmy Wam bardzo wdzięczne i każdą wydajemy z wielką rozwagą.

W tym roku kolejny raz prosimy Was o pomoc w uzbieraniu kwoty potrzebnej na zakup karmy. Rozwieziemy ją do karmicieli w Bytomiu i Piekarach śląskich, do ludzi, których znamy i o których wiemy, że o koty dbają tak mocno jak my.

Organizator
2 aktualne zbiórki
23 zakończone zbiórki
Wsparły 144 osoby
5 635 zł (56,35%)
Brakuje jeszcze 4 365 zł