Towarzystwo Pomocy Kotom ProFelis

Towarzystwo Pomocy Kotom ProFelis
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Małgorzata Jastrzębska

E-mail tpkprofelis@gmail.com

Telefon 600385273

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Towarzystwo Pomocy Kotom ProFelis to stowarzyszenie zwykłe, które powstało po rozwiązaniu w dniu 31.01.2023 r. grupy wolontariuszy działającej w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

Naszym celem nieustannie jest opieka nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi na terenie Warszawy i okolic: sterylizujemy je, leczymy oraz szukamy im domów tymczasowych i stałych.

Żyją obok nas. Koty piwniczne, koty działkowe, koty miejskie. Zwykle nie są oswojone, urodziły się i wychowały na wolności. Czasami są to też koty wyrzucone przez właścicieli, które usiłują przetrwać w mieście. Koty żyjące na naszych ulicach często głodują i chorują. Żyją znacznie krócej niż koty w domach. Brak im opieki weterynaryjnej, a ich życie jest ciężkie – ruch uliczny, głód, mróz, deszcz, upał i ludzie, którzy je przepędzają lub znęcają się nad nimi. Każdy ich dzień to walka o przetrwanie. Najskuteczniejszym sposobem walki z chorobami, cierpieniem i śmiercią kotów jest profilaktyka: kontrolujemy populację kotów miejskich poprzez ich sterylizację i kastrację. Dokarmiamy koty, zabieramy je do lecznic, kiedy są chore, a jeśli widzimy, że lgną do człowieka i są oswojone, to zapewniamy im domy tymczasowe i szukamy domów docelowych.

TPK ProFelis korzysta z dotacji przeznaczonych na realizacje zadań publicznych dotyczących kastracji i opieki nad kotami wolno żyjącymi.

TPK ProFelis korzysta z dotacji Fundacji PZU przeznaczonych na realizacje celów statutowych towarzystwa.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje