Kociątko ze zgniłym okiem błaga o pomoc!

10 dni do końca
Wsparło 67 osób
2 703 zł (77,22%)
Brakuje jeszcze 797 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 28 Sierpnia 2023

Zakończenie: 15 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Tego rozpaczliwego wołania o pomoc dla poważnie chorych kociąt nie mogłyśmy zostawić bez echa. Gdy zobaczyłyśmy zdjęcie kociaka, który nic nie widzi, bo jednego oka już nie ma (to, co wystaje mu z głowy trudno nazwać okiem), a drugie jest zalepione ropą, nie mogłyśmy powiedzieć "nie, nie pomożemy, bo nie mamy pieniędzy, bo nie mamy jak, bo nas na to nie stać".

W takich chwilach, jak ta, kalkulacje kosztów odkładamy na bok, bo liczy się czas i ratowanie kruchego kociego życia. Koci katar, tak często lekceważony przez ludzi, jest chorobą, która zabija kocięta, przez którą umierają w ogromnym bólu i męczarniach.

Wyobrażacie sobie to cierpienie? Bóle oczu są nie do wytrzymania, są potwornie silne; sprawiają, że chce się wyć. Nie wiemy, jak długo to maleństwo cierpiało. Jeszcze tego samego dnia maluch ze zdjęcia razem z ośmioma innymi kociętami z kocim katarem trafił do lecznicy, gdzie udzielono im pierwszej pomocy. Wszystkie kociaki przechodzą teraz intensywne leczenie, walcząc o swoje zdrowie i życie.

Nie było żadnych szans na uratowanie prawego oka - ono po prostu zgniło. Jedyne, co można było zrobić, to jak najszybciej je usunąć. Kociątko wymagało pilnej operacji. Chirurg wyłuszczył gałkę oczną, oczyścił oczodół i założył szwy. Maluszek nadal przebywa w lecznicy, gdzie dochodzi do siebie po zabiegu i nabiera sił. Drugie oko wymaga leczenia - przemywania i podawania kilku rodzajów kropli. Z powodu tak silnej infekcji konieczna jest również antybiotykoterapia.

26/08/2023 21:11: BADANIE
Waga: 0,8 kg
OPIS BADANIA
enukleacja prawej zropiałej wysadzonej gałki ocznej z ogromna przepukliną rogówki
oczodół uzupełniono spongostanem
szycie szwy pojedyncze węzełkowe , monosyn 4-0
przebieg zabiegu i znieczulenia bez komplikacji
Diagnoza: ropowica gałki ocznej

Zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów operacji, hospitalizacji, badań, leczenia, odrobaczania i czipowania.

29/08/2023 13:56: BADANIE
OPIS WYWIADU
Wszystko w porządku, z wyjątkiem lewego oczka, ktore jest w trakcie leczenia (wydzielina, lekkie zapalenie)

30/08/2023 11:38: BADANIE
OPIS WYWIADU
Z rany po enukleacji wyciskam kilka kropli płynu podbarwionego krwią, lekki obrzęk

Bardzo prosimy Was o pomoc dla tego biednego kociątka, które tak bardzo cierpi z powodu ludzkiej głupoty, ignorancji i zaniedbania. Nie poradzimy sobie z tak dużymi kosztami. Każda wpłatę i każde udostępnienie zbiórki ma ogromne znaczenie!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
13 aktualnych zbiórek
7 zakończonych zbiórek
10 dni do końca
Wsparło 67 osób
2 703 zł (77,22%)
Brakuje jeszcze 797 zł
Adopcje