Kotka z nadwagą i zapaleniem płuc prosi o wpłaty na jej leczenie

Wsparło 13 osób
921 zł (46,05%)
Brakuje jeszcze 1 079 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 14 Kwietnia 2024

Zakończenie: 1 Lipca 2024

Godzina: 23:59

Beza trafiła do nas z dużą nadwagą, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia (ważyła aż 6,8 kg). Szybko okazało się, że nadmiarowe kilogramy to nie był jej jedyny problem. Beza miała pasożyty i od czasu do czasu dziwnie kasłała, co nas zaniepokoiło.

Tuż przed świętami kotka pojechała do weterynarza na wykonanie USG płuc i RTG; w czasie badań stwierdzono niestety nietypowe konsolidacje w płucach i zapalenie płuc. Wdrożone zostało leczenie antybiotykiem i sterydem. Kontrola RTG w przeciągu 14-21 dni w trakcie leczenia. A do rozważenia badanie bronchoskopowe z pobraniem BAL do oceny cytologicznej i bakteriologicznej.

USG płuc:
Objaw ślizgania obecny na całej dostępnej do badania powierzchni płuc.
Obraz linii opłucnej obustronnie nieznacznie nieregularny.
Uwidoczniono kilka drobnych konsolidacji zapalnych w linii łopatkowej po
stronie lewej (z czego największa 1,3 x 1,5 mm) w doogonowych płatach płuc
oraz pojedynczą konsolidację zapalną 2,6 x 1,6 mm w linii barkowej, po
stronie prawej.
Wolnego płynu w jamie opłucnej nie uwidoczniono.

Badanie RTG klatki piersiowej:
Nieregularne zmniejszenie doogonowych pól płucnych na zdjęciach profilowych i strzałkowym z obecnością dość licznych nacieczeń okołooskrzelowych oraz tendencją do rozwoju zmian pęcherzykowych, objawy nieco bardziej nasilone na terenie płuca lewego z obecnością ogniskowego zagęszczenia miąższu w rzucie kąta żebrowo-przeponowego. Średnio wyrażone zmniejszenie powietrzności przywnękowej okolicy środkowego płata płuca prawego na zdjęciu w projekcji strzałkowej. Powietrzność pozostałych pól płucnych nieco zmniejszona w fazie oddechowej.

Za same badania, czyli tylko jedną wizytę w lecznicy, zapłaciłyśmy 517 zł. A przecież będą kolejne. Beza potrzebuje również Zylkene 225 mg i feromonów do kontaktu (niestety, to nie są tanie produkty). Dlatego też zwracamy się do Was, Kochani, z prośbą o wsparcie!

Potrzebujemy Waszej pomocy, aby zapewnić Bezie jak najlepszą opiekę i szansę na szybkie wyzdrowienie. Każda złotówka to o krok bliżej naszego celu. Dajmy jej szansę na nowe życie pełne zdrowia, radości i miłości! Razem możemy zdziałać cuda! Prosimy o wpłaty i udostępnienia!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
18 aktualnych zbiórek
14 zakończonych zbiórek
Wsparło 13 osób
921 zł (46,05%)
Brakuje jeszcze 1 079 zł
Adopcje