Pomóż nam pomagać bezdomnym kotom - wspomóż kociarnię

Zbiórka zakończona
Wsparło 38 osób
1 575 zł (52,5%)

Rozpoczęcie: 27 Stycznia 2019

Zakończenie: 15 Maja 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Niezwykle ważnym miejscem w naszej fundacji jest kociarnia. Miejsce, w którym przebywają koty w trakcie leczenia, po sterylizacji/kastracji oraz te oczekujące na dom stały lub tymczasowy. Staramy się, aby było to przyjazne miejsce, w którym nasi podopieczni mogliby się odprężyć i poczuć bezpiecznie.

Nasze koty mają do dyspozycji pokój zwany bawialnią, mają tu zapewnione ciepło, pełne miski (choć czasem gardzą jedzeniem), kuwety wypełnione żwirkiem, różnej wielkości drapaki do wyboru, zawieszone na ścianach domki.

To wszystko po to, aby czuły się w kociarni dobrze na tyle, na ile jest to możliwe. Najlepiej wyposażona kociarnia i tak nie zapewni nawet namiastki domu stałego czy też tymczasowego. Czy utrzymanie kociarni jest kosztowne? Możemy śmiało powiedzieć, że tak. Wszystko kosztuje. Aby zapewnić kotom odpowiednią opiekę (nie tylko weterynaryjną) trzeba opłacić również:

- odpowiedni lokal (nie mamy go za darmo od miasta), a to koszt 1200 zł + dodatkowe opłaty;
- żwirek (kolejne koszty — zużycie zależy od ilości kotów, ale średnio raz na tydzień zużywamy 1 worek 45 L Cat's Best. Zdarza się, że nawet 2 worki znikają w ciągu zaledwie tygodnia. 1 worek to koszt ok. 80 zł);
- jedzenie suche i mokre (kolejny wydatek, a koty muszą mieć pełne brzuszki. Niestety, nie mamy na utrzymaniu, tylko 2 kotów tylko znacznie więcej);
- rękawiczki (koty przebywające na kwarantannie obsługiwane są w rękawiczkach lateksowych. Do każdej klatki używamy osobny zestaw. Rękawiczki tanie nie są, a jest to podstawa, aby zachować higienę w kociarni. Na środkach ostrożności nie możemy oszczędzać);
- podkłady (używamy do klatek, do transporterów jak przewozimy koty);
- gąbki (to nie jest największy wydatek w kociarni, ale to również trzeba opłacić, jeśli nie otrzymamy w darach. Każdy kot, który do nas trafia, ma osobną gąbkę do mycia misek i osobną do kuwety — to podstawa);

Jest jeszcze wiele innych mniejszych wydatków, które składają się na to, że kociarnia generuje duże koszty, abyśmy mogli realnie pomagać kotom. Wolontariusze nie pobierają żadnych pensji za swoją włożona pracę, a dyżury w kociarni są codziennie i to po kilka godzin. Czasem, aby móc solidnie ogarnąć kocie towarzystwo, podać leki, posprzątać, nałożyć jedzenie wolontariusz spędza tyle czasu, ile spędziłby w pracy na pełen etat. Jeśli Ty również chcesz pomóc kotom — dołącz do zbiórki!

Bez funduszy nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych kotów. Nie chcielibyśmy się też martwić o to, jak poradzimy sobie finansowo z tymi wydatkami, które już mamy. Czasem kot trafia tylko na kastrację, a okazuje się, że jest chory i koszty robią się coraz większe. Nie wypuścimy kota, którego zdrowie na to nie pozwala i potrzebuje opieki. Ma ją zapewnioną właśnie w kociarni.

Kociarnia to ważne miejsce, aby nasi podopieczni przebywali w przytulnym i zacisznym miejscu, w którym mogliby przejść rekonwalescencję, odzyskać siły psychiczne i fizyczne, a jeśli jest taka potrzeba, aby wrócić na wolność. Niektóre koty trafiają na chwilę, inne zostają w niej zdecydowanie dłużej.

W ciągu miesiąca dzięki kociarni jesteśmy w stanie pomóc wielu kotom, dlatego jest ona dla nas tak ważna. Bardzo prosimy Was o pomoc w utrzymaniu naszych podopiecznych!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
87 zakończonych zbiórek
Wsparło 38 osób
1 575 zł (52,5%)