Konie z Odporyszowa na co dzień pomagają dzieciom, teraz same proszą o pomoc!

Zbiórka zakończona
Wsparło 246 osób
28 796 zł (57,59%)

Rozpoczęcie: 7 Kwietnia 2020

Zakończenie: 7 Maja 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Prosimy o pomoc! Czas epidemii to szczególnie trudny okres również dla organizacji pozarządowych. Prowadzone przez SIEMACHĘ Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie k. Tarnowa, z którego na co dzień korzystają dzieci z domu dziecka oraz młodzież z całego regionu, musi teraz utrzymać zwierzęta bez dodatkowych środków.

Aktualnie w Centrum Sportów Konnych jest 17 koni. Wszystkie czekają, aby ponownie rozpocząć zajęcia jazdy konnej dla dzieci. To trudny czas, ponieważ Centrum to przedsiębiorstwo społeczne. Aby realizować swoją ofertę statutową i się utrzymać, musi pozyskać na to środki. Jest to możliwe dzięki wsparciu partnerów oraz sprzedaży usług sportowych. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Centrum od kilku tygodni nie prowadzi działalności, natomiast pracownicy SIEMACHY opiekują się bacznie końmi i przygotowują je do dalszej pracy. Każdego dnia karmią je, czyszczą, ujeżdżają, zapewniają opiekę weterynaryjną.

Niezwykle istotne w tym okresie jest wszelkie wsparcie i zabezpieczenie funkcjonowania Ośrodka, aby w przyszłości mógł dalej służyć dzieciom, prowadzić zajęcia jazdy konnej i hipoterapię, organizować pobyty wakacyjne, obozy terapeutyczne dla rodzin, które doznały uszczerbku na zdrowiu lub utraciły kogoś bliskiego w wypadku komunikacyjnym, a także dla rodzin zmagających się z chorobą onkologiczną. Możliwe jest to tylko przy zaangażowaniu społecznym.

Zbieramy środki na utrzymanie koni, zakup siana, słomy, owsa, opiekę weterynarza, kowala, a także opłatę ze media, obsługę stajennego oraz wywóz nieczystości. Każdy gest jest niezwykle ważny w tym trudnym czasie. Bardzo Was prosimy, pomóżcie przetrwać koniom w Odporyszowie! Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla naszych koni. Bez Waszego wsparcia możemy sobie nie poradzić.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
2 zakończone zbiórki
Wsparło 246 osób
28 796 zł (57,59%)