FUNDACJA ŚW. FRANCISZKA POMÓŻ ZWIERZĘTOM NASZYM MAŁYM BRACIOM

FUNDACJA ŚW. FRANCISZKA POMÓŻ ZWIERZĘTOM NASZYM MAŁYM BRACIOM
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Irena Jarosz

E-mail kociazyl10@gmail.com

Telefon 502020913

Lokalizacja Konstancin - Jeziorna, mazowieckie

Azyl dla bezdomnych kotów został założony w roku 1992 przez Irenę Jarosz na terenie jej prywatnej posesji. Fundacja św. Franciszka, której fundatorem i prezesem jest Pani Irena, utworzona pod koniec 2000 roku umożliwiła uregulowanie prawnej strony tej działalności. W roku 2005 Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu można ją wspierać bez ponoszenia kosztów, przekazując 1% podatku.

Podstawowym przedmiotem działalności Fundacji jest prowadzenie Kociego Azylu w Konstancinie. Fundacja niesie pomoc zwierzętom skrzywdzonym przez los, osieroconym, porzuconym przez właścicieli, rannym w wypadkach komunikacyjnych, z interwencji itp. Specjalizujemy się w ratowaniu, wychowywaniu i znajdywaniu domów kociętom, które straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Dzięki tym działaniom rocznie ok. 170 kotom udaje się znaleźć opiekunów. Na co dzień w Azylu przebywa kilkadziesiąt kociąt, które mogą być zaadoptowane przez zainteresowane osoby po spotkaniu, rozmowie z przedstawicielem Fundacji (w celu upewnienia się, czy podstawowe warunki adopcyjne są spełnione) i podpisaniu umowy adopcyjnej.
Oprócz opieki nad bezdomnymi zwierzętami zajmujemy się również upowszechnianiem humanitarnego stosunku do zwierząt. Duży nacisk kładziemy na edukację dzieci i młodzieży. Prowadzimy działalność informacyjną i edukacyjną – przeprowadzamy akcje pro-zwierzęce, spotkania w szkołach i przedszkolach, uczestniczymy w różnego rodzaju imprezach ekologicznych. Organizujemy również zajęcia z wolontariatu, ucząc młode pokolenie empatii do zwierząt