Medium logo

Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot

Środki zebrane na działalność statutową

1 599,50 zł

Środki zebrane poprzez zbiórki

8 603 zł

Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot pomaga wszystkim niechcianym i porzuconym zwierzakom.
 
Naszych Podopiecznych utrzymujemy dzięki Ludziom, którym los żyjących wokół nas bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.
 
Naszą działalność opieramy wyłącznie na wolontariacie. W chwili obecnej wszystkie zwierzęta przebywają w domach tymczasowych zlokalizowanych w miastach aglomeracji śląskiej (głównie w Bytomiu i Piekarach) oraz w Krakowie. Na czas pobytu traktowane są na takich samych zasadach, jak nasi rezydenci.
 
Pod opieką naszych wolontariuszy znajduje się kilkadziesiąt kotów. Wszystkie są przygotowane do adopcji: wysterylizowane, zaszczepione i odrobaczone.
 
Większość MiauKotów ma swoich wirtualnych opiekunów, których wsparcie pozwala zapewnić podstawy bytu: karmę i wypełnienie kuwet.

Wieloletnia walka o ograniczenie bezdomności oraz poprawę bytu kotów wolnożyjących utwierdziła nas w przekonaniu, że jedynym skutecznym sposobem osiągnięcia tego celu jest zmniejszenie kociej nadpopulacji. Dlatego prowadzimy akcję Ciach!bezdomność polegającą na sterylizowaniu kotów wolno żyjących oraz edukowaniu społeczeństwa w kwestii sterylizacji jako najskuteczniejszej formy walki z bezdomnością zwierząt. W jej ramach od lutego 2010 roku wysterylizowaliśmy już prawie 90 zwierząt

By usprawnić akcję, wolontariusze pracują nad uruchomieniem w Bytomiu Ciach!Centrum wzorowanego na warszawskiej Koterii. Tu znajdą tymczasowe lokum m.in. koty złapane do sterylizacji i wracające do sił już po zabiegu. Wysterylizowane koty nadal pozostają pod dozorem wolontariuszy: są dokarmiane, w razie potrzeby mają zapewnioną opiekę weterynaryjną. Innymi słowy: poza oficjalnymi miaukotkami na garnuszku fundacji siedzi ładny zastęp podwórkowców.
 
 

Wesprzyj

Reprezentant Aleksandra Mańko

E-mail fundacja.miaukot@gmail.com

Telefon 606 690 222

Lokalizacja Bytom, śląskie

Aktywne zbiórki

Zakończone zbiórki

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość